Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

tulucy 09:11, 14 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ponoć już sikory zaczęły ćmę (gąsienice) konsumować... Wskoczyła do łańcucha pokarmowego .
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
anbu 09:15, 14 sie 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
tulucy napisał(a)
Ponoć już sikory zaczęły ćmę (gąsienice) konsumować... Wskoczyła do łańcucha pokarmowego .


Obyś miała rację

Haniu śliczny ogród o tej porze roku a braku deszczu współczuję ..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Gruszka_na_w... 12:01, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
paniprzyroda napisał(a)
Fajnie, deszcz Z trzmielina to i ja się zastanawiam, mam tę samą i ze dwie odmiany żółto-zielonych. Kiedyś tam sadzonkowałam i czekają sobie. Najładniej wygląda chyba ta biało-zielona, delikatniejsza w odbiorze.


No właśnie z tą jasna eksperymentuję. Trochę zmaltretowana po tych upałach. I sadzonki miałam różnych gabarytów.





A deszcz? Obawiam się, że dla niektórych roślin przyszedł za późno. W przyszłym sezonie koniecznie muszę przedłużyć szlauch.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:10, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Toszka napisał(a)
Niestety i trzmielinę ćma obżera...jesli strach przed ćmą to uprzedzam...ta franca żre wszystkie liściaste zimozielone Irga, ilexy, laurowiśnia...we Francji już obżerane...nadzieja w pułapkach.
też nad zastępstwem obwódek bukszpanowych myślę...część cisem zastąpię...a tam gdzie ma być wąsko to nie wiem...
Z trzmieliną jest jeszcze jeden problem - to roślina wskaźnikowa na obecność opuchlaków.


U mnie opuchlaki podżerają liście hortensji bukietowych i pnącej. Symboliczne wżery są na trzmielinie oskrzydlonej.
Tak sobie myślę, że nie ma rośliny niezawodnej. Każda ma większe lub mniejsze wady.
Trawy mogą wymarznąć albo uschnąć albo łapią rdzę, drzewa podbierają składniki innym, byliny są niechlujne zimą, róże chorują, cisy łapią misecznika, bukszpany i inne zjada ćma. Bezproblemowa jest tylko Biała Marianna na całości ogrodu z bonzajem. I koniec. (Anda o tym ostatnio pisała).

Kot, który nie lubi kocimiętki

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:19, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosiek33 napisał(a)


Brzozy, wierzby, sosny wyciągają każdą kroplę wody z gleby a nad nimi wszystko schnie, u mnie hortensje w obszarze korzeni sosen ledwo zipią. Najczęściej robisz zdjęcia z pozycji żaby, jak patrzysz z okna to masz inną perspektywę To chyba najtrudniejszy fragment do zasłonienia? Ale i tak widzę coraz większe drzewka przed płotem?


Najtrudniejszy do przesłony jest widok od strony tarasu, bo tam najczęściej przebywamy.



Balkon i okno tarasowe tego budynku w lewym górnym rogu wychodzą wprost na nasz taras.
Od frontu rośliny już nieźle maskują.



Drzewa na zapłociu mają teraz ok.4-5 m



W narożnikach jest już przyzwoicie



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:28, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
tulucy napisał(a)
Ponoć już sikory zaczęły ćmę (gąsienice) konsumować... Wskoczyła do łańcucha pokarmowego .


Ostatnio o tym wspominali w radiu. Tylko nie wiem, czy te bukszpanowe gąsienice też są zjadliwe. Bukszpan zawiera jakiś toksyczny składnik.

Bukszpanów u mnie niewiele. Strategicznej roli nie odgrywają.



Kulistości uzyskuję głównie prozaicznymi żywotnikami.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:31, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
anbu napisał(a)


Haniu śliczny ogród o tej porze roku a braku deszczu współczuję ..


Rano miałam wrażenie, że to już jesień.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 12:39, 14 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Oo, podoba mi się podsadzenie rozchodnika kontrastujacą żurawką, o ile dobrze widzę

Muszę spróbować to do siebie przemycić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
zoja 12:39, 14 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
pięknie się zasłaniasz
co do jesieni, to mam wrażenie, że teraz kwitną i letnie i już trochę jesienne kwiaty... ciekawe jak będzie wyglądała faktyczna jesień

Macham!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
AnnaCh 12:40, 14 sie 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
U mnie właśnie przeszła burza, popadało, cieszę się bardzo, bo roślinki umęczone, mimo, że deszcz oglądały chyba częściej niż Twoje. Idę chyba zaraz pielić chwasty, póki ziemia mokra
A widok z okna w kuchni... nie przesadzaj, nie jest tak źle, niektórzy by chcieli mieć tak pięknie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies