Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:41, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monia81 12:48, 14 sie 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Rano miałam wrażenie, że to już jesień.


Haniu u mnie już z rana i wieczora czuć w powietrzu idącą jesień... te upały wykończyły rośliny i nas... teraz może troszku odpuści i będzie chłodniej, bo przy tych temperaturach co były nie dało się normalnie funkcjonować, doniczek z kwiatkami mam dużo do wsadzenia i czekam na wsadzenie na odpowiedni moment...
buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Brzozowadzie... 17:58, 14 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Haniu, myślę i myślę, kto to jest Biała Marianna???! U mnie dziś potężna ulewa przeszła, szła na Wrocław...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 20:25, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Haniu, myślę i myślę, kto to jest Biała Marianna???! U mnie dziś potężna ulewa przeszła, szła na Wrocław...


Biała Marianna to drobny (marmurkowy) biały kamień, ulubiony moich sąsiadów. Wszyscy mają nią podsypane tuje i obowiązkowy kwadracik na froncie najczęściej z wierzbą Hakuro po środku i dwoma jałowcami. W wersji na bogato jest jeszcze rododendron i miskant Zebrinus. Miesiąc temu wprowadził się nowy sąsiad. Już mu zwożą.

PS. Dzisiaj, po miesiącu przerwy, usiłowałam popielić na rabatach. "Pazurki" wchodziły na 2 cm. Trawa trochę odżyła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:28, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Kasia_CS napisał(a)


Oo, podoba mi się podsadzenie rozchodnika kontrastujacą żurawką, o ile dobrze widzę

Muszę spróbować to do siebie przemycić


To żurawka Obsydian. Bardzo ją lubię, bo nie przyrasta zbyt szybko (nie wypiętrza się).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:34, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
zoja napisał(a)
pięknie się zasłaniasz
co do jesieni, to mam wrażenie, że teraz kwitną i letnie i już trochę jesienne kwiaty... ciekawe jak będzie wyglądała faktyczna jesień

Macham!


Liście się będą przebarwiać. O ile wcześniej nie opadną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:37, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
AnnaCh napisał(a)

A widok z okna w kuchni... nie przesadzaj, nie jest tak źle, niektórzy by chcieli mieć tak pięknie

Bardzo lubię mój widok z kuchni i nie narzekam na niego.
Wspomniałam tylko, że naprzeciw jest nieużytek w postaci niezabudowanej działki, co nieco zaburza ogólna estetykę. Stwierdzenie faktu. I tyle.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 20:49, 14 sie 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Fajnie ,że choć trochę popadało u Ciebie,lepszy byle jaki deszcz niż nic . Mnie drażni na razie ten odsłonięty front u mnie i mam nadzieję ,że drzewa szybko urosną i zasłonią to ,co mają zasłonić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
tulucy 21:38, 14 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja nawet na e mam szans na zasłonięcie frontu. Za blisko ulica. Mogłabym posadzić coś wzdłuż ogrodzenia, ale wtedy mielibyśmy ciężko wyjeżdżać autem. Bo nic nie widać, a u nas ciut za szybko jeżdżą. No i ludzi na chodniku nie widać...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:41, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Margerytka40 napisał(a)
Fajnie ,że choć trochę popadało u Ciebie,lepszy byle jaki deszcz niż nic . Mnie drażni na razie ten odsłonięty front u mnie i mam nadzieję ,że drzewa szybko urosną i zasłonią to ,co mają zasłonić


Szczęśliwi Ci, którzy mają zapożyczony krajobraz w postaci drzew lub duże drzewa na działce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies