Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Agatorek 21:22, 31 lip 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ta wielka mrówa to cyprysik nutkajski Jubilee. Bardzo go lubię. Sadziłam 50 cm badylek, a teraz to już potężny egzemplarz.

Ogród ozdobny bardzo cieszy. Lubię zrobić sobie rundkę po trawiastych ścieżkach.


Haniu, serio? Strasznie szybko urósł
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 21:25, 31 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Haniu, a pryskasz czymś pomidory zapobiegawczo przeciwko zarazie ziemniaczanej? Obawiam się, że przy tej deszczowej pogodzie mogą szybko złapać
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Gruszka_na_w... 21:54, 31 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
anuska2507 napisał(a)
Haniu, a pryskasz czymś pomidory zapobiegawczo przeciwko zarazie ziemniaczanej? Obawiam się, że przy tej deszczowej pogodzie mogą szybko złapać


Opryski przy codziennym deszczyku się nie sprawdzą. Jedyne co mogę zrobić w tych warunkach, to zadbanie o odpowiednią cyrkulację powietrza. Stąd dosyć mocne podkrzesywanie krzaczków. Są już pierwsze zbiory i kupować pomidorów nie muszę.

Ogórki mi zaatakowało, ale wciąż jeszcze żyją, kwitną, owocują i wydłużają pędy. Uprawa tych dwóch warzyw w gruncie to zawsze ryzyko. Co ma być, to będzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:55, 31 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)


Haniu, serio? Strasznie szybko urósł


Dziesięć lat szybko zleciało. Szkoda, że sił ubywa równie szybko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:58, 31 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)
No pięęęęęknie ❤️



Z tego zakątka wyrzuciłam kilka miskantów, bo zamarzyło mi się mieć więcej kwitnących bylin. Mam nadzieję, że jesienią nie będę tego żałować.
Za ogrodową gwiazdę robi teraz perovskia. Bardzo przyciąga wzrok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 22:07, 31 lip 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
wielka mrówa mnie rozczuliła
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mary 22:17, 31 lip 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zrobienie własnych sadzonek jest nieco skomplikowane. Parę lat temu wyjaśniła mi to jedna z forumek, której rodzice mieli plantacje truskawek.
Najlepsze sadzonki pozyskuje się z odrostów jednorocznych roślin matecznych. Te z roślin dwu- i trzyletnich będą kiepsko owocować. Moje truskawkowe poletko było za stare, aby pozyskać sadzonki samodzielnie. Znalazłam sklep w necie, który miał w ofercie wszystkie poszukiwane przeze mnie odmiany. Sadzonek jeszcze nie dostałam, więc nie wiem, czy miejsce jest godne polecenia. Dam znać.
Dzisiaj wykorzystałam chłodniejszy dzień i wykopałam stare sadzonki. Zwapnowałam glebę dolomitem, nawiozłam na bogato kompostu i przekopałam. Miejsce jest gotowe do sadzenia.

Na zagonku po bobie i groszku wysiałam różne odmiany sałat, rzodkiewkę, szpinak, koper, trochę kapusty Pak Choi i fasolkę szparagową. Wczoraj deszczyk ładnie mi podlał wysiewy. Może zdążą urosnąć.

Zastanawiam się czy z sadzonkami poziomek trzeba postępować podobnie?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Patrycja_KG_Lu 09:53, 01 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Mam jedną super poziomkę, którą chciałabym rozmnożyć i też jestem ciekawa.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Gruszka_na_w... 12:40, 01 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mary, Patrycjo, miałam przez kilka lat poletko z poziomkami. Te moje nie tworzyły wąsów z sadzonkami. Czasem się wysiewały. Zlikwidowałam to poletko, bo zbiory były takie sobie.
Na ROD-owskiej działce miałam jakąś odmianę poziomek określaną jako francuską. Miała bardzo duże owoce. Ona też nie tworzyła wąsów.
Pati spróbuj podsuszyć owoce tej poziomki i poeksperymentować z siewem. Może nasionka powtórzą cechy rośliny matecznej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:40, 01 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
inka74 napisał(a)
wielka mrówa mnie rozczuliła


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies