Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 23:13, 17 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
W ubiegłą sobotę udało mi się wsadzić czosnki.
Niestety nie w miejsce docelowe (skarpa) ale na razie na skraju warzywnika. Po przekwitnięciu wyciągnę cebule i na następną jesień mam nadzieję, że trafią już do swojego stałego kącika

Ku pamięci wrzucam nazwy

Purple Sensation - 20 szt.
Allium Christophii - Czosnek Krzysztofa 20 szt


Allium rosenbachianum - 12 szt
Czosnek White Giant - 2 szt (zasadzony przy różowej piwonii)


Mix czosnków 55 szt. (25 szt. + 30 szt.) - te mixy różnią się


Czosnek główkowaty (Allium sphaerocephalon) - 200 szt.

Czosnku główkowatego niestety nie zdążyłam zasadzić. Poza tym nie wyobrażam sobie zasadzenie tych maleńkich cebulek a potem szukanie ich w ziemi po przekwitnięciu aby przenieść je na miejsce docelowe. Mam nadzieję, że uda mi się w najbliższym czasie zasadzić do doniczek a potem je zadołować.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:39, 17 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Niestety nie wsadziłam również tulipanów zarówno tych wykopanych w lecie (oj nie mogę sobie darować pomysłu wyciągania je z ziemi) ale również tych kupionych w tym roku (na szczęście ograniczyłam tym razem tą ilość dość mocno

Zakupione w tym roku

tych jest niewiele więc pójdą do dwóch donic i potem albo zadołuję albo spróbuję przechować w nieogrzewanym budynku gospodarczym (gdy jest mróz temperatura też tam jest na minusie, ale trochę mniej niż na zewnątrz
Pytanie czy ktoś z Was przechowywał tulipany (albo inne cebulowe) w takim pomieszczeniu?

Tak się zastanawiam, gdzie tkwi problem, bo przecież ziemia w naszym klimacie zamarza na około 1m. Zatem tulipanom to chyba nie przeszkadza?


(te skusiły mnie bardzo niską ceną a poza tym siedziały takie bidulki od jakiegoś czasu w koszu w L. i nikt ich chyba nie chciał ) Cebule bardzo ładne, duże - więc wzięłam

A i jeszcze Szafirek armeński niebieski (Muscari armeniacum) - 40 szt


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Bogdzia 19:53, 18 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja bym jednak wszystkie doniczki zadołowała w ogrodzie, jest bezpieczniej.Niby ziemia głeboko zamarza a jednak rośliny to wytrzymują a bez ziemi by nie wytrzymały.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paulina_ns 08:25, 19 lis 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Gosiu ale masz piękna kolekcje , ja swoje tulipany wczoraj sadziłam, nie było tak źle przy okazji oczyscicilam trochę rabaty właśnie się skapłam,że miałam na liście czosnki glowkowate i nie kupiłam gdzie je kupowałaś? Może jeszcze gdzieś dostanę...pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
mira 10:17, 19 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Czosnek główkowaty sądzę ze możesz wiosną posadzić - one są w sprzedaży i wiosną i jesienią i tak tez sadziłam

O tulipany sie nie martw jest jeszcze sporo czasu zdążysz - tez namawiam o sadzenie w doniczkach i zadolowanie

Piękne nakupiłaś będzie radość wiosną juz te etykietki cieszą


Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kawa 08:02, 20 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gosia
tyle czosnków!!!??? bosko będzie...
ja tulipanów malutko kupiłam to wsadziłam
niektóre dziewczyny w zeszłym roku w grudniu sadziły to może jeszcze zdążysz..

maliny jeszcze?? zonk
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
wrobelki 16:31, 20 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Gosiu podobno od środy ma być cieplej to może się jeszcze uda wsadzić Też kupiłam te 2 kg opakowanie ale czerwonych dla moich chłopaków

Ps W końcu dodałam zdjęcia murku
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
m_gocha 22:52, 23 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Bogdzia napisał(a)
Ja bym jednak wszystkie doniczki zadołowała w ogrodzie, jest bezpieczniej.Niby ziemia głeboko zamarza a jednak rośliny to wytrzymują a bez ziemi by nie wytrzymały.

mira napisał(a)
Czosnek główkowaty sądzę ze możesz wiosną posadzić - one są w sprzedaży i wiosną i jesienią i tak tez sadziłam
O tulipany sie nie martw jest jeszcze sporo czasu zdążysz - tez namawiam o sadzenie w doniczkach i zadolowanie
Piękne nakupiłaś będzie radość wiosną juz te etykietki cieszą
Pozdrawiam
Bogdziu, Miro! Meldję, że cebulowe zasadzone w doniczkach. Większość doniczek zadołowanych. Zostało kilka w tym dość spory, stary ocynkowany szaflik. Tak sobie myślę, że chyba na próbę zostawię ten szaflik i ze 2 doniczki nie zadołowane w nieogrzewanym domku gospodarczym. Zobaczę czy przetrwają czy dadzą radę
Co do wiosennego sadzenia to mnie zaskoczyłaś Miro... Rozumiem, że zakwitły Ci te czosnki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:58, 23 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
paulina_ns napisał(a)
Gosiu ale masz piękna kolekcje, ja swoje tulipany wczoraj sadziłam, nie było tak źle przy okazji oczyscicilam trochę rabaty właśnie się skapłam,że miałam na liście czosnki glowkowate i nie kupiłam gdzie je kupowałaś? Może jeszcze gdzieś dostanę...pozdrawiam

Kawa napisał(a)
Gosia
tyle czosnków!!!??? bosko będzie...
ja tulipanów malutko kupiłam to wsadziłam
niektóre dziewczyny w zeszłym roku w grudniu sadziły to może jeszcze zdążysz..
maliny jeszcze?? zonk
Paulina, Kamila! Czosnki to moje ubiegłoroczne odkrycie - zachwyciły mnie i stąd w tym roku kupiłam głównie czosnki Paulinko! Czosnki główkowate kupowałam w L. ale to było chyba końcem września.
Kamila, maliny wyjątkowo w tym roku obrodziły
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:11, 23 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
wrobelki napisał(a)
Gosiu podobno od środy ma być cieplej to może się jeszcze uda wsadzić Też kupiłam te 2 kg opakowanie ale czerwonych dla moich chłopaków

Ps W końcu dodałam zdjęcia murku
Wrobelki Zdjęcie murku widziałam, dzięki wielkie Muszę jeszcze zapytać się Ciebie jaki to kamień?
Zastanawiałam się czy u siebie nie zrobić murku z bardziej płaskiego kamienia, coś w stylu jak mam schodki

Tulipany wsadziłam do donic - jeszcze kilka zostało do zadołowania. Dzisiaj była piękna pogoda, ale co z tego jak po powrocie z pracy już robi się zmrok Mam nadzieję, że sobota będzie znośna pogodowo
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies