Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 00:24, 21 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Hmmm, czyli lepiej je zostawić?
Ich wygląd mi zupełnie nie przeszkadza - obawiałam się jedynie czy mi nie unicestwią np. krzewów borówek czy porzeczek

Mazan podsunął taką myśl, że mogą to być boczniaki (w stanie naturalnym) - ale degustować się nie odważę

Dzięki Toszka
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Toszka 09:51, 21 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
"normalne" grzyby żywią się materią martwą, a dokładnie celulozą. Te nie stanowią zagrożenia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
m_gocha 23:13, 21 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dzięki wielkie Toszka

I jeszcze pytanie z innej beczki. Mam cisa kolumnowego (15 lat) chyba to Wojtek - około 2m wysokości. Czy można go przesadzić? Jeżeli tak to kiedy byłby najbardziej optymalny czas?
Cisy mają chyba korzeń palowy więc pewnie może być problem
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:29, 21 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Marcinki zostawiam - wciąż pięknie kwitną

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Toszka 10:21, 22 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teraz jest najlepszy czas na przesadzenie.
Byle dobroci dać do sporo szerszego i głębszego dołka (kompost, obornik dobrze przekompostowany, dolomit, mączka bazaltowa)
Nie, cis nie ma palowego korzenia. Ma dość duży, zwarty system korzeniowy. Dość głeboki.
Warto wykopać jak najszerzej i jak najgłębiej - czyli ratować maksimum korzeni i jak najszybciej sadzić w nowe miejsce.
Ważne by dokładnie upchnąć ziemię pod system korzeniowy tak by nie utworzyła się poduszka powietrzna i by korzenie nie wisiały w powietrzu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jolka 18:20, 25 paź 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Takie zdarzenie z ostatnich dni mi się przypomniało, w kontekście ciągłego braku czasu, przemijania ulotnych chwil .. lat..

Znajomy miał spotkanie byłej klasy, 20 lat po maturze. Przyszedł na umówioną godzinę do umówionego klubu, porozglądał się ... pod oknem siedzi grupa jakichś starszych osób, .. popatrzył jeszcze dookoła.. i myśli .. dlaczego nikogo nie ma?? Usiadł w odległym kącie sali i czeka... Nagle z "grupy staruszków" odwracają się do niego osoby. "Janusz, cześć... nie idziesz do nas??" A ten w szoku ...Ci starsi ludzie to znajomi z mojej klasy?? Nie mógł uwierzyć... I tak to właśnie jest, lecimy, pędzimy .. a życie ucieka..

No Gosia, nagadałam się pooglądałam Twoje astry jesienne i zbiory grzybkowe.
Pozdrowienia zostawiam i zdrówka życzę









____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 22:15, 25 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Toszka napisał(a)
Teraz jest najlepszy czas na przesadzenie.
Byle dobroci dać do sporo szerszego i głębszego dołka (kompost, obornik dobrze przekompostowany, dolomit, mączka bazaltowa)
Nie, cis nie ma palowego korzenia. Ma dość duży, zwarty system korzeniowy. Dość głeboki.
Warto wykopać jak najszerzej i jak najgłębiej - czyli ratować maksimum korzeni i jak najszybciej sadzić w nowe miejsce.
Ważne by dokładnie upchnąć ziemię pod system korzeniowy tak by nie utworzyła się poduszka powietrzna i by korzenie nie wisiały w powietrzu.

Toszka dzięki Muszę to jeszcze przemyśleć... a i pogoda lepsza by się przydała i ręce do pomocy

Kwitnące pierwiosnki zostawiam - teraz się wzięły za kwitnienie

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anabuko1 22:46, 25 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23568
m_gocha napisał(a)
Marcinki zostawiam - wciąż pięknie kwitną


Masz bardzo ciekawe, piękne marcinki.
I do tego inne niż moje.
I piękne zdjęcia
A pierwionki to takie miłe niespodzianki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
m_gocha 22:54, 25 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolka napisał(a)
Takie zdarzenie z ostatnich dni mi się przypomniało, w kontekście ciągłego braku czasu, przemijania ulotnych chwil .. lat..

Znajomy miał spotkanie byłej klasy, 20 lat po maturze. Przyszedł na umówioną godzinę do umówionego klubu, porozglądał się ... pod oknem siedzi grupa jakichś starszych osób, .. popatrzył jeszcze dookoła.. i myśli .. dlaczego nikogo nie ma?? Usiadł w odległym kącie sali i czeka... Nagle z "grupy staruszków" odwracają się do niego osoby. "Janusz, cześć... nie idziesz do nas??" A ten w szoku ...Ci starsi ludzie to znajomi z mojej klasy?? Nie mógł uwierzyć... I tak to właśnie jest, lecimy, pędzimy .. a życie ucieka..
No Gosia, nagadałam się pooglądałam Twoje astry jesienne i zbiory grzybkowe.
Pozdrowienia zostawiam i zdrówka życzę

No tak... Ale jak 20 lat po maturze to jeszcze młodzieniaszek
A tak poważnie to niestety tak jest... Pędzimy, na nic nie mamy czasu, mijamy się w biegu z bliskimi... I tak ucieka dzień, za dniem... tydzień, miesiąc.... kolejny rok... Najgorzej jeżeli zapominamy co jest ważne a co zdecydowanie mniej...
I nawet ogród, który powinien być takim azylem, miejscem zatrzymania się z tego szalonego biegu jest niestety niekiedy następnym źródłem frustracji, wyścigu z czasem i takiej trochę gonitwy za wiatrem.
Czasem tak sobie myślę, że zbyt mało doceniamy i celebrujemy to co jest teraz a odkładamy to na nieokreśloną przyszłość, że jeszcze zdążymy.... że następnym razem...
Oj Jola, chyba za bardzo się rozgadałam nie do końca ogrodowo Chociaż zawsze na jesień dopada mnie taka jakaś melancholia i myślenie o przemijaniu...

Jola widziałam u Ciebie perfekto dopracowaną część warzywno-sadowniczą. Nie miałam czasu pisać ale jak to młodsi wiekiem mówią - szacun .

A ja maliny u siebie jeszcze zbieram
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anabuko1 23:00, 25 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23568
Ja tydzień temu też zebrałam u siebie jeszcze malinki.
Ale teraz już pusto ma.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies