Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

darkowa 22:13, 01 sie 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu jak dawno mnie nie było,

ale u ciebie niezmiennie pięknie.

pozdrawiam
____________________
krystyna
Magleska 22:20, 01 sie 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Haniu ślicznie w każdym kącie

zegarowa faktycznie napakowana -ale za to żaden chwast nie ma szans na przeżycie

pomidorki dorodne i podziwiam popodcinanie selerów i porów -jeszcze do nich nie dotarłam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Makao 08:17, 02 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4321
Ależ jest pięknie. I ta zegarowa gąszcz prawdziwy. Ketmie bardzo mi się podobają. To chyba bezobsługowe rośliny.
Pomidorowy las mnie powalił.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Judith 09:11, 02 sie 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Haniu, piękne widoki . Jeden z hibiskusów ma cudny kolor - to cos między fuksją i bordo?
Bardzo rzeczowo opowiadasz o ogrodzie .
Pytanie mam o tę białą gaurę, która pięknie rośnie - jakie ma stanowisko?
Ja w tym roku posadziłam gaury pierwszy raz, już teraz widzę, że mają prawdopodobnie zbyt mało słońca. Ale także nie bardzo wiem czy one lubią wilgotno, czy nie lubią - sprzeczne informacje znajduję .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 10:08, 02 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ewsyg napisał(a)
Haniu, obsyp selery cynamonem, mrówki powinny się wynieść.


Dzięki za przypomnienie tej metody pozbycia się mrówek. Obsypałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:11, 02 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tar, Krysiu, ogród dziękuje za miłe słowa.
Aniu/Makao, pomidorowy las i mnie cieszy. Oby pomidorki dotrwały w zdrowiu do momentu zbioru. Ketmie są zupełnie bezproblemowe. Nawet ciąć ich nie trzeba.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 10:22, 02 sie 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Może tak jak piszesz niewoele bylinowych rabat u Ciebie, chociaż nie wiem czy tak jest? Ale za to te, które pokazujesz bardzo mi się podobają a zegarowa faktycznie piękna
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 10:22, 02 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Judith napisał(a)
Haniu, piękne widoki . Jeden z hibiskusów ma cudny kolor - to cos między fuksją i bordo?
Bardzo rzeczowo opowiadasz o ogrodzie .
Pytanie mam o tę białą gaurę, która pięknie rośnie - jakie ma stanowisko?
Ja w tym roku posadziłam gaury pierwszy raz, już teraz widzę, że mają prawdopodobnie zbyt mało słońca. Ale także nie bardzo wiem czy one lubią wilgotno, czy nie lubią - sprzeczne informacje znajduję .


Pragmatyzm zawsze chadza w parze z rzeczowością wypowiedzi. Krótko, zwięźle i na temat- inaczej nie potrafię.
Ta jaśniejsza ketmia ma jasno obrzeżone listki. Ładnie prezentuje się wiosną. Ta ciemniejsza jest bardzo atrakcyjna w okresie kwitnienia. Dobrze ją widać.

Ta wysoka gaura rośnie wg mnie na bardzo trudnym stanowisku. Tam jest suchy półcień. Słońce ma
od rana do 15, nad nią rozpościerają się gałązki morwy. Nasadzenia wokół niej są dosyć rzadkie, bo niewiele roślin lubi takie stanowisko. Dobrze tam rośnie sesleria.

Z moich obserwacji wynika, że ona nie przepada za zbytnim zagęszczeniem roślin wokół siebie i nadmiarem wilgoci zwłaszcza w okresie spoczynku. U Ciebie gleba jest lekka, przepuszczalna. Z zimowaniem nie powinno być problemu. Nie wiem tylko jak trzeba by z nią u Ciebie postępować w okresie letniej suszy. Lekka gleba będzie przesychać szybciej niż moja glina.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:30, 02 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magleska napisał(a)
Haniu ślicznie w każdym kącie

zegarowa faktycznie napakowana -ale za to żaden chwast nie ma szans na przeżycie

pomidorki dorodne i podziwiam popodcinanie selerów i porów -jeszcze do nich nie dotarłam


Na rabatach ozdobnych niewiele teraz mam prac. Głównie wycinam to, co przekwitło. Chwastów z powodu gęstwiny nie ma. Na ten brak możliwości ruchu (ogrodowego biegania) źle zareagowało moje serce. Wynajduję więc sobie różne dziwne zadania do wykonania. Samo hamakowanie i omiatanie nie sprzyja zdrowiu.

Frontowe rabaty uwielbiam za ich zupełną bezobsługowość w sezonie. Do środka nie wcisnę bawet stopy. Dobrze, że róże rosną z brzegu. Je przycinam po pierwszym kwitnieniu. I to jest cała lista prac w sezonie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:36, 02 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Basieksp napisał(a)
Może tak jak piszesz niewoele bylinowych rabat u Ciebie, chociaż nie wiem czy tak jest? Ale za to te, które pokazujesz bardzo mi się podobają a zegarowa faktycznie piękna


Basiu, większość roślin w ogrodzie to taka minimalistyczna wersja nasadzeń parkowych; to głównie drzewa i krzewy ozdobne. Większość bylin potrzebuje słońca, a słonecznych miejsc u mnie coraz mniej. Część wcześniej sadzonych bylin pozanikała. Podejmuję próby z zastąpieniem ich innymi. Tę pobylinową lukę dobrze wypełniły bodziszki Rozanne. Dają teraz sporo barwnych plam.
Zegarowa to samograj. O każdej porze wygląda przyzwoicie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies