Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:29, 18 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Zana napisał(a)
Sie ma czas to sie kancikuje w listopadzie. I Ty mi tu nie wypisuj "starzy ludzie" bo o lasce jeszcze nie kuśtykasz.
Aczkolwiek zauważam u siebie taki dziwny objaw swego rodzaju delektowania się osiągniętym wiekiem. Czyżby odruch obronny?


Znam panie, które usilnie walczą z metryką. Mnóstwo zbędnej energii na to idzie. Akceptacja, delektowanie się wiekiem, czy jak to zwał, pozwala żyć i cieszyć się tym, co jest tu i teraz. Bez zbędnej spinki.
W ostatecznym rozrachunku pogoda ducha, rozwianie pasji, radość z drobiazgów i tak wygrają.
Bo wcale mi nie tęskno za czasami, kiedy wciąż szukałam akceptacji dla tego jak wyglądam, w co jestem ubrana, co mam i co robię. Młodość, wbrew pozorom, jest zwykle pełna rozterek, kompleksów i różnych lęków.
A teraz- byle zdrowie było.
40-letni właściciel dobrze prosperującej międzynarodowej firmy ostatnio mi uświadomił, że to iż mogę sobie dłubać w ogrodzie, to wielki przywilej. Bo w tym zagonionym i zapętlonym świecie swobodny kontakt naturą wcale nie jest oczywistością.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 21:35, 18 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dzisiaj mnie olśniło, Ty Gruszeczko opowiadasz obrazem okraszonym słowem O, taki mię naszło jak cykałam fotki swojej działki celem Asinego planowania co to już nogami przebieram aż się zacznie
I w ogóle to u nas w łodzkiem nie tak ciepło, krokusów niet, no może kilka czupryn z ziemi wylazło.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 21:56, 18 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Monia, ratunku! opowiadanie obrazem okraszonym słowem przekroczyło moją zdolność pojmowania. Zwykła gaduła jestem. Ot i wszystko...
Wpaść w ręce Makadamii ze swoim ogrodem, to sama przyjemność. Nawet jeśli przymusza do wyznaczania okręgów ze środkiem w salonie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mariposa 21:59, 18 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dla osób, które mają coś mądrego do powiedzenia, gadulstwo jest cnotą
Uwielbiam Cię czytać, Gruszko, tak jak i chodzić po Twoim ogrodzie
____________________
Ela Motylogród
mikina34 22:22, 18 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Monia, ratunku! opowiadanie obrazem okraszonym słowem przekroczyło moją zdolność pojmowania. Zwykła gaduła jestem. Ot i wszystko...
Wpaść w ręce Makadamii ze swoim ogrodem, to sama przyjemność. Nawet jeśli przymusza do wyznaczania okręgów ze środkiem w salonie.

No taż mówię, ze mię naszło, gaduła gadułą, ale obraz idzie za słowami ot co powiedziałam i nie cofnę (to z Wołodyjowskiego chyba było )
Czekaj, musiałam przetrawić ten okrąg w salonie, już zrozumiałam

edit. nie z Wołodyjowskiego, z książki Szaleństwa Panny Ewy
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Pszczelarnia 09:23, 19 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


(...) Bo w tym zagonionym i zapętlonym świecie swobodny kontakt naturą wcale nie jest oczywistością.


Jakbym czytała Diogenes Laertios'a "żywoty i poglądy słynnych filozofów" - tak czytam Ciebie. Pogodna, życiowa postawa.

Wilczomlecz da rade i na pewno się rozsieje obficie. Tylko uważaj na jego soki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 10:15, 19 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Bo wcale mi nie tęskno za czasami, kiedy wciąż szukałam akceptacji dla tego jak wyglądam, w co jestem ubrana, co mam i co robię. Młodość, wbrew pozorom, jest zwykle pełna rozterek, kompleksów i różnych lęków.
A teraz- byle zdrowie było.


I mi też nie tęskno (doszłam do tego stanu chyba dosyć szybko) i patrzę tylko czasami, jak inni się miotają. Moja nadwrażliwość powodowała, że miałam w "młodszym" życiu zawsze trochę trudniej,a teraz uwierzyć nie mogę skąd we mnie tyle siły i pewności siebie.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Brzozowadzie... 11:56, 19 lut 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześc Haniu No wiedziałam, gdzie się przejść, żeby ducha wiosennego poczuć. U mnie smuteczki okołoszpitalne, więc takich obrazków, jak u Ciebie, potrzeba mi bardzo. Ogród leży. Lub stoi, jak kto woli Mam nadzieję, że nadrobię w marcu. A Twój wzorcowy, aż miło... lub do wyboru, aż doła złapać można Rozumiem Anulkę
Jak zawsze, wyprzedzasz polską wiosnę o jakieś dwa tygodnie
P.S.Wysiewałaś już pomidory?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 18:11, 19 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Ewo, wilczomlecz mirtowaty towarzyszy mi w ogrodzie od kilku lat. Na dotychczasowych rabatach coraz mu trudniej z uwagi na zmniejszenie nasłonecznienia.

Agnieszko, każdy sukces, piękne efekty naszych działań dodają skrzydeł i zwiększają wiarę w siebie.

Elu, Moniu, Ewo, Wasze opinie to miód na me serce. Dziękuję.

Agatko, aż szpital? Współczuję tych emocji z nim związanych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 09:54, 20 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu, nie pamiętam czy już Ci pisałam, klony tatarskie płakały przy cięciu więc czekam na drugi termin w czerwcu. Zrobiłam im kilka fotek, bo one tak rosną, że trudno jest wyznaczyć jedną gałąź jako przewodnik, może Ty coś wypatrzysz

edit. Czy ja dobrze kojarzę, że masz świdośliwę u siebie? Nabrałam chęci nabyć i nie wiem jaką odmianę, bo rożnie piszą.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies