Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:04, 22 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Asieq, witam nową forumkę. Z 7 to fajny domek. Będzie Pani zadowolona.
Masz dobry pomysł z robieniem ogrodu już teraz. Mnie bardzo przygnębiał widok pobudowlanego ugoru w pierwszych tygodniach po zamieszkaniu. Obwódka była zrobiona, ale środek trochę straszył. Powodzenia życzę. Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:10, 22 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatko, zarówno oliwkowe jak i czerwone pędy dereni świetnie się prezentują z brzozami. Czerwone na tle iglaków przez mocny kontrast trochę są nachalne, ale oliwkowe pasowałyby świetnie.
U mnie stopniowe roztopy. W nocy mocny mróz, w dzień plus 1.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Jana 23:50, 22 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
pięknie wygląda ten dereń, ja mam tylko jeden egzemplarz ale w grupie to jest dopiero siła cudnie
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Gruszka_na_w... 21:27, 23 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Jana, bardzo lubię derenie. Sporo ich u mnie. Odmiana na zdjęciu wybarwia się zimą niezwykle urokliwie.
Zapachniało mi wiosną. Święta Agnieszka wypuszcza skowronka z mieszka.
Słońce tak pięknie świeci. Klon pensylwański poczerwieniał. Może to znak?



Na bukowym żywopłocie liście trzymają się mocno.


Kos wcina jabłka. Stipy ładnie zdobią.




Za 8 dni będzie luty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
pestka56 23:27, 23 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
... i podobno już ciepło.
____________________
Kasia
AnnaCh 22:56, 24 sty 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Haniu, ale masz piękny ten żywopłot bukowy
Pozdrowienia zostawiam i też czekam na wiosnę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AgataP 19:04, 25 sty 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Agatko, zarówno oliwkowe jak i czerwone pędy dereni świetnie się prezentują z brzozami. Czerwone na tle iglaków przez mocny kontrast trochę są nachalne, ale oliwkowe pasowałyby świetnie.
U mnie stopniowe roztopy. W nocy mocny mróz, w dzień plus 1.


Tak sobie dumam Gruszeczko nad nimi, przed świerkami brakuje mi piętra pośredniego i może posadziłabym tam pas dereni po całej szerokości jakieś 10-12 metrów. Na tle iglaków idealna wydaje mi się odmiana White Gold, bo latem biało-zielony, a zimą ma zielone nóżki
Potem Midwinter Fire i Batone Rouge z trawami w plecach.
Jak znajdę miejsce to jeszcze Kesellring jest niezły, ale chyba raczej nie wcisnę.
Do white golda hortensje VF bo mam, rozplenice i rozchodniki, do Midwintera astry niebieskie i bergenia, do Baton Rouge powtórzenie rozplenic i rozchodników.
Do tego dodatki w postaci kompaktowych iglaków, berberysy erecta, miskanty, ale to już później.
Taki mam pomysł... wciąż się biję z myślami czy to ma ręce i nogi
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 23:06, 25 sty 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Z tą Świętą Agnieszką wszystko się zgadza U mnie w sobotę ptaki śpiewały jak oszalałe
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 16:44, 28 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aniu, dziękuję za pozdrowienia.

Agatko, nie znam wymienionych przez Ciebie odmian dereni, ale trzymam kciuki za udane nasadzenia.

Aga, ptaki chyba wyczuwają, że zima powoli się zwija.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kamila66 16:49, 28 sty 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Piękna zima u Ciebie bardzo kolorowa, masz rośliny na każdą porę roku
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies