Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:32, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
antracyt napisał(a)
Ha, ja wczoraj wreszcie dokończyłam pielenie pierwszej rabaty Wprawdzie ciągnie się ona przez całą nową część, ale to nadal tylko jedna rabata... Jak tak dalej będzie padać prawie codziennie, to resztę ogarnę chyba w czerwcu Nie marudzę na deszcz, rośliny są szczęśliwe, ale gdyby tak nocami padało, albo przynajmniej nie w weekend


To dobra myśl! Opady nocne w niczym by nie przeszkadzały. U mnie dzisiaj znowu dolało. Już nawet trawnik ciumka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:35, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Muszelka napisał(a)


O, tak. Większość prac w domu i ogrodzie wykonuję słuchając podcastów.


Pracę w domu umila mi radio "Nowy świat". A w ogrodzie lubię ptasie trele.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:40, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Rojodziejowa napisał(a)
Ja zazwyczaj muzyki słucham

Ale nie na słuchawkach, głośniczek sobie stawiam bezprzewodowy. To też mój znak dla sąsiadki, że jestem za thujami

Ten porządek w nasionach mi się podoba… muszę zrobić taki u siebie



Sąsiadka ma zwyczaj wystawiania głośnika na taras i słuchania muzyki podczas pobytu na zewnątrz. Osobiście dostaje od tego piedolca. Gust muzyczny ma z innej bajki niż moja to raz, a dwa, że źle znoszę na łonie natury wszelakie głośne dźwięki inne niż ptasie.

Nie mam w nasionach porządku przez większość roku. Porządkuję moje 4 pudełka w lutym i są w miarę uporządkowane do pierwszych wysiewów. Potem to już normalnie- groch z kapustą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:42, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Basieksp napisał(a)


W sumie w ogrodzie to zapach by nie przeszkadzał, nawet lubię jak w ogrodzie pachnie, a to było by wczesną wiosną, mało wtedy mam pachnących kwiatów


Nie wyczuwam zapachu hiacyntów w ogrodzie. Pewnie dlatego, że mam ich niewiele. Przy moim typie nasadzeń trudno byłoby wyeksponować hiacynty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 17:51, 01 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Haniu, rozpiera mnie duma, ze wraz z Magarą tak dobrze wskazałyśmy Ci zalety czytnika, ze zdecydowałaś się na ten eksperyment .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:09, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Judith napisał(a)
Haniu, rozpiera mnie duma, ze wraz z Magarą tak dobrze wskazałyśmy Ci zalety czytnika, ze zdecydowałaś się na ten eksperyment .


Dziwnie się z tym czuję. W tygodniu dam znać, czy mi się spodobało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:20, 01 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Judith napisał(a)
Haniu, rozpiera mnie duma, ze wraz z Magarą tak dobrze wskazałyśmy Ci zalety czytnika, ze zdecydowałaś się na ten eksperyment .

Ja nie wiem czy mnie duma rozpiera czy raczej zszokowana jestem bardziej
Na pewno to jest news dnia
Z własnego doświadczenia powiem, że początki nie będą proste
Sama niechętnie do czytnika podchodziłam to wiem
Ale trzeba po prostu się do niego przekonać, myśląc o jego zaletach, możliwościach (i cenach książek Potem już jest z górki

EDIT: Haniu, mam nadzieję, że Twoja decyzja to nie jest żart na 1 kwietnia?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 00:48, 02 kwi 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja dziś w ramach pomocy znajomej przytargałam od niej wielką niebieską torbę ze szwedzkiego sklepu, pełną książek, plus dwie małe torby podróżne wypełnione także książkami. Klasyki niektóre... cały Stachura. Trochę lektur szkolnych dla dziecia. O dziwo, dziec była ze mną i też sobie wybierała. A ona niby taka nieksiążkowa

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agatorek 07:30, 02 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To dobra myśl! Opady nocne w niczym by nie przeszkadzały. U mnie dzisiaj znowu dolało. Już nawet trawnik ciumka.


W zeszłym roku narzekałyśmy na suszę, w tym na opady . Nie obraziłabym się, gdyby latem padało często, ale teraz już chyba wystarczy

Ciekawa jestem Twoich doświadczeń z czytnikiem .
U mnie zostanie to tablet, mam aplikację „książkową”, zapewne ma mniej funkcji niż czytnik, ale te podstawowe owszem są (m.in. zmiana wielkości liter, czy natężenie jasności ekranu). Jedyny minus, to jego waga. Dużym plusem jest większy ekran .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 10:06, 02 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Magara napisał(a)

Ja nie wiem czy mnie duma rozpiera czy raczej zszokowana jestem bardziej
Na pewno to jest news dnia
Z własnego doświadczenia powiem, że początki nie będą proste
Sama niechętnie do czytnika podchodziłam to wiem
Ale trzeba po prostu się do niego przekonać, myśląc o jego zaletach, możliwościach (i cenach książek Potem już jest z górki

EDIT: Haniu, mam nadzieję, że Twoja decyzja to nie jest żart na 1 kwietnia?


1 kwietnia zażartowałam raz a solidnie. Przed terminem powiłam swego pierworodnego. Em długo myślał, że to primaaprilisowy żart, bo rodziłam w sporej odległości od niego.
Impulsem do zakupu nowinki technologicznej były porządki na regałach z książkami.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies