Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 10:10, 02 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)
Ja dziś w ramach pomocy znajomej przytargałam od niej wielką niebieską torbę ze szwedzkiego sklepu, pełną książek, plus dwie małe torby podróżne wypełnione także książkami. Klasyki niektóre... cały Stachura. Trochę lektur szkolnych dla dziecia. O dziwo, dziec była ze mną i też sobie wybierała. A ona niby taka nieksiążkowa



Na strychu wciąż leżą pudła z klasyką dziecięcą. Z pięknymi ilustracjami. Twarde okładki, szyte, a nie klejone. Rok wydania pomiędzy 1965 a 1975. Emocjonalnie trudno się z nimi rozstać. Stachurą zachwycałam się dosyć krótko. Jakieś dwa lata. Potem już mnie męczyło jego duchowe rozedrganie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:54, 02 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)


W zeszłym roku narzekałyśmy na suszę, w tym na opady . Nie obraziłabym się, gdyby latem padało często, ale teraz już chyba wystarczy

Ciekawa jestem Twoich doświadczeń z czytnikiem .
U mnie zostanie to tablet, mam aplikację „książkową”, zapewne ma mniej funkcji niż czytnik, ale te podstawowe owszem są (m.in. zmiana wielkości liter, czy natężenie jasności ekranu). Jedyny minus, to jego waga. Dużym plusem jest większy ekran .


Ostatnio czytałam prawdziwe kobyły, ok. 700 stron. Ręce bolały mnie od czytania. Teraz będzie trochę lżej.

Dzisiaj u mnie dwa stopnie, rano lało, ale przyuważyłam, że w warzywniku wschodzi szpinak.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosialuk 12:02, 02 kwi 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ciekawa jestem Haniu twojej opinii o czytniku. Co jakiś czas myśl o zakupie powstaje w mojej głowie, a potem stwierdzam, że chyba nie czytam aż tak dużo, żeby takie inwestycje czynić. Ja na razie korzystam z biblioteki, którą na szczęście mam całkiem blisko.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 21:44, 02 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosialuk napisał(a)
Ciekawa jestem Haniu twojej opinii o czytniku. Co jakiś czas myśl o zakupie powstaje w mojej głowie, a potem stwierdzam, że chyba nie czytam aż tak dużo, żeby takie inwestycje czynić. Ja na razie korzystam z biblioteki, którą na szczęście mam całkiem blisko.


Oczywiście, że podzielę się wrażeniami.
Czytam dużo. Dobre książki (nowości) muszę kupować, bo w tych moich bibliotekach często ich nie ma. Czytnik z pewnością kosztuje mniej niż kolejny regał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:56, 02 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Haniu, tak mi się przypomniało dzisiaj rano i cały dzień pilnowałam, żeby mi nie umknęło - kup sobie od razu etui do niego
Raz, że bezpieczniejszy będzie w razie upadku, a dwa - będziesz miała wrażenie, że "otwierasz" książkę Na początku to ważne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 09:29, 03 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)
Haniu, tak mi się przypomniało dzisiaj rano i cały dzień pilnowałam, żeby mi nie umknęło - kup sobie od razu etui do niego
Raz, że bezpieczniejszy będzie w razie upadku, a dwa - będziesz miała wrażenie, że "otwierasz" książkę Na początku to ważne


Etui zostało zakupione razem z czytnikiem. Bardzo dziękuję za troskę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:07, 03 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Aura w dalszym ciągu nie współpracuje. Co prawda nie pada, czasem wychodzi słońce, ale zero stopni i silny wiatr skutecznie zniechęcają do dłuższego przebywania na zewnątrz.

Szybkim kłusem przebiegłam ogród, aby zrobić dokumentację fotograficzną początku kwietnia.

Energetycznie wyglądałby bratki. Niskie temperatury mocno jednak hamują ich rozrost.



Pojawiły się nowe pierwiosnki.





Mój jedyny ciemnokwiatowy ciemiernik w tym sezonie wreszcie jest widoczny.



Zakwitły śliwy wiśniowe. Skromnie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:11, 03 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Długa prosta zielenieje.


Świdośliwa już niedługo będzie zachwycała kwieciem.



Tulipany i różne odmiany narcyzów stoją w blokach startowych.



Niektóre już kwitną. Im zimno niestraszne.



W promieniach słońca wyglądają o wiele ciekawiej.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:16, 03 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martwimy się o wiosenne spadki temperatur, a rośliny swoje wiedzą. Sprytne są.



Kwitnąca gęsiówka macedońska.





U stóp bukowego żywopłotu, to tu, to tam, pojawiają się kępki zawilców gajowych.



Kwitną turzyce: pagórkowata i Silver Sceptre.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:20, 03 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kwitnie runianka. Rośnie u mnie niezawodnie.



Mahonia-zapchajdziura na froncie.



Trawa ładnie się zazieleniła. Wciąż czekam aż gleba przeschnie, aby zrobić wertykulację i rozsypać nawóz.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies