Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 23:18, 23 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dostałam w doniczce takie oto lilie. Teraz już skończyły kwitnienie. Ścięłam przekwitłe kwiaty. Łodygi i liście nadal są zielone. Zastanawiam się czy nadają się one do ogrodu, a jeżeli tak to czy nadal je podlewać? Czy wysuszyć cebule? A może wsadzić do gruntu?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
wrobelki 23:25, 23 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
m_gocha napisał(a)
Wrobelki Zdjęcie murku widziałam, dzięki wielkie Muszę jeszcze zapytać się Ciebie jaki to kamień?
Zastanawiałam się czy u siebie nie zrobić murku z bardziej płaskiego kamienia, coś w stylu jak mam schodki

Tulipany wsadziłam do donic - jeszcze kilka zostało do zadołowania. Dzisiaj była piękna pogoda, ale co z tego jak po powrocie z pracy już robi się zmrok Mam nadzieję, że sobota będzie znośna pogodowo


Mój kamień to wapień (impregnowany specjalnym płynem) dlatego że w innych miejscach też go mam i nie chciałam mieszać.
Ładne te schodki u Ciebie ja bym zrobiła taki sam murek żeby było spójnie
Też liczę na pogodę w sobotę może uda się zamknąć sezon
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
m_gocha 23:46, 23 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Te schodki są trochę w innym miejscu w ogrodzie. Bliżej ewentualnego przyszłego murka jest inny ze zwykłego lokalnego piaskowca. Układany był przez mojego eMa kilkanaście lat temu (wtedy nie było zbytniego wyboru) Murek już mocno zszarzał i miejscami pokrył się trochę mchem (to akurat mi się podoba ). Wprawdzie nie jest on wysoki (ok. 30 cm) i nie jest jakoś szczególnie wyeksponowany, ale jednak byłby blisko tego nowego. Podoba mi się taki żółty kamień, ale chyba musiałabym iść w szarość

Impregnowałaś kamień już po ułożeniu murka?

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
wrobelki 00:20, 24 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
U mnie skalniaki są bardzo stare z wapienia z odzysku, nowa skarpa przed płotkami z wapienia pochodzącego z domu babci (ma dla mnie największą wartość) a nowy murek i podest po prostu musiał tworzyć całość z resztą Impregnowałam murek i podesty po ułożeniu bo to kamień świeży i tak mi radził Pan który go sprzedaje. Tym preparatem spryskiwałam wszystko bardzo obficie.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
06:47, 24 lis 2017
m_gocha napisał(a)
Dostałam w doniczce takie oto lilie. Teraz już skończyły kwitnienie. Ścięłam przekwitłe kwiaty. Łodygi i liście nadal są zielone. Zastanawiam się czy nadają się one do ogrodu, a jeżeli tak to czy nadal je podlewać? Czy wysuszyć cebule? A może wsadzić do gruntu?


cudne

trochę późno na lilie ...ale ..jak przekwitły to ja bym je dała do zimnego ganku czy garazu i doczekają do wiosny nie podlewałabym ich już a zasuszyła...a wiosna do gruntu

sylwia_slomc... 08:28, 24 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Zrób jak Justyna radzi, zrobiłabym podobnie ,lub zadołowałabym z doniczką do gruntu teraz i nakryła igliwiem, a wiosną wykopała przycięła i posadziła ponownie w miejsce docelowe widzę, ze w fiolety i błękity poleciałaś z cebulowymi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kawa 11:21, 24 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ja tez bym już tych lilli nie podlewała Gosia
dobrze dziewczyny radzą
biała hosta śliczna ale ponoć lubi zanikać
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 11:21, 24 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ja tez bym już tych lilli nie podlewała Gosia
dobrze dziewczyny radzą
biała hosta śliczna ale ponoć lubi zanikać
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
m_gocha 23:35, 24 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
wrobelki napisał(a)
U mnie skalniaki są bardzo stare z wapienia z odzysku, nowa skarpa przed płotkami z wapienia pochodzącego z domu babci (ma dla mnie największą wartość) a nowy murek i podest po prostu musiał tworzyć całość z resztą Impregnowałam murek i podesty po ułożeniu bo to kamień świeży i tak mi radził Pan który go sprzedaje. Tym preparatem spryskiwałam wszystko bardzo obficie.
Wcale się nie dziwię, że kamień z domu babci ma dla Ciebie dużą wartość. Ja też tak mam Mam wrażenie, że pomimo iż to "tylko" przedmioty ale dla mnie mają duszę... Dla mnie to jak skibka ziemi, którą dawniej się zabierało ze sobą, gdy ktoś opuszczał gniazdo rodzinne
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:40, 24 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
eee_taam napisał(a)

cudne
trochę późno na lilie ...ale ..jak przekwitły to ja bym je dała do zimnego ganku czy garazu i doczekają do wiosny nie podlewałabym ich już a zasuszyła...a wiosna do gruntu
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zrób jak Justyna radzi, zrobiłabym podobnie ,lub zadołowałabym z doniczką do gruntu teraz i nakryła igliwiem, a wiosną wykopała przycięła i posadziła ponownie w miejsce docelowe widzę, ze w fiolety i błękity poleciałaś z cebulowymi
Kawa napisał(a)
ja tez bym już tych lilli nie podlewała Gosia
dobrze dziewczyny radzą
biała hosta śliczna ale ponoć lubi zanikać

Dziewczyny dzięki za tak szybki odzew i cenne rady. Zrobię tak jak mówicie
Do tej pory nigdy nie miałam lilii w ogrodzie. Podobają mi, ale jakoś ich nie widziałam u siebie

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies