Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:40, 25 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Radziu, na poprzedniej stronie jest tekst o moich białych okrywowych.

Agania napisał(a)
Przepiekne foty, cały czas podziwiam hortensje, róże ,kwiaty, rozchodniki, trawy, co to za odmiana tej wysokoej stipy?

Jak to truskawki po cięciu?

Haniu czy zaopatrujesz się w nawozy internetowo, bo jak tak to masz z pewnością sprawdzonego producenta i sprzedawcę...napisz na pw.
Pozdrawiam Cię


Aganiu, stipa jest najzwyklejsza z nasion kupowanych w markecie i wysianych w lutym zeszłego roku. Wysadzona w maju ub.r. do gruntu. W tym roku cięta w kwietniu. U wszystkich ta ubiegłoroczna w tym roku szaleje. Nawozów nie opłaca się zamawiać w internecie ze względu na koszt przesyłki. Azofoska (czerwony napis) jest w każdym sklepie ogrodniczym, polifoska (zielony napis) też. Kupuję w opakowaniach 5 kg. Starcza na cały ogród i zapłocie.

A truskawkom po zbiorach ścina się liście, żeby ograniczyć choroby grzybowe.



Mira, miałam nadzieję, że uda nam się spiknąć. Może następnym razem. Wizyty u królowej wysiewów zazdroszczę. Ostatnio podziwiałam jej bylinowe łany.
Czy u mnie jest mikroklimat? Chyba nie, kurorty są 40 km na południe. Udanej podróży.



tulucy napisał(a)
Swany i Alba mam też, ta moja nn inna jest... dziękuję i szukam dalej


Lucy, sprawdź jeszcze White Fairy.

Mnie wychodzi, że róże NN najdłużej i najładniej kwitną.



Tawuły japońskie ogarnęły się po ostrym cięciu i znów zgrabnie wyglądają.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Radziu2013 17:42, 25 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Acha, sorcia ja zazwyczaj skupiam całą uwagę na piśmie obrazkowym
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Gruszka_na_w... 17:47, 25 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ogród w każdym czasie ma jakąś "gwiazdę" rabaty. Nadchodzi czas rozchodników olbrzymich lub jak je określa Johanka "kalafiorów.
Mam je w wielu miejscach ogrodu. Bezproblemowe.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Andrzej_ 17:55, 25 lip 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Bardzo fajne te rabaty! Czy są tam kępy sadźca czy może "wzrok mnie zmyla" ?
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gruszka_na_w... 18:21, 25 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pazdzierzowy napisał(a)
Bardzo fajne te rabaty! Czy są tam kępy sadźca czy może "wzrok mnie zmyla" ?


Teoretycznie są. W zakątku z miskantami. Mają 60 cm i usiłują wydostać się spod rudbekii. W zeszłym roku sadziłam mikroskopijną dwupędową sadzonkę. Pozostaję w nadziei, że kiedyś wystrzeli. Chwilowo najwyższe są jeżówki purpurowe.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 18:25, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Co za widoki u Ciebie, lato w pełni, busz. Rabaty masz na bogato
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makusia 19:15, 25 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Lato w pełni- dokładnie! A u mnie już pierwsze liście żółte brzóz na trawniku leżą...sierpień za pasem, a dla mnie sierpień to już zwiastun jesieni...
A u Ciebie wszystko kipi!

Ps. Żywopłocik z cisa wygląda bardzo okazale!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
tulucy 19:55, 25 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Moja ma większe kwiaty, bardziej mi pasuje na Diamond, White Cover... Pooglądam i znajdę w sumie nawet nie wiem, czy ona okrywowa na pewno. Niby miala być Aspirin, która jest traktowana jak okrywowa, więc zakładam, że te moje też będą okrywowe. Nie wiem tylko, czy słusznie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
zoja 19:58, 25 lip 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Haniu
przyszłam się pochwalić, że mam własne pomponiki franz kafka
rewelacyjne są cieszę się, że poznałam je u Ciebie bo teraz sprawiają mi niesamowitą radość samym widokiem
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
wrobelki 20:50, 25 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Pięknie u Ciebie latem Jeżówki u wszystkich widzę rządzą
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies