Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:10, 23 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Podczas spaceru z psem udało mi się wypatrzeć wrotycz. Zerwałam, zalałam wodą i czekam aż nabierze mocy. Przyda się do walki z opuchlakami. Zauważyłam charakterystyczne wżery na hortensji pnącej i trzmielinie.
W ogrodzie już susza. Przydałby się deszcz. Skończyły się zapasy deszczówki w studni chłonnej.

Zdjęcia porównawcze- dzieli je 3 tygodnie.


W zeszłym roku wiosną kupiłam w markecie korzonek jarzmianki, wsadziłam do ziemi i wylazł jeden listek, który potem zaniknął w ogólnej gęstwinie. Zniechęciło mnie to do tej formy zakupów. A tu niespodzianka. W tym roku jarzmianka zakwitła. Rosnące obok serduszka okazałe, po solidnym przemarznięciu, powstały, a nawet zakwitły. Ten ptaszek w ogóle się mnie nie boi. Dzisiaj z odległości 50 cm pokazywał mi, co upolował.Wygląda mi na samiczkę kosa.

W zeszłym roku z poidełka korzystały głównie owady. W tym roku bywalcami są w większości ptaki. Jest ich zdecydowanie więcej ilościowo i gatunkowo. Trzeba się zacząć szkolić w ich rozpoznawaniu.

Kwitnie sadzona jesienią kalina koralowa. Wyraźnym akcentem na rabacie jest krzew kaliny Roseum. Mam w ogrodzie dwa egzemplarze. Na jednym udało się powstrzymać inwazję mszyc, na drugim nie. I ten drugi prawie nie kwitnie.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:30, 23 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Makusiu, kwitnące derenie są nad wyraz fotogeniczne. Zawciąg nadmorski takoż. Choć gabaryty ma zdecydowanie mniejsze.


Roma, i Ty doczekasz się swego buszu. My czekamy jeszcze na wyrośnięcie przesłony na końcu długiej prostej, tak aby przesłoniła widoczny dom. Ogrodnictwo to ciągłe czekanie.



Gosiek, dla Ciebie Twoje ulubione zestawienie kolorystyczne. Przypadkowo mam tegoroczny hit kolorystyczny Ogrodowiska. Wyczułaś to już rok temu. Masz nosa do trendów. Ani chybi za transetterkę zaczniesz robić. Mogłam wsadzić choć czosnki przy tej ławeczce. Byłyby jak znalazł.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:32, 23 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
I takie tam na koniec





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 22:39, 23 maj 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jeju!!! Tu już masz łubiny! Ja dopiero listki...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 22:48, 23 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Johanko, na pocieszenie napiszę Ci, że jesień u mnie tez najwcześniej zaczyna.
A dzisiaj podjadaliśmy już jagody kamczackie. Sporo owoców mają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
natka098 22:51, 23 maj 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Pięknie u Ciebie. Soczyście zielony, mimo że pozwalasz sobie na różnorodność, to nie ma jarmarku i kiczu. Podziwiam
____________________
Natalia - Mój zakątek
Gosiek33 05:57, 24 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jak zwykle klimatycznie kosice i inne ptaki i u mnie tak zajęte są zdobywaniem pokarmu dla młodych, że wydają się zdecydowanie mniej płochliwe. Jak zwykle na trawniku mam stada pasących się kosów. Stare uczą młode, a te głupki udają i nie zawsze chcą same wyszukiwać robaczki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 06:31, 24 maj 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jaką Ty masz śliczną krzewuszkę,co to za odmiana? Uwielbiam krzewuszki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AgataP 08:51, 24 maj 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszko, wpadłam na takie tam - cudowne kolory, krzewuszka rzeczywiście teraz rządzi na rabacie U mnie łubiny już kwitną, za kilka dni całe kolby zniebieszczą się reszta bylin tylko czeka na sygnał by wybuchnąć z pąków.
Mszyce były i u mnie, jakieś ogromne ilości w tym roku na różach siedziały.
Potraktowałam chemią by załatwić sprawę szybko, teraz widzą biedronki sie zabrały do roboty.
Gnojówkę zrobiłam mieszaną z wrotyczu i pokrzywy, wczoraj róze już ją dostały. Sam wrotycz też nastawię - będę lała dookoła rodków, tak robiłam w zeszłym roku i jakoś nie było wżerów za dużo.

kamczackich zazdroszczę, moje dopiero świeżaki ubiegłoroczne więc muszę się zaaklimatyzować dopiero
____________________
Z Pszenicznej...
Kawa 09:13, 24 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
piękny ten żywopłot to utwierdza mnie w przekonaniu że chcę taki mieć
i ten tamaryszek
widziałam go już u Mirellki takie zwiewny lekki fajny

busz masz niesamowity

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies