Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Jana 14:18, 24 lut 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Anula, tak jak nie płaczę nad rozlanym mlekiem, tak temat młodość został zamknięty. Gdzieś tam pewnie tkwi nutka tęsknoty, żalu, ale na niej nie gram. Było, czas przeszły dokonany. Skupiam się na zwarciu pośladków i patrzeniu na świetlaną przyszłość mej zgrzybiałej starości. I dumam, co zrobić, żeby była bardziej przyjazna mnie i otoczeniu.
Wyszło mi, że trzeba mieć pasje. No to mam.
piękne słowa ja też witam po długiej przerwie i pozdrawiam
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
AnnaCh 19:34, 24 lut 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
la_estrellita napisał(a)
Wyrzuty to ja mam ogromne jak tak czytam, że wszyscy ciągle coś tną, grabią, mielą a ja nic .
Spoko, ja też nawet jednego listka jeszcze nie grabnęłam i jednej gałązki nie ucięłam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Muszelka 19:38, 24 lut 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Anula, tak jak nie płaczę nad rozlanym mlekiem, tak temat młodość został zamknięty. Gdzieś tam pewnie tkwi nutka tęsknoty, żalu, ale na niej nie gram. Było, czas przeszły dokonany. Skupiam się na zwarciu pośladków i patrzeniu na świetlaną przyszłość mej zgrzybiałej starości. I dumam, co zrobić, żeby była bardziej przyjazna mnie i otoczeniu.
Wyszło mi, że trzeba mieć pasje. No to mam.

Święte słowa
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Pszczelarnia 16:46, 25 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W jodze mówią, żeby (oprócz zwierania pośladków) patrzeć oczami na serce.

Ściskam mocno.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:48, 25 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AnnaCh napisał(a)
Spoko, ja też nawet jednego listka jeszcze nie grabnęłam i jednej gałązki nie ucięłam



Ja też. Spokojnie czekam na zryw i tchnienie ciepła.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:15, 25 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
la_estrellita napisał(a)
Wyrzuty to ja mam ogromne jak tak czytam, że wszyscy ciągle coś tną, grabią, mielą a ja nic .


Jeszcze nie nasadziłaś! To nie ma co ciąć.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:27, 25 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
W jodze mówią, żeby (oprócz zwierania pośladków) patrzeć oczami na serce.

Ściskam mocno.


Staram się równoważyć moje umiłowanie do logiczności z porywami serca. Z pewnym niepokojem (po latach doświadczeń różnorakich) dochodzę do nieco smutnego wniosku, że mniej bolesne, w całokształcie, jest poleganie na rozumie. Ale czymże byłby człowiek bez owych sercowych narowów?
Cały weekend mi zeszedł na rozmowy i rozważania o tym i na ogród niewiele czasu zostało.
Uściski odwzajemniam.

Rannik się obudził. Jak on się mnoży? (bo wciąż sztuk 1)







A wrzosy wciąż kwitną.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:31, 25 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aniu, porządkować trzeba niespiesznie. Wtedy to nawet sprawia radość.
The Fairy przycięte



Muszelko, pasjonatko różności. Pięknie o nich piszesz i pokazujesz. dziękuję za możliwość współuczestnictwa.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:42, 25 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zepsuła się płytka dociskowa w rozdrabniarce, co mnie nieco wstrzymuje z dokończeniem cięcia. Ostatnie mroźniejsze dni też nie zachęcały do prac ogrodowych.
Przy karmnikach ubyło sikor, ale pojawiły się szczygły.
Ten tydzień, ze względu na temperatury, będzie już typowo przedwiosenny.
Bociany rozpoczęły wylot z Afryki.
Ruszyły powojniki. W marcu podleję je tradycyjnie mikstura z czosnku i roztworu nadmanganianu potasu. Rosną po niej zdrowo.



Bazie widać już z daleka.


Tulipany wytworzyły cebulki przybyszowe. Pewnie są jeszcze za małe i nie zakwitną.



Lada moment pojawi się krokusów łan.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:47, 25 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
I takie tamy na koniec



gęsiówka


kalina nana


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies