Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 16:57, 01 cze 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Markiza niestety nie przejdzie ze względów estetycznych. Krzyżowanie markizy z wysuniętą połacią dachową da kiepski efekt. Mam ochotę sprawdzić wiklinowe rolety.



Rolety bambusowe dają fantastyczne ukojenie, miałam takie jak na zdjęciu, widoku nie zasłaniają, a ciebie chronią przed wścibskimi spojrzeniami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:06, 01 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)



Rolety bambusowe dają fantastyczne ukojenie, miałam takie jak na zdjęciu, widoku nie zasłaniają, a ciebie chronią przed wścibskimi spojrzeniami


Gosiu, właśnie o takich myślałam. Dziękuję za link.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 18:07, 01 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Stipy z błękitem dają u Ciebie piękny efekt. Chodzę i oglądam Twoje plamy, prawdziwą kolorystką Jesteś Haniu Ściskam ciepło.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 19:59, 01 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Planowałam wykorzystać ten weekend na obsadzenia donic. Odłożyłam jednak zakupy na bardziej sprzyjające warunki pogodowe. Upały błyskawicznie wysuszają pojemniki i trzeba by je podlewać kilka razy dziennie.
Od południa na niebie pałętają się burzowe chmury, coś tam grzmi, a deszczu jak nie było, tak nie ma. Plus tylko taki, że słupek rtęci opadł poniżej 35 stopni.

Może zajrzy Roma, to ucieszy ja widok kwitnącej tojeści.







Jeśli podobne temperatury utrzymają się jeszcze trochę, to jeżyny będą w lipcu.



Kwitnienie zaczynają przetaczniki długolistne. Chodzą sobie po ogrodzie samopas, a mnie to nie przeszkadza.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:53, 01 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Sadziłam większość róż trzy lata temu. W tym sezonie widać, że one potrzebują czasu, aby się rozbudować i cieszyć oko kwieciem. Bardzo ładnie w tym sezonie wygląda doktorek. Zephirine Drouhin jeszcze kaprysi.



Miskanty wystrzeliły do góry. Goździki w tych upałach błyskawicznie przekwitają.



Błękitna rapsodia- u mnie niezawodnie kwitnie już od zeszłego sezonu.


Królowa fioletu


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:59, 01 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Haniu, powala mnie bogactwo Twojego ogrodu... Tyle ciekawych, pięknych roślin. Wzdycham...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:18, 01 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
Haniu, powala mnie bogactwo Twojego ogrodu... Tyle ciekawych, pięknych roślin. Wzdycham...


To z lenistwa. Bardzo nie lubię pielić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:25, 01 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Stipy z błękitem dają u Ciebie piękny efekt. Chodzę i oglądam Twoje plamy, prawdziwą kolorystką Jesteś Haniu Ściskam ciepło.

Agatko, stipa i szałwia to samograj. Żeby jeszcze chciały rosnąć w tym duecie wiele lat, byłoby idealnie. Połowa szałwii wymarła mi w zeszłym roku po pierwszym kwitnieniu, a sporo stip sama uśmierciłam. Perfekcjonizm jest gorszy od zarazy (przesunę je 20 cm będzie lepiej!)
Pozdrawiam
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
lindsay80 14:02, 02 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



z białych Meidiland





Piękne zestawienie, ta róża i Variegatus ślicznie ze sobą wyglądają.
____________________
Tu ma być ogród :)
ryska 14:31, 02 cze 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


/Asiu/Margerytko, czasem rozmyślam o idei ograniczenia gatunków.
Ale...
Mam niewiele trawnika. Ograniczenie ilości gatunków, to trudność z zapewnieniem całorocznej atrakcyjności sporej ilości rabat. A ja lubię dynamizm i zmienność wokół siebie. Bo w środku jestem poukładana i logiczna. Przeciwwaga jest konieczna.

No tak jakoś mi bliska ta definicja
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies