Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:37, 08 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
mikina34 napisał(a)
Tak, maślane to dobre określenie koloru, też muszę takie nabyć, bo głównie odmiany fioletu są.

Moje patyczki hortensjowe wsadziłam w doniczkę, wystają tyle co u Ciebie, czy powinnam ja zadołować gdzieś w cieniu?


Pewnie tak. Nigdy nie robiłam sadzonek w doniczkach, bo trzeba pamiętać o podlewaniu. Wtykam je w ziemię w pobliżu rośliny matecznej.

Derenie



Te rosnące najbliżej brzóz mizerne są.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:58, 08 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Czy to możliwe? Po obejrzeniu Twoich zdjęć zapragnęłam żółtych krokusów... No dobrze, maślanych, jak trafnie nazwała je Ania Kwartecik Pamiętasz ich nazwę, żebym przypadkiem żółtych nie kupiła? Zapiszę konieczne na jesień. Cudne!
P.S. Haniu, błagam, nie pisz, że powolnym krokiem wchodzisz w sezon! Błagam


W tym sezonie wchodzę w rytmie poloneza raczej niż polki galopki.
Organizm zaczął protestować przeciwko zbyt dużym obciążeniom.
Dzisiaj dawkowałam kwaśnolubom wczesnowiosenny oprysk na start. Wykorzystałam mieszankę chelatu żelaza i florovitu dla rodków i azalii.



Na liściach zauważyłam ślady po żerowaniu opuchlaków. Podlałam je oraz rosnące w pobliżu trzmieliny i żurawki miksturą.

Dokończyłam wzruszanie ziemi na rabatach frontowych.
A jutro, jeśli aura pozwoli, zabiorę się za rabaty wewnątrz.



Kilka lat temu zamawiałam cebulki krokusów w necie. Z tamtych czasów mam te dwubarwne. Potem kupowałam już tylko w B...ce.



Jagody kamczackie



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:02, 08 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Rabaty powoli się wypełniają.

Trzcinnik









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:18, 08 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18377
Ależ Ci zazdroszczę tego systematycznego, pozbawionego nerwowosci działania w ogrodzie . Ja muszę działać bardziej w weekendy a najbliższy nie zapowiada się dobrze pogodowo . I już czuję pewne napięcie, że tyle jeszcze do zrobienia i wkurzenie, że zimno, mokro i wiatr głowę urywa...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
paniprzyroda 23:10, 08 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Metodyczne planowanie i działanie, na razie dla mnie nieosiągalne. Cieszyłam się, że wszystko, co było do pocięcia zrobiłam, zostało mi kilka róż. Ale ta sterta gałęzi i bylinowego suszu wkurza mnie.. co z tego, ze maszyna czeka, jak czasu brakuje, by to rozdrobnić. Ale w poniedziałek wysieję pomidory, posadzę bratki i trochę mi ulży
____________________
Dwa ogrody
Gruszka_na_w... 17:02, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
mrokasia napisał(a)
Ależ Ci zazdroszczę tego systematycznego, pozbawionego nerwowosci działania w ogrodzie . Ja muszę działać bardziej w weekendy a najbliższy nie zapowiada się dobrze pogodowo . I już czuję pewne napięcie, że tyle jeszcze do zrobienia i wkurzenie, że zimno, mokro i wiatr głowę urywa...


Miałam kiedyś ogród oddalony o 2 km. Porządkowanie go powodowało pewien dyskomfort, bo żeby cokolwiek tam zrobić, trzeba było mieć w rezerwie kilka godzin. Teraz ogród mam na wyciągnięcie ręki. Zdarza mi się wyskoczyć miedzy rabaty na kilkanaście minut. Każdego dnia po troszeczku.
Dzisiaj udało się pogodzić porządki w domu i w ogrodzie, bo do południa padało.
Okancikowałam rondo i jeden z półksiężyców, wzruszyłam ziemię, doczyściłam byliny.





Jutro może się uda zrobić to samo z drugim, a w kolejce czekają rabaty wzdłuż ogrodzenia.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:08, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
paniprzyroda napisał(a)
Metodyczne planowanie i działanie, na razie dla mnie nieosiągalne. Cieszyłam się, że wszystko, co było do pocięcia zrobiłam, zostało mi kilka róż. Ale ta sterta gałęzi i bylinowego suszu wkurza mnie.. co z tego, ze maszyna czeka, jak czasu brakuje, by to rozdrobnić. Ale w poniedziałek wysieję pomidory, posadzę bratki i trochę mi ulży


Pogodzenie prac remontowych i ogrodowych jest niemożliwe.
Dzisiaj chodziły za mną bratki i stokrotki, ale ich zakup odłożyłam na kilka dni. Wysiew pomidorów może się uda jutro lub pojutrze.

Szukam kolorów.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:16, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Ruszyły krzewy. Listki pojawiły się na obieli i tawlinie jarzębolistnej. Te drugą lubię zwłaszcza o tej porze.



Wyłaniają się kolejne krokusy





Dobrze, że temperatura nie wzrasta. Przebiśniegi nie lubią ciepła.



Kwitnie gęsiówka macedońska.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 18:31, 09 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Pięknie już masz psze Pani
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 19:16, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
jolanka napisał(a)
Pięknie już masz psze Pani


Na przedwiośniu piękno wygląda swoiście.
No bo oko jednak pamięta, że piękno może być piękniejsze.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies