Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

darkowa 20:45, 13 paź 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Jak dobrze Haniu , że pokazujesz
strukturę swojego ogrodu.
dopiero wtedy widać o czym należy pomyśleć przy nowych założeniach.
W gęstym buszu tego dokładnie nie widać.

pozdrawiam cię serdecznie

____________________
krystyna
Magara 23:00, 13 paź 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Obawiam się, że plonów z niej raczej nie będzie.

Hmmm... Muszę temat przemyśleć przez zimę i ogarnąć co zrobiłam źle

Wczoraj kroiliśmy kapustę do kiszenia, Małżonek z głodu więc w zimie nie umrze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwonka 08:49, 14 paź 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Twój przedogródek to mistrzostwo pomysłu, doświadczenia co jest dla ciebie ważne, lepiej się sprawdzi i finalnie zaprojektowania tak, by było to raptem kilka godzin pracy w roku. No bingo Haniu
Uwielbiam to zdjęcie, 3 toskańskie jałowce, płynące, przenikające się kule różnej wielkości, kostki, żywopłoty duże i małe, luźne formy "choinkowe", świetnie wyszło.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gruszka_na_w... 21:03, 15 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 22:01, 15 paź 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mary 22:27, 15 paź 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
darkowa 08:30, 16 paź 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Też u mnie zaświeciło słońce
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 13:37, 16 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Cieszę się, że wczorajszy dzień też miałyście udany.

W sobotę był ostatni ciepły dzień. Udało się odhaczyć kolejne prace z jesiennej listy. Wyciągnęłam ze studni zbierającej deszczówkę pompę, umyłam ją i wraz ze szlauchem schowałam do garażu. Cięcie róż chwilowo odpuściłam ze względu na nocne przymrozki. Liści nie chciało mi się grabić. Może jutro przy okazji koszenia trawy.

Jesienne przebarwienia wciąż w fazie raczej symbolicznej.

Na froncie zarumienił się klon Ginnala. Całą rabatę dobrze widzę z kuchennego okna. Lubię na nią patrzeć.







Miskant Variegatus wypuścił kwiatostany. Pewnie tradycyjnie nie zdążą się rozwinąć.



Na długiej prostej zrobiło się kolorowo. Choć część krzewów jest już w fazie bezlistnej.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:49, 16 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Na cypelku przeprowadzałam kilka rewolucji nasadzeniowych. Dobrym pomysłem było posadzenie hortensji także wewnątrz tej rabaty. Wcześniej rosły tam różne wczesne byliny i jesienią to miejsce wyglądało nieszczególnie. Między hortensjami rosną teraz hosty i brunnery. Dobrze się uzupełniają z hortkami.



cd długiej prostej







i spojrzenie w drugą stronę



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:00, 16 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Na wirażu wciąż kwitną róże.





Najbardziej jesiennie jest na rabacie wzdłuż zachodniej granicy działki. Kwitną tam astry, tojady, róże Alden Biesen i Elmshorn. Ta ostatnia wypuściła wielometrowe baty.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies