Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Kordina 22:20, 11 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Ta jabłonka cudna jest jak możesz jej nie lubić?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:46, 11 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
antracyt napisał(a)
Haniu, tych braków terminowości w pracach w ogóle u Ciebie nie widać.

Dokładnie taka myśl mnie naszła jak Zuzę

Aura chyba wszystkim nam dokucza... Osobiście najbardziej mnie wkurza jej nieprzewidywalność i prognozy pogody, które można pod tramwaj podłożyć

P.S. Haniu, cieszę się niezmiernie, że Ty i czytnik macie już za sobą etap Luźnego Koleżeństwa, i że powoli wchodzicie w tryb Przyjaźń Etapem kolejnym musi być Wielka Miłość
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 07:01, 12 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Czytnik zakupiłam w sklepie internetowym, a nie w Legimi.
Wraz z zakupionym czytnikiem dostałam od sklepu kod dostępu do Legimi na 60 dni.
Podczas rozeznania w możliwościach miejskiej biblioteki okazało się, że zarejestrowany w niej czytelnik może otrzymać kod dostępu do zasobów Legimi na cały rok. I z tej opcji skorzystałam po zarejestrowaniu się na Legimi.
Na czytniku mam zainstalowana aplikację Empik-u, ale w jej przypadku musiałabym sama opłacać abonament. Chwilowo nie mam potrzeby z korzystania z tej opcji, bo sporo książek mam dostępnych za darmo w Legimi.

Dzięki za info. Szkoda że te czytniki nie obsługują audiobooków. A te inne obsługują ale nie z legimi i empik.go

A czy ktoś słucha audiobooków na czytniku?

I jak pierwsze wrażenia. Dobrze się czyta na tak małym ekranie?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 19:18, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Makao napisał(a)

Dzięki za info. Szkoda że te czytniki nie obsługują audiobooków. A te inne obsługują ale nie z legimi i empik.go

A czy ktoś słucha audiobooków na czytniku?

I jak pierwsze wrażenia. Dobrze się czyta na tak małym ekranie?


Aplikacje legimi i empik pewnie można zainstalować na każdym czytniku.
Audiobookow nie słucham, ale podejrzewam, że do tego poręczniejszy będzie telefon. Jest mniejszy. Można go wsadzić do kieszeni.

Ekran czytnika nie odwzorowuje strony książki 1:1. Tekst wyświetla się partiami, wielkość czcionki można ustawić wg własnych preferencji.
Mój mózg nie odnotował znaczącej różnicy między czytnikiem a książką. Na korzyść czytnika przemawia jego waga. Kiedy czytałam książki liczące kilkaset stron, to często odczuwałam dyskomfort związany z wagą książki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 19:25, 12 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

[…]
Mój mózg nie odnotował znaczącej różnicy między czytnikiem a książką. Na korzyść czytnika przemawia jego waga. Kiedy czytałam książki liczące kilkaset stron, to często odczuwałam dyskomfort związany z wagą książki.

Ale mnie korci!!! Ale nie powiem!!! Powstrzymam się!!!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:30, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)

Dokładnie taka myśl mnie naszła jak Zuzę

Aura chyba wszystkim nam dokucza... Osobiście najbardziej mnie wkurza jej nieprzewidywalność i prognozy pogody, które można pod tramwaj podłożyć

P.S. Haniu, cieszę się niezmiernie, że Ty i czytnik macie już za sobą etap Luźnego Koleżeństwa, i że powoli wchodzicie w tryb Przyjaźń Etapem kolejnym musi być Wielka Miłość



Rabaty frontowe zdążyłam uporządkować. Od nich zaczęłam.
Dzisiaj pogoda mnie zaskoczyła. Było słonecznie, ciepło i bez deszczu. Mogę odhaczyć z listy prac renowację tarasu. Wreszcie ma to za sobą.

Na pierwszy ogień poszedł Filip Springer i jego "Mein Gott, jak pięknie". Razem z nim zachwycam się pejzażem wschodnich prowincji Prus. Zawsze mnie zadziwiało idealne wpisanie sudeckich miejscowości w krajobraz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:32, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Judith napisał(a)

Ale mnie korci!!! Ale nie powiem!!! Powstrzymam się!!!


Powiem za Ciebie" "A nie mówiłam? "

Przerzucasz strony przyciskiem, czy przeciągnięciem po ekranie?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:35, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kordina napisał(a)
Ta jabłonka cudna jest jak możesz jej nie lubić?


Nie napisałam, że jej nie lubię.
Ola jest bardzo zgrabna. Urosła szybko, wcześnie startuje, kwitnie i owocuje bujnie. Na początku kwitnienie ma bardzo intensywny kolor kwiecia. Po kilku dniach zachwytu ten kolor trochę męczy. Ola to uwzględnia i pod koniec kwitnienia kwiecie nieco blednie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:37, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)

I niech daje po oczach bo takie jej zadanie, cudna jest
Pogoda w tym sezonie to jakiś dramat....U nas w ubiegłym tygodniu jeden dzień bez deszczu, dzisiaj słonko, zaczęłam cięcie róż przyszła burza i zalało ciecie. Pewnie odchorują, reszta tygodnia ma być deszczowo. Nie ma kiedy posprzątać i poprzycinać w ogrodzie.


Aurę mamy podobną. Pozostaje nam tylko zgrzytanie zębami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 20:10, 12 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Powiem za Ciebie" "A nie mówiłam? "

Przerzucasz strony przyciskiem, czy przeciągnięciem po ekranie?



Do przodu - ani jedno, ani drugie . Dotykam ekran z prawej lub lewej strony . Dotknięcie wystarczy, nie trzeba przeciągać.
Natomiast gdy cofam to raczej przyciskiem.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies