Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Rojodziejowa 10:06, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Ja zazwyczaj muzyki słucham

Ale nie na słuchawkach, głośniczek sobie stawiam bezprzewodowy. To też mój znak dla sąsiadki, że jestem za thujami

Ten porządek w nasionach mi się podoba… muszę zrobić taki u siebie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
edi75 10:21, 01 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 1952
A czy taką cebulkę hiacynta kupiona w B już przekwitła można wysadzić do ogrodu i kiedy
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Judith 10:45, 01 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Odbierz priv.

Odpisałam
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:48, 01 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Basieksp napisał(a)
Wiosna ładnie się rozkręca z tą pogoda u nas podobnie, tak kradnę te chwile w ogrodzie i tak sobie pomyślałam, że nie mam ani jednego hiacenta w ogrodzie, nie kupuję ich do domu bo dla mnie za bardzo intensywnie pachną i chyba dlatego nie mam ich też w ogrodzie, chociaż tam zapach by mi nie przeszkadzał

Basiu, z zapachem hiacyntów u mnie identycznie! . W domu w żadnym razie nie mogą byc. Ale w ogrodzie mam i tam właściwie ich nie czuć.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 11:01, 01 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Muszelka napisał(a)

Basiu, zaproś do ogrodu hiacynty. Są bardzo wdzięczne. Ładnie pachną (w ogrodzie w sam raz), długo kwitną i po przekwitnięciu nie straszą, tak jak tulipany Jedyny minus, że ich cebulki wolno się mnożą (jedna, góra dwie na rok).


O tym długim kwitnieniu nie pomyślałam, no to może kilka, na początek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:04, 01 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Judith napisał(a)

Basiu, z zapachem hiacyntów u mnie identycznie! . W domu w żadnym razie nie mogą byc. Ale w ogrodzie mam i tam właściwie ich nie czuć.


W sumie w ogrodzie to zapach by nie przeszkadzał, nawet lubię jak w ogrodzie pachnie, a to było by wczesną wiosną, mało wtedy mam pachnących kwiatów
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:22, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Magara napisał(a)
Oj ciumka glina, ciumka, kaloszki wciąga
Muszę zrobić miejsce pod nowe nasadzenia, no muszę Nie wiem jak, ale dam radę Suszarką będę suszyć
O kancikach póki co nie myślę - no nie da rady

P.S. Judith, to dobra wiadomość, że na inne niż K. nie ma limitów Ale ja i tak nie mam czasu żeby przeczytać tyle książek w miesiąc K. wybrałam bo moja Mama, lat obecnie 76 powiedziała mi, że jest fajny, przyjazny i intuicyjny - uznałam, że skoro Ona ogarnia to ja też ogarnę


Dzisiaj wykorzystałam okienko pogodowe i wreszcie zakończyłam najbardziej upierdliwą czynność renowacyjną, czyli ściągnięcie starej powłoki. Szczęśliwa jestem nad wyraz. Jeszcze tylko szlifowanie ostatniego fragmentu i uzupełnienie ubytków. A w prognozach śnieg.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:23, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Judith napisał(a)

Odpisałam


Dziękuję jeszcze raz za poradę. Zamówienie złożone.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:28, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
tulucy napisał(a)
Ja sie nie mogę przekonać do czytników. Papier to Papier. Może kiedyś. Ale w oczach stoi mi zawsze mieszkanie jednej z koleżanek, gdzie półki z książkami były w każdym możliwym miejscu. To mój ideał. Cóż, w końcu jestem dzieckiem bibliotekarki.

Jedyne, do czego się przełamałam, to audiobooki. Bardzo dobra opcja przy prasowaniu czy pieleniu, zamiast radia.


Podjęłam się eksperymentu na własnym organizmie. Zamówiłam ten czytnik.
Ten mój domowy zestaw książek zapewne wyląduje w punkcie skupu makulatury. Nie będę już obciążać potomnych dodatkowymi kilogramami. W dostępnych bibliotekach,, z uwagi na skromność dotacji budżetowych, coraz trudniej było mi znaleźć książki, dla których warto poświęcić czas.
Ciekawa jestem tych nowych doświadczeń.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:30, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Martka napisał(a)
Haniu, mój ogród przypomina plac budowy, jest cały w źdźbłach trawy, plamach na trawniku i łysy. Pierwsze cebulowe przekwitły, kolejne nie pchają się, wszystko zastygło w bezruchu i pesymizmie. Pogoda sprzyja tylko i wyłącznie, kiedy jestem w pracy, czy może raczej to praca nie sprzyja…. słowem do szczęścia ogrodowego daleko. Krzepiące są jednak widoki takie jak Twego ogrodu, dnia pewnego te żonkile pokażą i u mnie główki, a przymrozki miną. Pozostaję przy wersji „czekam na maj”.


A ja sądzę, że kwiecień przyniesie Ci upragnione słońce i błękit nieba. Ogród wypięknieje, a serce dozna radości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies