Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 15:21, 05 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Na ścięcie czekają jeszcze trawy na półksiężycach, na rondzie i na rabacie zachodniej. Ścinam też uschnięte liście irysów, bo wypuszczają młode, kocimiętkę i werbenę.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 18:30, 05 lut 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ależ zielono u Ciebie, nie dziwię się, że poszłaś z sekatorem w ogród... tyle, że to zdradliwe o tej porze roku. Mnie jeszcze tak nie kusi bo biało i ślisko mam w ogrodzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mira 18:47, 05 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
A fiuu ale mocne miałaś napięcie .
U mnie dziś było bardzo mokro i padła gęsty deszcz ze śniegiem.
Teraz jest mi wszystko jedno niech wiosna poczeka na mnie.Też jestem ciekawa co ta zima narozrabiała.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:41, 05 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek, dzisiaj stwierdziłam, że mam połacie traw. Muszę ich cięcie rozłożyć na raty, żeby nie obciążać jednorazowo łokcia i nadgarstka. I jeszcze byliny..Dobrze, że niektóre ścięłam jesienią. O tej porze roku pląta mi się myśl, że trawnik z tujami to dobre rozwiązanie. W marcu potrzebne będą siły i czas w warzywniku.
W kwietniu wyklinam pomysł nasadzenia tylu róż.
Malkontenctwo przechodzi mi na początku maja.

Mira, u mnie było plus 6, bezwietrznie i słonecznie. Nawet kot poczuł wenę do dłuższej bytności na dworze.Piękna niedziela.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 19:44, 05 lut 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Nie masz śniegu !!! a u mnie śniegu po kolana na dodatek chora jestem i wcale mnie nie ciągnie do ogrodu. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 20:02, 05 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatko, obecność śniegowych łat uzależniona jest od położenia rabaty. Na tych wyniesionych i nasłonecznionych poznikał po czwartkowych opadach deszczu.
Profilaktycznie objadam się kiszona kapustą. Mimo grasującej w okolicy grypy, jakoś się trzymam.
Zdrówka życzę!
kalina nana dla Ciebie
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 20:46, 05 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ależ u Ciebie robota wre! U mnie jeszcze wszystko okryte i/lub przysypane śniegiem - nie zamierzam nic odkrywać przed powrotem z ferii zimowych
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 20:58, 05 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U mnie samo się odkryło. Aż sprawdzałam na fotkach sprzed roku i sprzed dwóch lat. Normalnie jest. W zeszłym roku 6 lutego razem z trawami cięłam hortensje.
Udanych ferii życzę.
Moja śliwa wiśniowa Woodi zrobiła się pięknie wielopniowa. Szkoda, że od strony domu zasłaniają ją pęcherznice.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 21:01, 05 lut 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Masz już przedwiośnie a u nas tymczasem sypie, sypie, sypie...
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 21:24, 05 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Rysko, zaczynam wątpić, czy wciąż jestem tu.
Wszędzie zima- czuję się osamotniona z moim zaokiennym klimatem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies