Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Makao 20:56, 12 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
A jak z aktualizacjami tego luxa 5? Widziałam filmik gdzie dziewczyna mówiła że po aktualizacji musiała coś pisać do legimi.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
darkowa 21:00, 12 kwi 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 371
A powiem ci Haniu , ze tak mam serdecznie tej nieprzewidywalnej pogody ,że jak nie przeklinam , tak rzucam w myślach już wszystkie epitety..
Cieszę się z tobą , że taras już masz przygotowany , męczyło cię to..ufff
ze za tobą
A Olę również mam od roku , zobaczę czy
mnie zachwyci
____________________
krystyna
Judith 22:11, 12 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Makao napisał(a)
A jak z aktualizacjami tego luxa 5? Widziałam filmik gdzie dziewczyna mówiła że po aktualizacji musiała coś pisać do legimi.

Aktualizuję przy każdej dostępnej aktualizacji bez żadnych negatywnych skutków.
Kiedyś miałam model 3 i przy nim po jednej aktualizacji miałam problem. Napisałam, problem rozwiązano. I nawet nie pamietam czy to był problem z urządzeniem czy z aplikacja (czy aktualizacja dotyczyła urządzenia czy aplikacji i czy pisałam do producenta urządzenia czy aplikacji). Wszystkiego nie przewidzisz, natomiast wszystko da się rozwiązać . Podstawa to kupić nowy sprzęt z gwarancją.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 23:26, 12 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Judith napisał(a)

Ale mnie korci!!! Ale nie powiem!!! Powstrzymam się!!!

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 06:17, 13 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Okej, dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi i cierpliwość. Chyba więcej pytań na ten temat nie będę już miała
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ajka 15:16, 13 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Hejo, mam pytanko w sprawie tego rozchodnika brillant. Chcę go posadzić w trawy zamiast tui Danica, bo mi się nie sprawdziła i ogołaca się z tyłu od traw. Jeśli chciałabym szybko uzyskać efekt ładnej kępy, to jak gęsto je sadzić? Ile szerokości ma jedna kępka? Jak szybko one ruszają wiosną? Możesz mi pokazać jak wyglądają teraz?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Gruszka_na_w... 16:42, 13 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ajka napisał(a)


Hejo, mam pytanko w sprawie tego rozchodnika brillant. Chcę go posadzić w trawy zamiast tui Danica, bo mi się nie sprawdziła i ogołaca się z tyłu od traw. Jeśli chciałabym szybko uzyskać efekt ładnej kępy, to jak gęsto je sadzić? Ile szerokości ma jedna kępka? Jak szybko one ruszają wiosną? Możesz mi pokazać jak wyglądają teraz?


Wszystkie wysokie rozchodniki o tej porze roku mają postać małych zielonych kapustek wyrastających z kępy. Mają ok. 1 cm wysokości.
Na mojej glinie rosną silnie i szybko przybierają na masie. Sadziłam niewielkie 5 cm sadzonki w różnym rozstawie, w zależności od miejsca, w którym rosną. Można przyjąć, że dorodna kępka tych rozchodników ma na wysokości kwiecia średnicę ok. 40-50 cm, a przy ziemi ok. 15-20 cm.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:45, 13 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
darkowa napisał(a)
A powiem ci Haniu , ze tak mam serdecznie tej nieprzewidywalnej pogody ,że jak nie przeklinam , tak rzucam w myślach już wszystkie epitety..
Cieszę się z tobą , że taras już masz przygotowany , męczyło cię to..ufff
ze za tobą
A Olę również mam od roku , zobaczę czy
mnie zachwyci


Dzisiaj znowu leje intensywnie. Jutro ma być podobnie. Z prognoz wynika, że Dolny Śląsk jest najzimniejszym regionem Polski.

Ola z pewnością Cię zachwyci.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ajka 17:31, 13 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wszystkie wysokie rozchodniki o tej porze roku mają postać małych zielonych kapustek wyrastających z kępy. Mają ok. 1 cm wysokości.
Na mojej glinie rosną silnie i szybko przybierają na masie. Sadziłam niewielkie 5 cm sadzonki w różnym rozstawie, w zależności od miejsca, w którym rosną. Można przyjąć, że dorodna kępka tych rozchodników ma na wysokości kwiecia średnicę ok. 40-50 cm, a przy ziemi ok. 15-20 cm.


To chyba podobnie jak rozchodnik karpacki, tylko z nim mam doswiadczenie. To chyba będzie dobrze jak posadzę je w takim razie co 40-50cm. To byłoby jakieś 10 rozchodników.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kordina 19:11, 13 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Twoje pytanie o rozchodnik natknęło mnie nową wizją ach to ogrodowisko
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies