Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

rozajerycha 17:36, 17 sie 2018

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Oaza spokoju i harmonii.Moje oko dostrzegło żółtą frezję ???
Pozdrawiam
Martek
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
Gruszka_na_w... 19:22, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Martek, to podszywające się pod frezję, to liliowiec Stella de oro. Kupiłam w zeszłym sezonie jedną doniczkę, podzieliłam kłącze i czekam na obwódkę.
Jego zaleta jest bardzo długie kwitnienie i ponad przeciętna estetyka liści (w porównaniu z innymi liliowcami). Na frezje się nie porywam- to wyższa szkoła jazdy.
A co do oazy, to powtarzam od kilku lat- wiek 50+ jest dla kobiety idealny. Zdrowie jeszcze dobre, dzieci odchowane. Pozostaje tylko cieszyć się życiem i pielęgnować wszystkie swoje pasje poza szewską.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 19:44, 17 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
U ciebie jak zwykle piękne widoki.
Ja na razie jeszcze wiek 40+ (calkiem spory ten plus i późno za dziecko się zabrałam. Z przerażeniem myślę, że dopiero przy 60+ przyjdzie mi pasje rozwijać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
asiak 19:49, 17 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

A co do oazy, to powtarzam od kilku lat- wiek 50+ jest dla kobiety idealny. Zdrowie jeszcze dobre, dzieci odchowane. Pozostaje tylko cieszyć się życiem i pielęgnować wszystkie swoje pasje poza szewską.



Potwierdzam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gruszka_na_w... 20:23, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
inka74 napisał(a)
U ciebie jak zwykle piękne widoki.
Ja na razie jeszcze wiek 40+ (calkiem spory ten plus i późno za dziecko się zabrałam. Z przerażeniem myślę, że dopiero przy 60+ przyjdzie mi pasje rozwijać.


Iwonko, już rozwijasz Tylko z większym napięciem. Potem będzie mniej spinki.

Asiu, cieszę się, że to nie tylko moje doświadczenie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
la_estrellita 10:09, 18 sie 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dlaczego w milczeniu? Lubię gadatliwych w Twoim stylu. Sama przyjemnośc konwersować; nawet o bele czym.

Dla Ciebie mam widok na nieformowany żywopłot. 30 m wymagających obsługi przez góra dwa popołudnia w roku plus 10 m (brzegi i trochę środek) kilkunastominutowej raz w miesiącu w sezonie.

Na deser cynie, różyczki, marcinki i śliwki.


W milczeniu bo z braku czasu zapomniałam szczęki pozbierać. Taki właśnie busz pod płotem mnie interesuje ale... No właśnie, zawsze jakieś ale . Ostatnio nad garami miałam sporo czasu na przemyślenia i zaczęłam się zastanawiać nad tym, co kilka osób pisało w moim wątku, że zimą będzie szaro i nudno i chyba przeproszę się jednak z dereniami (np. Sibrica), dorzucę jakieś ogniki do kompletu i może puszczę jakieś trzmieliny po podporach. Do tego może trawy i powiążę w warkocze z jakimiś fajnymi kokardami.

U mnie węgierki robale zżerają w tym roku. Nawet zbierać nie będę.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gosiek33 14:35, 18 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Na spokojnie pooglądałam dzisiaj moje róże.

Drugie miejsce zajęła kompaktowa róża Kimono. Dodatkowe punkty uzyskała za to, że jej drugie kwitnienie jest lepsze od pierwszego.



Ostatnie miejsce zajął doktorek- Souvenir du dr Jamain. Cały zardzewiał.
Nieźle wyglądają róże przy pergoli i kompostowniku.




Nadrabiam zaległości


Biała Marianna.... dobre

Jak zwykle koję duszę w Twoim ogrodzie. Kimono bardzo przypadła mi do gustu. Doktorka mam posadzonego jako róża do cienia pod samą ścianą domu Niewiedza kosztuje

Marcinki już tak kwitną?

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


tak pomidorki suszysz?



60+ też da się pasje rozwijać i można cieszyć się tym co się ma


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 16:51, 18 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosiek33 napisał(a)



Doktorka mam posadzonego jako róża do cienia pod samą ścianą domu Niewiedza kosztuje
Marcinki już tak kwitną?
tak pomidorki suszysz?
60+ też da się pasje rozwijać i można cieszyć się tym co się ma


Doktorek jest do półcienia. Jego ciemne kwiaty źle znoszą słońce. U mnie jakiś chorowity jest.
Pomidorki suszę na ażurowej blaszce. Na ogół wystarczy im jeden dzień.
60+ lada moment zapuka do moich drzwi. Wciąż mam apetyt na życie. A po Tobie widzę, że ten apetyt może być jeszcze większy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:57, 18 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
la_estrellita napisał(a)


Ostatnio nad garami miałam sporo czasu na przemyślenia i zaczęłam się zastanawiać nad tym, co kilka osób pisało w moim wątku, że zimą będzie szaro i nudno i chyba przeproszę się jednak z dereniami (np. Sibrica), dorzucę jakieś ogniki do kompletu i może puszczę jakieś trzmieliny po podporach. Do tego może trawy i powiążę w warkocze z jakimiś fajnymi kokardami.

U mnie węgierki robale zżerają w tym roku. Nawet zbierać nie będę.


Węgierek nie sadziłam ze względu na panującą w Polsce epidemię szarki. Te moje to odmiany wielkoowocowe.
Derenie Sibirica mam u siebie. Zimą faktycznie przepięknie się prezentują. Ognik rośnie jeden w dość nieszczęśliwym miejscu. gdybym miała większy ogród otrzymałby specjalną miejscówkę.

derenie w styczniu


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 17:48, 18 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
oszałamiająca czerwień dereni
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies