Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:23, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
darkowa napisał(a)
Haniu , zdrowych i pogodnych Świąt życzę


Z opóźnieniem dziękuję za pamięć i życzenia.
Pogodny był tylko poniedziałek. Wreszcie zaświeciło słońce.







Widok błękitnego nieba ma lecznicze właściwości.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:25, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Magara napisał(a)


Jak w covidzie biblioteki pozamykali to przestało mieć znaczenie czy prowincja czy nie, trzeba było się zbroić


Teraz żałuję, że nie wiedziałam wcześniej o tym, że kod dostępu można uzyskać bezpłatnie w bibliotece publicznej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:27, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Magara napisał(a)

Reklamy w K. są jak ma kontakt z netem. Możesz kupić droższy - bez reklam. Możesz kupić tańszy - z reklamami i podjąć próbę, żeby ich nie było. Podobno to bułka z masłem Amazon nie jest podobno szczególnie zainteresowany odbiorcami reklam z Polski, nie ten kierunek


Nie wiem, czy mam tani czy drogi. Reklam nie ma. Jest za to krasnoludek, który pięknie mnie żegna przed snem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:39, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Dzisiaj znowu leje. Trzy tygodnie temu zatrzymałam się w pracach ogrodowych w okolicach magnolii.


Od tego czasu w ogrodzie nie dało się nic zrobić. Nawet jeśli trafił się jeden bezdeszczowy dzień, to gleba nie zdążyła obeschnąć, a kolejnego dnia znowu padało.

Wczoraj zgrzeszyłam, bo kiedy zerknęłam na prognozy, to wynikało z nich, że w kolejnych dniach znowu ma być deszczowo. Pomalowałam balustrady pierwszą warstwą farby. Już nie miałam cierpliwości, żeby patrzeć na kolejne moczenie oczyszczonego z powłok drewna. Co za wiosna!



Magnolia stellata nie za bardzo pogwiazdorzy w tym sezonie. Przymrozki nieco nagryzły jej kwiecie.



Dobrze, że w ogrodzie jest na tyle różnych roślin, że zawsze znajdzie się coś, co uraduje oczy i wywoła uśmiech na twarzy.





Żagwin zaczyna kwitnienie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:50, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Wczoraj popikowałam do wielodoniczek selery korzeniowe. Jarmuż i por zostawiłam w kuwetkach. Pomidorowe sadzonki rosną w swoim tempie i wyglądają zdrowo.

Marzę o 3-4 bezdeszczowych dniach. Wloką się tegoroczne prace wiosenne jak flaki z olejem.



Ciemierniki załapały się świąteczną dostawę jajcowych skorupek i popiół z kominka. Liczę, że się odwdzięczą bujnym kwitnieniem z rok. Najwięcej rośnie ich na rabacie wzdłuż zachodniej ściany budynku, pod hortensjami.



I takie tamy, ku pamięci, na koniec.







W słońcu wszystko tak jakoś lepiej wygląda.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 14:51, 11 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7440
jak pieknie, żagwiny i szafirki sa bardzo urokliwe. u nas od czwartku bardzo ladnie. dzis 20 stopni i sloneczko. tylko frontu robot nie mam najpierw zimnica i deszcze, nie bylo jak ziemi rozwieźć a teraz wszystko na wariata bedziemy robic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Joann 14:59, 11 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Haniu, z jakiej rosliny masz zrobione te niskie murki? Marzą mi się takie!
____________________
Joanna Ogród długi
Muszelka 15:16, 11 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Śliczna wiosna u Ciebie i porządek

A w tych kadrach się zakochałam:





Poezja! Usiąść na ławce i wiersze pisać
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:33, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Joann napisał(a)
Haniu, z jakiej rosliny masz zrobione te niskie murki? Marzą mi się takie!


Materiały roślinne są różne. Cis baccata i bukszpan na skarpie, cis, którego młode przyrosty są żółtawe, a później zielenieją- ten jest wokół studni, dobrze formuje się też trzmielinę galiety; ona u mnie jest zimozielona całorocznie. Na zdjęciu są z niej kule przy narożniku budynku i "murek" o nierównej wysokości zaczynający się w okolicach szpikulca rdzawego motylka (wysokość wzrasta na lewo od szpikulca).



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:36, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Muszelka napisał(a)

Poezja! Usiąść na ławce i wiersze pisać


A ja taka proza życia.
Z tej ławeczki był kiedyś przepiękny widok na okoliczne wzgórza. Widok przesłoniły nowe budynki i teraz omiatanie jest tylko wewnątrzogrodowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies