Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 15:39, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
TAR napisał(a)
jak pieknie, żagwiny i szafirki sa bardzo urokliwe. u nas od czwartku bardzo ladnie. dzis 20 stopni i sloneczko. tylko frontu robot nie mam najpierw zimnica i deszcze, nie bylo jak ziemi rozwieźć a teraz wszystko na wariata bedziemy robic



Jeszcze nigdy nie miałam tak popapranego frontu robót. Wszystkie plany się posypały. Tyle dobrego, że zaczęłam wycinki w styczniu, bo gdybym czekała na wiosnę, to nic nie byłoby zrobione. Glina się zapada pod stopami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 16:12, 11 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Drzewa kwitnące na różowo - przepięknie Haniu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joann 16:31, 11 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Materiały roślinne są różne. Cis baccata i bukszpan na skarpie, cis, którego młode przyrosty są żółtawe, a później zielenieją- ten jest wokół studni, dobrze formuje się też trzmielinę galiety; ona u mnie jest zimozielona całorocznie. Na zdjęciu są z niej kule przy narożniku budynku i "murek" o nierównej wysokości zaczynający się w okolicach szpikulca rdzawego motylka (wysokość wzrasta na lewo od szpikulca).




Te na skarpie mi się bardzo podobają. I chyba zrobiebu siebie taki murek przy donicy. Dobrze wiedzieć, że baccata się nadaje, bo akurat poprzesadzam je u siebie. Jak gęsto sadzić?
Zimozielone u Ciebie wyglądają pięknie o tej porze
____________________
Joanna Ogród długi
Gruszka_na_w... 16:53, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Joann napisał(a)

Te na skarpie mi się bardzo podobają. I chyba zrobiebu siebie taki murek przy donicy. Dobrze wiedzieć, że baccata się nadaje, bo akurat poprzesadzam je u siebie. Jak gęsto sadzić?
Zimozielone u Ciebie wyglądają pięknie o tej porze


Cis baccata szybko rośnie na szerokość. Na początku trzeba mu tylko często (raz w miesiącu w okresie wegetacji) przycinać końcówki. U mnie w dolnej części skarpy są 4 cisy. Sadziłam je w ok. 50 cm rozstawie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:57, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Kordina napisał(a)
Drzewa kwitnące na różowo - przepięknie Haniu


Najbardziej różowa będzie kwitnąca jabłoń Ola. Tak daje po oczach, że człek z ulgą przyjmuje kres jej kwitnienia.





Śliwy wiśniowe są bardziej subtelne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 17:07, 11 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najbardziej różowa będzie kwitnąca jabłoń Ola. Tak daje po oczach, że człek z ulgą przyjmuje kres jej kwitnienia.

O nienienie! Ja tam Olę uwielbiam . U mnie mogłaby kwitnąć dwa razy dłużej
U mnie dziś leje od rana. Wczoraj się narobiłam, dziś mam przymusowy odpoczynek. Więc wiesz, witaj w klubie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 17:15, 11 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
galgAsia napisał(a)

O nienienie! Ja tam Olę uwielbiam . U mnie mogłaby kwitnąć dwa razy dłużej
U mnie dziś leje od rana. Wczoraj się narobiłam, dziś mam przymusowy odpoczynek. Więc wiesz, witaj w klubie


Na dłuższą metę kolor kwiecia Oli meczy oko. Zwłaszcza na początku kwitnienia. Majtkowy różowy potrafi dopiec.
Zgrzytam zębami, Między zrywami deszczu pokazuje się słońce. Wszystko mokre, a terminowe prace wciąż w lesie.

Ostatki na pocieszenie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 17:24, 11 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
Ciebie z pracami wstrzymuje pogoda, a mnie - choroba. Taka sytuacja .

Ps. Na taką Olę chętnie popatrzyłabym. Lubię intensywne kolory w ogrodzie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
antracyt 17:30, 11 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Haniu, tych braków terminowości w pracach w ogóle u Ciebie nie widać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 17:59, 11 kwi 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
I serduszka u Ciebie już w pełni kwitnienia. Miodzio!
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies