Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Margerytka40 06:56, 30 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Małgosiu macham w ten ponury czas. Pogoda okropna,że psa nie wygonisz. Jakoś przestało mi się nawet patrzeć na ogród. Wszędzie woda i porozrzucane liście. Nawet sprzątnąć nie ma jak bo ciągle pada i wieje. Terraz to już zostało tylko czekać do wiosny.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MirellaB 08:05, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Bardzo ładne zdjęcia. Smagliczka w donicy super mi się podoba
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mirkaka 09:23, 31 paź 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Ale fajne wpisy u Ciebie, o grzybach, o przesadzaniu cisa, też mam takiego ok 20 letniego i boję się go ruszyć, ale najfajniejszy to wpis Joli o spotkaniu klasowym
Uśmiałam się bo sama to przeżyłam w bardzo podobny sposób
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
bacowa 21:22, 01 lis 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Małgosiu odpowiedziałam, sorki że trochę to trwało .
Margerytka40 11:31, 02 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zadoniczkowałam dziś ogrodówki od Ciebie Małgosiu. Wystawiłam je na werandę nieogrzewaną. Muszę chyba o nich zapomnieć bo tak na nie dmucham że boję się żeby nie padły od tego
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
m_gocha 22:04, 02 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
kerii napisał(a)
Cóż się dziwić że plucha jesień na dobre zawitała i to ta mniej kolorowa
U mnie cebulowe też jeszcze nie wszystkie w ziemi.
Zawilce śliczne
Jola no plucha... Takiej jesieni nie lubię Ale podobno weekend ma być w miarę ładny
U mnie wszystkie cebulowe w pudełkach czekają na posadzenie. Trochę żałuję, że latem je wykopałam - trzeba było zostawić i byłyby już w ziemi .
Do tego trochę cebul dokupiłam (wydawało się trochę - ale chyba jest ciut więcej niż mi się wydawało) Ale bez szaleństwa Głównie czosnki
Po ostatnich opadach śniegu, w akcie desperacji zakupiłam w CO. zwykłe większe doniczki, aby zasadzić w nich cebulowe. Przy okazji lepszej pogody tylko je szybko zadołuję, nawet w warzywniku i będę miała je z głowy

Niezmordowane marcinki zostawiam


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:49, 02 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
MirellaB napisał(a)
Bardzo ładne zdjęcia. Smagliczka w donicy super mi się podoba
Mirella, smagliczka to chyba jedna z najbardziej wytrzymałych jednorocznych - nawet lekki mróz jej nie straszny i cały czas od maja kwitnie

Hortensja Vanille Fraise pomimo jesieni wciąż w rożnych etapach rozwojowych
tutaj w barwach mocno jesiennych...


a tutaj dopiero co rozkwitnięte kwiatostany ale takie trochę inne niż latem - od razu z lekkim zaróżowieniem...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
MirellaB 22:53, 02 lis 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Smagliczka mimo, że jednoroczna to u mnie w kolejnym roku też kwitła.
Ania z Skandynawii po Krzyżacku smagliczkę wysiewa pomieszaną z gipsówką - efekt wow W przyszłym roku też tak wysieję
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mira 23:14, 02 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041

U mnie wszystkie cebulowe w pudełkach czekają na posadzenie. Trochę żałuję, że latem je wykopałam - trzeba było zostawić i byłyby już w ziemi .
Do tego trochę cebul dokupiłam (wydawało się trochę - ale chyba jest ciut więcej niż mi się wydawało) Ale bez szaleństwa Głównie czosnki
Po ostatnich opadach śniegu, w akcie desperacji zakupiłam w CO. zwykłe większe doniczki, aby zasadzić w nich cebulowe. Przy okazji lepszej pogody tylko je szybko zadołuję, nawet w warzywniku i będę miała je z głowy





Hehe ja też cebulowe wykopałam i też zastanawiam się po co - przypomniało mi się - miałam w koszyczkach a liście mnie denerwowały albo coś chciałam wsadzic, a w tych koszyczkach jeszcze sobie rosły - co z tego jak jest sama drobnica więc się nie będę nimi przjmować tylko do donic i zadołuję - te małe cebule muszą urosnąć

u mnie astry zmarnowane a u Ciebie jeszcze takie ładne

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
m_gocha 00:08, 03 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)
Ale fajne wpisy u Ciebie, o grzybach, o przesadzaniu cisa, też mam takiego ok 20 letniego i boję się go ruszyć, ale najfajniejszy to wpis Joli o spotkaniu klasowym
Uśmiałam się bo sama to przeżyłam w bardzo podobny sposób
Mirka to przesadzaj swojego cisa i zrelacjonujesz jak poszło i przede wszystkim jak wielkie miał korzenie 4-5 lat temu przesadzałam około 13 letniego złotego cisa (nie pamiętam nazwy odmiany). Był dość spory bo miał pewnie z 1,5 m wysokości i podobnie szerokości. Przez dwa lata bardzo to odchorowywał - musiałam wyciąć lub skrócić sporo gałęzi. Teraz zabrał się do życia ale niestety co najmniej połowy go nie ma
Pamiętam, że miał dość głęboko korzenie a niestety wykopywaliśmy go ręcznie - więc straty w korzeniach były spore...

No tak - takie spotkania po 20, 30... latach tak wyglądają . Niestety pozbawiają nas złudzeń, że czas dla nas stoi w miejscu
Tutaj hortka Magical Candle też na różnym etapie pomimo jesieni


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies