Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Zana 20:52, 09 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aaaaa, jakie masz już piękne kolorki, jaka radość dla oka. I nadzieja na rychłe piękniejsze piękno.
Generalnie uwielbiam Twoje szczegółowe meldunki okraszone słuszną porcją zdjęć, jednakowoż muszę przyznać, że działają na mnie nieco stresująco. Już masz tyyyyle zrobione w ogrodzie, ja daleko w tyle. Mam nadzieję nadgonić w nadchodzącym tygodniu. Panowie będą ryć pod nowe nawadnianie a ja mam zamiar ciąć, grabić, sprzątać itp. itd.. Oby pogoda dopisała, bo dzisiaj to była w W-wie masakra. Ale po raz pierwszy w życiu widziałam w marcu błyskawice! Więc to już chyba jednak wiosna.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 21:30, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anulko, jaki stres? Większość z Was ma jedynie trawki do wycięcia i trochę róż. U mnie tego cięcia jest sporo ze względu na znaczne ilości krzewów, 50 hortensji i zbliżoną ilość róż. To nie jest praca na kilka dni. Ogród jest przyjazny od maja do jesieni. Wtedy praktycznie nic w nim nie trzeba robić, ale wiosną trzeba mu poświęcić sporo czasu. Prace zaczęłam na początku lutego. To jak z oszczędzaniem w SKO- grosik do grosika, godzinka do godzinki.
Tobie jest trudniej, bo jeśli aura podczas weekendu jest niesprzyjająca, to następuje spiętrzenie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Muszelka 21:49, 09 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Szukam kolorów.








Ale śliczne iryski! Jaka to odmiana?
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Zana 21:59, 09 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
To fakt, że masz bogactwo krzewiaste. Ale, że aż 50 hortensji i tyle róż, to się zdziwiłam. Chociaż ja się u siebie doliczyłam 30 hortek i też się zdziwiłam, że tyle mam. Fakt faktem, że 6 to zadołowane zakupy z ubiegłego roku.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 22:13, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Muszelka napisał(a)

Ale śliczne iryski! Jaka to odmiana?


To kosaciec żyłkowany- Iris reticulata Harmony. Cebulkowy. Na mojej glinie nie ma wymarzonych warunków. Sadziłam 10 cebulek dwa lata temu. Rok temu był jeden.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:16, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zana napisał(a)
To fakt, że masz bogactwo krzewiaste. Ale, że aż 50 hortensji i tyle róż, to się zdziwiłam. Chociaż ja się u siebie doliczyłam 30 hortek i też się zdziwiłam, że tyle mam. Fakt faktem, że 6 to zadołowane zakupy z ubiegłego roku.


Też sądziłam, ze mam kilkanaście hortensji. Pszczółka mnie kiedyś zmobilizowała do policzenia. I sama zdębiałam.
Jeszcze bardziej zdziwiła mnie ilość róż, bo między mną a nimi brakuje chemii. Skąd ich się tyle wzięło?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 22:52, 09 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na przedwiośniu piękno wygląda swoiście.
No bo oko jednak pamięta, że piękno może być piękniejsze.



moje ukochane kolory pokazujesz. Czytam, że 50 róż masz a na zdjęciach prawie ich nie widać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mariposa 23:00, 09 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
No właśnie, ostatnio pisałaś, że róż nie lubisz, a tu 50 szt! Może jednak choć trochę chemii jest między wami?

Dziękuję Gruszeczko za podpowiedź odnośnie oprysków kwasolubów. Rabatę mam przygotowaną, glinę rozluźniłam piaskiem, dodałam kompost, obornik, korę, igliwie i liście dębowe, siarkę i hemoglobinę. Przy sadzeniu dodam jeszcze trochę ziemi do borówek w dołki. Kupiłam mikoryzę - już więcej nie dam rady zdziałać na tym polu, MUSZĄ rosnąc
O siarczanie nie pamiętałam.
____________________
Ela Motylogród
Gruszka_na_w... 23:24, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
inka74 napisał(a)
moje ukochane kolory pokazujesz. Czytam, że 50 róż masz a na zdjęciach prawie ich nie widać


Było sporo zdjęć róż w czerwcowej odsłonie ogrodu







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:35, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Nie mam typowych różanek. Róże są elementem układu plamek, czasem robią za wykrzyknik, a czasem są znakiem zapytania (niefortunne zestawienie kolorystyczne?), sadziłam je raczej bezmyślnie. One zdecydowanie nie są z mojej bajki.










____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies