Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Agatorek 22:09, 21 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Hortki, rozchodniki i trawy kocham z wzajemnością. Rosną bez kapryszenia. Busz jest piękny, kiedy się patrzy nań z pewnej odległości. Przy bliższym oglądzie czasem trąci chaosem. U siebie oglądam go z dalszej odległości, więc wciąż ma szansę na samorozwój.







Dla mnie taki chaos jest przepiękny. Niby busz, ale trzymany w ryzach, naturalne piękno ❤️

Ogród jest zachwycający
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Margo2 22:56, 21 wrz 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 866
No i jest pięknie.
Takiego widoku mi brakuje.
Mam rozchodnika Brillant, mam tez matronę i kilka innych, ale żaden nie jest tak ładny jak Twoje.
I nie wiem o co chodzi, bo raczej mam przepuszczalną ziemię. Powinno być im dobrze.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Magara 23:14, 21 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Agatorek napisał(a)


Dla mnie taki chaos jest przepiękny. Niby busz, ale trzymany w ryzach, naturalne piękno ❤️

Ogród jest zachwycający


Aga ukradła mi moje myśli

Haniu, czy mogłabyś pokazać jak obecnie wygląda Twoja rogownica kutnerowata?
Mam wątpliwości czy z moją dobrze postępuję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 06:10, 22 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Dziękuję za fotki pięciorników fajniutkie są -dokupię sobie jeszcze kilka -widziałam u mnie w ogrodniczym pomarańczowe i różowe
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ryska 19:32, 22 wrz 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Jak Annabelle zniosła przesadzenie? Zamierzam moją przenieść do przedogródka i zastanawiam się czy już ją obciąć czy z łodygami i kwiatami przesadzić. Jak Ty to zrobiłaś?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 20:18, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)


Dla mnie taki chaos jest przepiękny. Niby busz, ale trzymany w ryzach, naturalne piękno ❤️

Ogród jest zachwycający


Dziękuję Aguś.
Dzisiaj rozsypałam nawóz jesienny na rabaty i trawnik. Czekam na deszcz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:28, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margo2 napisał(a)
No i jest pięknie.
Takiego widoku mi brakuje.
Mam rozchodnika Brillant, mam tez matronę i kilka innych, ale żaden nie jest tak ładny jak Twoje.
I nie wiem o co chodzi, bo raczej mam przepuszczalną ziemię. Powinno być im dobrze.


Sprawdź im korzonki. Może faktycznie rozgościły się tam larwy opuchlaków. U mnie w kilku kępkach (mizerniej wyglądających) je znalazłam. Pomaga podlanie wywarem z wrotyczu.


Wrotycz jeszcze kwitnie na łąkach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:39, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)


Aga ukradła mi moje myśli

Haniu, czy mogłabyś pokazać jak obecnie wygląda Twoja rogownica kutnerowata?
Mam wątpliwości czy z moją dobrze postępuję


Sugerujesz, że Agatorek podkrada myśli i wykorzystuje je później w Myślodsiewni? Sortuje je i przegląda?

Co do rogownicy, to odpowiedź brzmi: nie wiem jak ona teraz wygląda. U mnie jakieś jej resztki rosną w zakątku brzozowym w pobliżu pni brzóz. Ten zakątek to półdziki teren, do którego zaglądam tylko raz w roku wczesną wiosną. Potem zostawiam go samopas. O ile pamiętam, to jesienią rogownica powinna być srebrzystą kołderką niewielkiej wysokości. Ona wypiętrza się jedynie podczas kwitnienia.
Można ją zostawić luzem. Można ją też przyciąć po kwitnieniu. To roślina podobna do swoich skalnych kuzynów: dąbrówki, floksa szydlastego, żagwinu czy też zawciągu nadmorskiego.
Dlaczego się martwisz o swoją?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:40, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magleska napisał(a)
Dziękuję za fotki pięciorników fajniutkie są -dokupię sobie jeszcze kilka -widziałam u mnie w ogrodniczym pomarańczowe i różowe


O! Pomarańczowe brzmią fajnie. Różowe też obiecująco wyglądają. Z pewnością pięknie je wkomponujesz w swoje nasadzenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:42, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ryska napisał(a)
Jak Annabelle zniosła przesadzenie? Zamierzam moją przenieść do przedogródka i zastanawiam się czy już ją obciąć czy z łodygami i kwiatami przesadzić. Jak Ty to zrobiłaś?


W poprzednim miejscu już nie bardzo miała warunki do rozrostu. Wypuściła dwa pędy ze sporymi kwiatostanami. Oba kwiatostany się odłamały podczas wykopków i problem sam się u mnie rozwiązał. Ucięłam je przy ziemi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies