Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

kaz742011 21:04, 18 wrz 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
waldek727 napisał(a)

Można. Z tym, że nie będzie ona aż tak bogata w mikroorganizmy gdybyśmy chcieli ją zrobić z własnego kompostu. Herbatka herbatką ale tak na prawdę kompost tea to nic innego jak kompost w płynie po oddzieleniu masy stałej i dodatkowym namnożeniu pożytecznych mikroorganizmów. W ten sposób mamy możliwość wprowadzić kompost dolistnie, a nie tylko doglebowo.



Dzięki Waldku. Twoja wiedza jest bezcenna.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
paulina_ns 06:56, 19 wrz 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasiu ale Ty masz idealny ogród! Piękny! Ten bonsai cudny, wszystko ślicznie razem skomponowane, trzmieliny jak podrosną będą mega w tych trawach i te linie na rabatach, teraz strasznie żałuję,że na moich są inne. Buziaki!
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
DorKa 08:43, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Idealnie . Nic dodać nic ująć Dzięki takim ogrodom mam tyle zapału do pracy
____________________
Dorka Zakręcony ogród
kaz742011 15:46, 20 wrz 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
paulina_ns napisał(a)
Kasiu ale Ty masz idealny ogród! Piękny! Ten bonsai cudny, wszystko ślicznie razem skomponowane, trzmieliny jak podrosną będą mega w tych trawach i te linie na rabatach, teraz strasznie żałuję,że na moich są inne. Buziaki!


Nie żałuj. Masz idealnie .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 15:50, 20 wrz 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
DorKa napisał(a)
Idealnie . Nic dodać nic ująć Dzięki takim ogrodom mam tyle zapału do pracy



Dziękuję bardzo.
Zapał do pracy dobra rzecz . Ja ostatnio mam czas: "żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce" .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
mrokasia 15:54, 20 wrz 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
kaz742011 napisał(a)



Dziękuję bardzo.
Zapał do pracy dobra rzecz . Ja ostatnio mam czas: "żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce" .


A co Ty kochana chciałabyś robić jak u Ciebie wszystko wypieszczone?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kaz742011 16:00, 20 wrz 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
No nie tak do końca. Rabata co miała być różanką nie tknięta. Tyły nie dokończone. Tuja nie przesadzona, o malinach nie wspomnę i jeszcze parę by się znalazło .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Mala_Mi 10:56, 24 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
waldek727 napisał(a)
W co drugim wątku czytam o problemach związanych z patogenami roślin lub szkodnikami które je dopadają i tak się zastanawiam...
Po co komu i do czego potrzebne są na ,,Ogrodowisku" wątki tematyczno-poradnikowe?
Podane jest tam wszystko jak na dłoni co robić aby mieć w swoim ogrodzie piękne i zdrowe rośliny. Czytelnie, zrozumiale i po polsku. Praktycznie każde zagadnienie opatrzone jest dodatkowo zdjęciami aby uwiarygodnić to o czym się pisze. Ja od wielu lat nie stosuję w swoim ogrodzie sztucznych nawozów i chemicznych oprysków. Od czasu kiedy przeszedłem na niekowencjonalną uprawę ogrodu bardzo rzadko zdarza mi się dostrzec zainfekowaną lub uszkodzoną roślinę. Nie mam problemów z plagą pędraków w trawniku, nie wiem co to jest ćma bukszpanowa, moje drzewa i krzewy zarówno liściaste jak i iglaste są okazami zdrowia. Ja nikogo do niczego nie zmuszam. Nikomu też nie mam zamiaru urządzać ogrodu ale czy jest sens dalej narażać własne zdrowie dla paru roślin.



Czy mogłabym zobaczyć jak wygląda teraz ten trawnik, bo to foto jest z 2015 roku... jak dalej jest taki jak po założeniu to chylę czoła......

A na bukszpanie jest miodunka bukszpanowa..

Klon za wiele przez 3 lata nie urósł. Ale miło oglądać zdjęcia porównawcze. Bardzo mi się one podobają, ale u mnie niestety po zimie odmówił współpracy


Przy okazji pozdrawiam Cię Kasiu. Mam nadzieję, że ci nic nie zwiało w nocy... u mnie tylko doniczki pozrzucało.

Edit, pozwiewało i rozwaliło wszystkie pułapki na ćmę bukszpanową.. kilka części znalazłam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
waldek727 04:15, 25 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Odpowiedzi udzieliłem w wątku Ani (Mala-Mi)
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7481-ogrod-malej-mi-2017?page=474
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kaz742011 08:55, 25 wrz 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Mala_Mi napisał(a)


Czy mogłabym zobaczyć jak wygląda teraz ten trawnik, bo to foto jest z 2015 roku... jak dalej jest taki jak po założeniu to chylę czoła......

A na bukszpanie jest miodunka bukszpanowa..

Klon za wiele przez 3 lata nie urósł. Ale miło oglądać zdjęcia porównawcze. Bardzo mi się one podobają, ale u mnie niestety po zimie odmówił współpracy


Przy okazji pozdrawiam Cię Kasiu. Mam nadzieję, że ci nic nie zwiało w nocy... u mnie tylko doniczki pozrzucało.

Edit, pozwiewało i rozwaliło wszystkie pułapki na ćmę bukszpanową.. kilka części znalazłam..



Odpozdrawiam i macham mocno .
Kurcze lecę sprawdzić jak moje pułapki. Wczoraj nawet mi się nie chciało do ogrodu wyjść bo tak wiało. Na szczęście nic nie porozwalało, bo to co mogłoby fruwać schowałam.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies