Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Margo2 22:32, 26 lip 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 866
Haniu, jaką masz posadzoną trawę przy krwiściągach i perowskiej?
Ma bardzo ładne liście.
U mnie przetacznik Marietta nie chce rosnąć. Mam kilka sadzonek, ale są marne i strasznie się pokładają.
Twoje są rewelacyjne.
No i mój bodziszek Rozanne praktycznie nie kwitnie. Chyba mam za ubogą, za suchą glebę
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Gruszka_na_w... 22:48, 26 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margo2 napisał(a)
Haniu, jaką masz posadzoną trawę przy krwiściągach i perowskiej?
Ma bardzo ładne liście.
U mnie przetacznik Marietta nie chce rosnąć. Mam kilka sadzonek, ale są marne i strasznie się pokładają.
Twoje są rewelacyjne.
No i mój bodziszek Rozanne praktycznie nie kwitnie. Chyba mam za ubogą, za suchą glebę


W okolicach perovskiej rośnie miskant Dronning Ingrid. To mój ulubiony miskant. Bardzo ładnie przebarwia się jesienią, a co najważniejsze wyjątkowo powolnie tyje. Przez wiele lat nie wymagał odchudzania.

U mnie jest żyzna glina. Długo trzyma wilgoć. Tendencję do pokładania mają u mnie raczej rośliny lubiące suche stanowisko. Krwiściąg się u mnie pokłada. Dobrze, że perowskia jest sztywna, to utrzymuje go w pionie.

Rozanne rozkręca się dopiero w drugim, trzecim sezonie. Daj mu jeszcze szansę. Tej wiosny zakupiłam 3 nowe sadzonki. Przyszły tak mikroskopijne, że ledwie co na nich kwitnie. Nie trać nadziej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 23:31, 26 lip 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
Ostatnio rzadko tu pisze ale zagladam, glownie zaliczam pismo obrazkowe, podziwiam i znikam. Pieknie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
LIDKA 23:41, 26 lip 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Fajny etap ogrodu już masz.
Piękne widoki i fajnie że można więcej z hamaka korzystać.

Przywłaszczyłam sobie Haniu Twoje "omiatanie". Też często omiatam teraz mój ogród bo urlop mam.
I wyszło z tego omiatania że jeszcze jedno drzewo się zmieści.

Jutro rajd do szkółki. Po liściaste i zielone.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
antracyt 08:38, 27 lip 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11748
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zamówiłam sadzonki truskawek. Czeka mnie teraz wysadzenie starych krzaczków i przygotowanie gleby na nowe nasadzenia. Przy okazji wysieję warzywa na jesienny zbiór.

Chciałam sama zrobić sadzonki truskawkowe, ale raczej pokona mnie brak czasu. Masz jakieś sprawdzone miejsce zakupu? Na razie dodatkowym problemem jest u mnie brak nowego miejsca na truskawki
ps. Co będziesz teraz wysiewać?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 11:29, 27 lip 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Haniu! Ja tu widzę wielkiego strażnika Twojego ogrodu, czy cuś, jakaś wielka mrówka albo inny owad, ma dwa czułki i z boku dwie pary odnóży o ten:


Ogród piękny, taki parczek się zrobił
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 21:05, 31 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
LIDKA napisał(a)
Fajny etap ogrodu już masz.
Piękne widoki i fajnie że można więcej z hamaka korzystać.

Przywłaszczyłam sobie Haniu Twoje "omiatanie". Też często omiatam teraz mój ogród bo urlop mam.
I wyszło z tego omiatania że jeszcze jedno drzewo się zmieści.

Jutro rajd do szkółki. Po liściaste i zielone.


Nadmiar omiatania spowodował u mnie turbulencje zdrowotne. Organizm źle zareagował na niedostatek aktywności.
Mam nadzieję, że rajd po szkółkach zakończył się sukcesem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:14, 31 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)

Chciałam sama zrobić sadzonki truskawkowe, ale raczej pokona mnie brak czasu. Masz jakieś sprawdzone miejsce zakupu? Na razie dodatkowym problemem jest u mnie brak nowego miejsca na truskawki
ps. Co będziesz teraz wysiewać?


Zrobienie własnych sadzonek jest nieco skomplikowane. Parę lat temu wyjaśniła mi to jedna z forumek, której rodzice mieli plantacje truskawek.
Najlepsze sadzonki pozyskuje się z odrostów jednorocznych roślin matecznych. Te z roślin dwu- i trzyletnich będą kiepsko owocować. Moje truskawkowe poletko było za stare, aby pozyskać sadzonki samodzielnie. Znalazłam sklep w necie, który miał w ofercie wszystkie poszukiwane przeze mnie odmiany. Sadzonek jeszcze nie dostałam, więc nie wiem, czy miejsce jest godne polecenia. Dam znać.
Dzisiaj wykorzystałam chłodniejszy dzień i wykopałam stare sadzonki. Zwapnowałam glebę dolomitem, nawiozłam na bogato kompostu i przekopałam. Miejsce jest gotowe do sadzenia.

Na zagonku po bobie i groszku wysiałam różne odmiany sałat, rzodkiewkę, szpinak, koper, trochę kapusty Pak Choi i fasolkę szparagową. Wczoraj deszczyk ładnie mi podlał wysiewy. Może zdążą urosnąć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:17, 31 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kordina napisał(a)

Haniu! Ja tu widzę wielkiego strażnika Twojego ogrodu, czy cuś, jakaś wielka mrówka albo inny owad, ma dwa czułki i z boku dwie pary odnóży o ten:

Ogród piękny, taki parczek się zrobił


Ta wielka mrówa to cyprysik nutkajski Jubilee. Bardzo go lubię. Sadziłam 50 cm badylek, a teraz to już potężny egzemplarz.

Ogród ozdobny bardzo cieszy. Lubię zrobić sobie rundkę po trawiastych ścieżkach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 21:21, 31 lip 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
No pięęęęęknie ❤️


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies