Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 23:11, 20 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
mira napisał(a)
14 maja w niedzielę - będziemy jak się nic nie wydarzy - jak to bylin nie znasz nie możliwe



Mira, uprawiam tylko podstawowe gatunki. I czasem coś, co mi się trafiło jak ślepej kurze. Kiedy wymieniacie się nazwami gatunkowymi, oczy robią mi się jak spodki. Byłabym kiepskim sprzedawcą bylin, bo u mnie byłaby szałwia niebieska, jeżówka różowa, aster wysoki, niski i średni plus kolor. Dziewczyny z Ogrodowiska nic by u mnie nie kupiły.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
chagall 23:13, 20 kwi 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Haniu, dziękuję za berberysowe informacje. Odmian jest naprawdę dużo
Muszę zrobić sobie listę z krótkimi opisami lub rysunkami pokroju, koloru i wielkości i dopiero wybrać się na zakupy. Ostatnio widziałam kilka odmian, ale ich nie znałam i czułam się jak dziecko we mgle.
Admiration nie było - to wiem na pewno.
____________________
Ania - Atacama pod lasem
Gruszka_na_w... 23:16, 20 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
anka_ napisał(a)
Green Carpeta kocham za wszystko, cudowny jest. A co to za trawka?


Aniu, w tych okolicach rośnie proso i rozplenice. Na zdjęciu jest prawdopodobnie rozplenica.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:21, 20 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Chagallko, gdzieś ostatnio czytałam krytyczny artykuł na temat szkółkarzy, którzy zamiast skupić się na istotnej pracy, wprowadzają coraz to nowe odmiany berberysów.Za duzo już ich jest, zdecydowanie. Skup się na pokroju: kolumna, kulka czy fontanna. I tak sobie posegreguj nazwy. Potem wszystko jedno, co będzie w szkółce. Byle pokrój pasował do rabaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:22, 20 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
roma2 napisał(a)



Haniu, jakaż zbieżność myśli i postanowień . I zamówień internetowych .


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 23:25, 20 kwi 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mira, uprawiam tylko podstawowe gatunki. I czasem coś, co mi się trafiło jak ślepej kurze. Kiedy wymieniacie się nazwami gatunkowymi, oczy robią mi się jak spodki. Byłabym kiepskim sprzedawcą bylin, bo u mnie byłaby szałwia niebieska, jeżówka różowa, aster wysoki, niski i średni plus kolor. Dziewczyny z Ogrodowiska nic by u mnie nie kupiły.


Śmieję się, bo mam to samo. Ale! Jesienią zakupiłam berberysy. Kobold pamiętam, ale to drugie jesienią czerwoniutkie i kolumnowe nie pamiętam co. Miałam wrażenie, że wiem gdzie schowałam etykietę. Ale nie umiem znaleźć. Cóż, wczoraj gdy padał śnieg w porannym pośpiechu nie mogłam znaleźć zimowych czapek. Bo wyprałam i schowałam na przyszłą zimę . Starość mnie dopada, albo cóś.
____________________
Komendówka
mira 23:28, 20 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mira, uprawiam tylko podstawowe gatunki. I czasem coś, co mi się trafiło jak ślepej kurze. Kiedy wymieniacie się nazwami gatunkowymi, oczy robią mi się jak spodki. Byłabym kiepskim sprzedawcą bylin, bo u mnie byłaby szałwia niebieska, jeżówka różowa, aster wysoki, niski i średni plus kolor. Dziewczyny z Ogrodowiska nic by u mnie nie kupiły.


Niestety ja z nazwami jestem w tyle za ogrodniczkami - nazw traw nigdy nie opanuję jak i paproci a jesli chodzi o jezówki to są jeszcze białe, szałwie są różowe właśnie pokazałam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
roma2 23:34, 20 kwi 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
mira napisał(a)


Niestety ja z nazwami jestem w tyle za ogrodniczkami - nazw traw nigdy nie opanuję jak i paproci a jesli chodzi o jezówki to są jeszcze białe, szałwie są różowe właśnie pokazałam


Mam jeszcze białe Szałwie! Czyli mam niebieskie, różowe i białe!
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 23:49, 20 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
To dobrze o nas świadczy. Ta umiejętność odróżniania kolorów. Mógłby nam się przecież trafić daltonizm. I co wtedy?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 06:50, 21 kwi 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mieliśmy śnieg i lekki mróz. Nie była to klęska żywiołowa na szczęście. Tak sobie myślę, że trochę tego zimna zatrzymują krzewy zarówno w żywopłocie jak i te swobodnie rosnące. Romciu, o ile pamiętam, to nie sadziłaś żadnych wydumanych rarytasów. Nasze swojskie rośliny powinny poradzić sobie z kwietniową aurą. Będę się upierać przy stwierdzeniu, że ostatnie lata były anomalią pogodową w Polsce. Śnieg i przymrozki w kwietniu to raczej norma w naszym klimacie.



Myślę, że te ciepłe okresy pod koniec marca i na początku kwietnia to zmiany w naszym klimacie, gdyby nie te ciepłe dni ni mielibyśmy w ogrodzie takiej wiosny i nie byłoby tylu strat.... nadal byśmy tylko wzdychali do słoneczka


Moja serduszka właśnie tak wygląda Czy ktoś wie czemu zimą część runianki zrudziała, chyba żyje, ale co to za życie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies