Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:23, 24 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Kasya napisał(a)


a co to ?


Na zdjęciu od dołu jest krzewuszka Purpurea nana, na lewo od poidełka tamaryszki dwa. Zielone listki są oczarowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Jana 19:38, 24 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
naprawdę wierzyć się nie chce że to tylko 4 lata...musiałaś duże rośliny kupować widziałam kalinę Roseum i chyba po Twoich zdjęciach po nią wrócę, czy ona jest szeroka ?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Kasya 19:39, 24 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42770
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na zdjęciu od dołu jest krzewuszka Purpurea nana, na lewo od poidełka tamaryszki dwa. Zielone listki są oczarowe.


aaa...to taki kolor krzewuszki wyszedl
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 19:41, 24 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Dominika, cieszę się, że naturalistyczne nasadzenia mają swoich zwolenników.


Mira, jak dobrze, że żyjesz. Poniewczasie zorientowałam się, że okropna ze mnie gapa. Przecież wiedziałam, że będziesz z Gabrysią. Mogłam przygotować więcej sadzonek. Może jeszcze będziesz na turnieju szachowym w Wojsławicach i uda się ponownie spotkać. Może nawet bardziej na południe od Wojsławic.



Jana, sprawdza się jeszcze roztwór wody, sody, octu i płynu do naczyń lub mydła potasowego.

Wiatr dzisiaj obrywa głowę od ciała, w samej głowie odczucie jakby ktoś wiercił wiertarką udarową, słowem z prac ogrodowych nici. Pomieszałam tylko w wiadrach z dobrocią wszelaką, aby napowietrzyć bakterie tlenowe.
Udało się wreszcie ukryć studnię chłonną. Przetaczniki i irysy tak podrosły, że zakamuflowały betonowego potwora.


Niekwitnące rododendrony maja spore przyrosty. Przemarznięte pąki oberwałam.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:05, 24 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Jana napisał(a)
naprawdę wierzyć się nie chce że to tylko 4 lata...musiałaś duże rośliny kupować widziałam kalinę Roseum i chyba po Twoich zdjęciach po nią wrócę, czy ona jest szeroka ?


Jana, kiedy się buduje dom i jednocześnie zakłada ogród, to pieniędzy starcza ledwie na kilkunastocentymetrowe sadzonki. Popatrz na to zdjęcie uważnie. Widzisz tam duże okazy?
Krzewom zawsze możesz korygować wielkość cięciem. Kaliny koralowe, jeśli ich nie tniesz, potrafią wybujać na 4 metry.
Po roku od posadzenia krzewów, tulipany wydają się od nich wyższe. marzec 2014










____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Andrzej_ 21:29, 24 maj 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
mira napisał(a)



O rety muszę tu zaprotestować szachy i wędkarstwo to też hobby tak jak ogród - co prawda ja zdeklarowany ogrodnik ale znajomi to te hobby to wiem jakie to są pasje i co dają.



Mirka, to był żarcik, więc protest niepotrzebny. Padło na szachistów i wędkarzy bo, uwaga żarcik, "siedzą i nic nie robią".


Wracając do wątku:

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Cieszę się, że mogę korzystać ze zdobyczy z zakresu fotografii. W epoce fotografii tradycyjnej (klisze) trudno byłoby dokumentować tak często rośliny. Sporo moich poczynań ogrodowych wynikało z analizowania wyglądu rabat w różnych porach roku. To pomaga w planowaniu. Ogród wydaje się dojrzały, ale sporo ujęć robionych jest wciąż z pozycji kucznej. Nie ukrywam jednak, że nie trzeba już szukać roślin z lupą.


Sporą optymistką byłam wtedy.


Po tym jak zmieniłaś swój kawałek planety widać, że miałaś prawo być optymistką .
Taaaaki ogród w 4 lata - robi wrażenie
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gruszka_na_w... 22:01, 24 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Andrzeju, dziękuję za miłe słowa. Czasem mi tylko szkoda, że tak późno trafiło mi się to ogrodniczkowanie. Sporo frajdy mi uciekło bezpowrotnie.

Ognik się zbiera do kwitnienia. Zimą podmarzł, ale szybko się zregenerował. Pieris nie kwitł z powodu przymrozków kwietniowych, ale jego młode przyrosty spokojnie mogą zastąpić kwiaty.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 22:17, 24 maj 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Haniu, masz jakies ujecie z jednego miejsca 2014 i 2017 lub 2016?
Już po tym co pokazałaś jestem zachwycona, że 3 lata minęło od Twoich początków a ogród jest bardzo dojrzały.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 22:32, 24 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Polinko, lubię te Twoje rocznicowe porównania. Może kiedyś przysiądę do takiego u siebie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 10:19, 25 maj 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dominika, cieszę się, że naturalistyczne nasadzenia mają swoich zwolenników.




Gruszko w tle widzę berberysa zielony dywanik? mam rację ?
Ile on potrzebuje miejsca dla siebie ? Nie wiem co ile mam sadzić, czy 1 metr wystarczy ? Mam 3 szt i nie chcę by zachodziły na siebie.
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies