Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

tulucy 18:15, 11 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
To niefajnie... U nas padało całe przedpołudnie, od wczesnego ranka. Taki spokojny dość mocny deszcz.

Z deszczem czy bez niezmiennie piękne widoki u Ciebie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 18:20, 11 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Współczuję, ta susza jest okropna dla ogrodu .
A Ty Haniu podlewasz ogród czy wcale?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:03, 11 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
Współczuję, ta susza jest okropna dla ogrodu .
A Ty Haniu podlewasz ogród czy wcale?


Nie dałabym rady podlać całego ogrodu. Żeby to miało sens trzeba by podlewać kilkadziesiąt litrów pod każdy krzew. Gleba jest tak spękana, że woda nawet w nią nie wsiąka. Musiałabym nawiercać otwory, żeby woda dotarła do korzeni. Raz w tygodniu podlewam pomidory, hortensje i niskie trawy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:06, 11 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
To niefajnie... U nas padało całe przedpołudnie, od wczesnego ranka. Taki spokojny dość mocny deszcz.

Z deszczem czy bez niezmiennie piękne widoki u Ciebie


W promieniu 15 km padały deszcze. U nas widać specyficzny mikroklimat. Dobrze, że nie mam olbrzymich połaci trawnika. Byłoby kiepsko z takim suchym klepiskiem.

Ogólne widoki nie są złe, ale z bliska widać, że rośliny usychają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 22:48, 11 sie 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie padało wczorajszej nocy gdzieś od 1 do późnego ranka ,fajnie podlało ogród ,przykro że deszcze Cię omijają i szkoda że nie można trochę deszczu podesłać bo podzieliłabym się
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Brzozowadzie... 18:04, 13 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Haniu Ależ Ci współczuję tej posuchy. I tego skwaru! I choć rośliny na Twoich zdjęciach piękne, to domyślam się, że cierpisz razem z nimi z braku wody. Pozdrawiam Cię baardzo... miałam napisać ciepło, ale jednak zmienię: serdecznie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 22:18, 13 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Witaj Haniu Ależ Ci współczuję tej posuchy. I tego skwaru! I choć rośliny na Twoich zdjęciach piękne, to domyślam się, że cierpisz razem z nimi z braku wody. Pozdrawiam Cię baardzo... miałam napisać ciepło, ale jednak zmienię: serdecznie


Margerytka40 napisał(a)
U mnie padało wczorajszej nocy gdzieś od 1 do późnego ranka ,fajnie podlało ogród ,przykro że deszcze Cię omijają i szkoda że nie można trochę deszczu podesłać bo podzieliłabym się


Za dobre myśli dziękuję.
Jak jestem wrodzona optymistką i niezwykle rzadko zdarza mi się narzekanie na pogodę, bo nie mam na nią wpływu, to po raz pierwszy od 5 lat ręce mi opadły w geście rozpaczy. Doraźne podlewanie nic nie daje. Trzeba by lać wodę ciurkiem przez całą dobę przez kilka dni. Co gorsze najbliższy tydzień znów bezdeszczowy i z wysokimi temperaturami.

Róże Bonica pięknie powtarzają kwitnienie.





Zakotkowały się małe rozplenice. Te duże jeszcze nie.



Tradycyjnie już w sierpniu pojawia się w ogrodzie tygrzyk paskowany. Lubię patrzeć na jego misterne zygzaki. Turzyce wygladają przyzwoicie tylko na cienistych stanowiskach.



Rozchodniki zaczynają różowieć.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosialuk 22:26, 13 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
U mnie też były te pająki, ale nie znałam ich nazwy. Deszczu życzę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 22:28, 13 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ogród jest wymęczony, spalony słońcem. Najgorzej jest w narożniku z brzozami i wzdłuż granicy zachodniej. Nawet barbule i rozchodniki tam podsychają, choć to rośliny na suche słoneczne stanowiska.

U Mrokasi była dyskusja o zaokiennych widokach. U siebie wciąż jeszcze się zmagam z trudnym sąsiedztwem.
Z kuchni




Z jadalni- trzcinniki maskują beton studni, bo cisy jeszcze są niskie.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:30, 13 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosialuk napisał(a)
U mnie też były te pająki, ale nie znałam ich nazwy. Deszczu życzę.


Nazwy 3 lata temu też nie znałam. Zapamiętałam, bo z tygryskiem mi się skojarzyła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies