Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

LIDKA 20:42, 26 wrz 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Na ogrodowisku jestem jakiś czas i nie uważam się za doświadczoną ogrodniczkę.
Mimo to moja wiedza i doświadczenie pozwala mi mieć teorie na temat gracków taką jak Ty Haniu.

Moje rosną w glinie, na słonku. W rabacie kamiennej i też kwitną od jakiegoś czasu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 20:43, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
LIDKA napisał(a)
Dzięki za zdjęcia klona.



U mnie droga prywatna. Mam kawał murawy którą koszę. Czasem mnie korci żeby to zagospodarować. Media idą drugą stroną drogi. Tylko niewiem czy moge ale skoro własciciel nie dba o utrzymanie drogi to chyba moje kwiatki krzywdy nikomu nie zrobią.

Na razie mam tam 3 iglaki.





Na tym kawałku przed moim frontem nawet trawa nie chciała rosnąć. Takie okropne klepisko było. U nas droga jest współwłasnością 10 osób.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:47, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
LIDKA napisał(a)
Na ogrodowisku jestem jakiś czas i nie uważam się za doświadczoną ogrodniczkę.
Mimo to moja wiedza i doświadczenie pozwala mi mieć teorie na temat gracków taką jak Ty Haniu.

Moje rosną w glinie, na słonku. W rabacie kamiennej i też kwitną od jakiegoś czasu.


Wszyscy tu wiemy doskonale, że rośliny zachowują się w naszych ogrodach tak odmiennie, że czasem trudno aż w to uwierzyć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:01, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dzisiaj robiłam porządki w sadzie. Gruszki już zerwane. Zostało jeszcze kilkanaście jabłek na szarej renecie, ale je zrywam na bieżąco i dodaję do koktajli. Okancikowałam trawnik i drzewka. pod drzewkami rozłożyłam kompost. Parę dni temu rozrzuciłam w sadzie nawóz fosforowo-potasowy.
Kompost rozkładam teraz, bo spora jego część ładnie się rozłożyła. Przygotowuję sobie w komorach miejsce na ścinki z późnojesiennego sprzątania ogrodu.





W części warzywnej dopuściłam do kwitnienia bazylii tajskiej. Oby jak najdłużej było ciepło, bo uwija się tam mnóstwo bzyków.



Kolejne prace będą w warzywniku. Zielony nawóz na dwóch kwaterkach podrósł na tyle, że można go ściąć i przekopać. Przez zimę się rozłoży. Ze zbiorem dyń, buraków i selerów jeszcze się wstrzymuję. Wciąż mam zbiory cukinii, fasolki, rzodkiewki i koperku. Jarmuż, natka i pory zostaną na zimę w gruncie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:09, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Na froncie bez zmian. Nad wyraz bujnie. Myśl o pieleniu nawet mi do głowy nie przychodzi.









Rabat z boku i skarpowa.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:25, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ależ mi się tych zdjęć narobiło!

Rabata zachodnia







rondo z przyległościami









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 21:28, 26 wrz 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu a konkretnie jaki nawóz dałaś pod drzewka??
oj motywujesz , motywujesz
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 21:30, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090


Kleine Fontane



A te wciąż bieluśkie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:34, 26 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
darkowa napisał(a)
Haniu a konkretnie jaki nawóz dałaś pod drzewka??
oj motywujesz , motywujesz


Ten nawóz ma różne nazwy handlowe: może być nazywany jesiennym, polifoską, polisfoską.
Za mało mam własnego kompostu, aby zapewnić dożywianie trawnikowi i roślinom na rabatach i w sadzie. Wiosną i jesienią posiłkuję się nawozem mineralnym. Jedynie warzywnik bazuje na naturalnym zasilaniu. Każdego roku staram się dać też trochę kompostu na kolejnych rabatach ozdobnych. W tym sezonie padło na studzienną i na półksiężyc. Resztę kompostu trzymam dla róż.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 22:41, 26 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Haniu z przyjemnością obejrzałam wszystkie fotki -masz prześlicznie w ogrodzie -nie wiem co chwalić ,bo każdy kąt mi się podoba
moje przedpłocie -czeka na wolny czas -jak narazie obraz nędzy i rozpaczy ,a teraz po obejrzeniu Twojego z chęcią ruszyła bym kopać -dobrze,że już ciemno ,więc ruszę ale spać

wyplewiłam dziś cały swój owocownik -poradz proszę -dać teraz dla truskawek obornik ,czy dopiero na wiosnę ? ( mówię o granulkach ,nie mam dostępu do zwierzęcego )
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies