Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:44, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
tulucy napisał(a)
Ja nawet na e mam szans na zasłonięcie frontu. Za blisko ulica. Mogłabym posadzić coś wzdłuż ogrodzenia, ale wtedy mielibyśmy ciężko wyjeżdżać autem. Bo nic nie widać, a u nas ciut za szybko jeżdżą. No i ludzi na chodniku nie widać...


O, chodnik ma! Co za rozpusta.
Dobrze, że nasadziłam drzewka na zapłociu. Ostatnio jakiś planista wytłumaczył mi, że planując cokolwiek uwzględniają stan zastany.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:54, 14 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu, no mam, ba, nawet asfalt mam na ulicy... I wariatów za kierownicą też niestety... Którzy myślą, że są na autostradzie...

Na dalszym kawałku posadzę te tuje, chyba, że mi gmina coś innego zaproponuje jako rozwiązanie problemu podniesionego terenu za płotem. Wtedy tylko bluszcz na siatkę.
Ale przy samej furtce mam problem... Myślałam o czymś niskim gęsto (zapora na psy wyprowadzane na spacer) i ze dwie trzy dość wysoko szczepione śliwy, albo wiśnie. To jest kawałek ok 5-6 metrów.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 15:28, 15 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Na spokojnie pooglądałam dzisiaj moje róże.
Różą sezonu 2018 została Mary Rose. Żelazna Mary. Na nic nie choruje, dwa razy obficie kwitnie.






Drugie miejsce zajęła kompaktowa róża Kimono. Dodatkowe punkty uzyskała za to, że jej drugie kwitnienie jest lepsze od pierwszego.



Ostatnie miejsce zajął doktorek- Souvenir du dr Jamain. Cały zardzewiał.
Nieźle wyglądają róże przy pergoli i kompostowniku.





W kompostowniku wyrosła mi dynia. Nic z nią nie robię. Może zdąży wytworzyć owoce.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:29, 15 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
tulucy napisał(a)

Ale przy samej furtce mam problem... Myślałam o czymś niskim gęsto (zapora na psy wyprowadzane na spacer) i ze dwie trzy dość wysoko szczepione śliwy, albo wiśnie. To jest kawałek ok 5-6 metrów.


Ktoś polecał niskie berberysy jako zaporę p/psom.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:41, 15 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Błękitna rapsodia słabo powtarza kwitnienie. To róża do półcienia. Upały zdecydowanie jej nie posłużyły.


Róża Mainzer Fastnacht (Blue Moon) mocno podmarzła. Odbudowuje się. Pachnie bardzo mocno. Żółta NN



Jakiś miesiąc temu pokazywałam udany tercet rozchodnika, krwiściąga i stipy. Mimo niesprzyjającej aury i braku podlewania wciąż nieźle ten zestaw wygląda.



Perovskia na kwaśnej wrzosowej rośni zdecydowanie lepiej niż w normalnej glebie. (to pokrywałoby się z obserwacją Toszki, że u niej lawenda najpiękniej rośnie wśród azalii)


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:49, 15 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Lipiec i początek sierpnia to najsłabszy okres mojego ogrodu ze względu na niewielką ilość bylin, dużą reprezentację krzewów i traw. Dlatego lubię ten moment, kiedy zaczyna się w ogrodzie jesień. Jego letnie wady zaczynają być zaletami.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:52, 15 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 19:28, 15 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Lipiec i początek sierpnia to najsłabszy okres mojego ogrodu ze względu na niewielką ilość bylin, dużą reprezentację krzewów i traw. Dlatego lubię ten moment, kiedy zaczyna się w ogrodzie jesień. Jego letnie wady zaczynają być zaletami.





O, przepraszam Haniu, jakoś mi umknął ten najsłabszy okres Twojego ogrodu...
Widuję w takim razie czasem u sąsiadów Białą Mariannę...


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Johanka77 19:32, 15 sie 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Ależ pięknie żółto! Jak na ChFS w tym roku
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 19:35, 15 sie 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Biała Marianna to drobny (marmurkowy) biały kamień, ulubiony moich sąsiadów. Wszyscy mają nią podsypane tuje i obowiązkowy kwadracik na froncie najczęściej z wierzbą Hakuro po środku i dwoma jałowcami. W wersji na bogato jest jeszcze rododendron i miskant Zebrinus. Miesiąc temu wprowadził się nowy sąsiad. Już mu zwożą.




Hahahaha! To jak u mnie! Wszystko się zgadza

P.S.
Rodek w ubiegłym tygodniu do Mamusi nad jezioro wyjechał
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies