Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:18, 20 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Magara napisał(a)


Hehe Dobrych kilka lat temu jechaliśmy tą drogą wypożyczoną maleńką Micrą
Widoki cudne Robiłam za pilota to czasem udało się spojrzeć w prawo czy lewo
Małżonek robił za kierowcę - wysiadł w mokrej koszulce
Jechaliśmy znacznie dłużej niż nawigacja pokazywała
Niewiele też rozmawialiśmy po drodze, ja używałam głównie słowa "uważaj". Małżonek miał większy zasób słów, ale do powtórzenia się nie nadają
Dobrze zrobiliście stawiając na transport zbiorowy


W pełni rozumiem Wasze emocje, zwłaszcza po przebyciu kolejnej ekstremalnej trasy wzdłuż wąwozu Topolia w drodze do Elafonissi. Serce podchodziło mi do gardła. Ale nie da się ukryć, że było warto narazić się na takie przeżycia. Byłam pełna podziwu dla umiejętności kierowcy autobusu podczas przejazdu przez wąskie tunele. Lusterka boczne były 3 cm od ściany.





Na plaży Elafonissi sporo było indywidualnych turystów. Widać chęć zobaczenia najpiękniejszej plaży Krety była większa niż obawa przed jazdą po górskich serpentynach.






W sumie to dobrze, że dojazd jest taki trudny. Plaża jeszcze długo pozostanie dzika.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:26, 20 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Helen napisał(a)
Przyjemności i ładowania baterii

Piękne miejsce wybraliście, lubię taki lazur wody


Też lubię. W tym roku woda wiosną była wyjątkowo ciepła i dało się spokojnie korzystać z uroków pływania i plażowania.





Brakowało tylko drzew.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:35, 20 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Kot i pies tak się stęskniły, że nie odstępują nas na krok.
Podczas naszej nieobecności coś tam popadało i ogród nabrał życia. Kwitną późniejsze rodki, piwonie, kończą irysy bródkowe i syberyjskie. W pełni kwitnienia są kocimiętki.
Dzisiaj skosiłam trawę, posadziłam pomidory do donic, te w gruncie podlałam roztworem z drożdżami. Padłam. Odwykłam od wysiłku.
Zdjęcia z obchodu.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:38, 20 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 18:12, 20 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Wszędzie dobrze, ale w domciu najlepiej

Piękna ta plaża i głębokość wody akurat dla mnie

Widoki ogrodowe bardzo soczyste.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 18:32, 20 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Cudne widoki i te greckie i te swojskie ogrodowe.
Ale ja bym chyba nie mogla mieszkac w miejscu bez drzew chocby nawet z lazurowa woda i biala plaza. Pojechac, zobaczyc skorzystac, odpoczac i do domku
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 18:38, 20 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Ja bym mogła . Palmy wystarczą .
Haniu, świetne miałaś wakacje .
Ogród nic nie ucierpiał podczas Twojej nieobecności, widzę po soczystości, że padało . Szczęściara!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 20:00, 20 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
Wolę Twój ogród
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 20:36, 20 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Anda napisał(a)
Wszędzie dobrze, ale w domciu najlepiej

Piękna ta plaża i głębokość wody akurat dla mnie

Widoki ogrodowe bardzo soczyste.


O tak! W domu najlepiej. Zwłaszcza jak jest co omiatać i nie jest to beton i asfalt.










Plaża Elafonissi to w zasadzie olbrzymia laguna; wielkości kilku boisk piłkarskich. Można się zmachać przy brodzeniu. Pływać też się da. Do otwartego morza jest dostęp z kilku stron. Woda jest tam jednak zdecydowanie chłodniejsza.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:46, 20 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
TAR napisał(a)
Cudne widoki i te greckie i te swojskie ogrodowe.
Ale ja bym chyba nie mogla mieszkac w miejscu bez drzew chocby nawet z lazurowa woda i biala plaza. Pojechac, zobaczyc skorzystac, odpoczac i do domku


We mnie jest olbrzymia tęsknota za posiadaniem dużych drzew w ogrodzie. Może dlatego, że zaczynałam od szczerego pola. Czasem warto doświadczyć zamieszkania w miejscu o odmiennych uwarunkowaniach. Bardziej się docenia to, co się ma.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies