Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 23:19, 27 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
wrobelki napisał(a)
Ale masz pięknie kolorowo u mnie już łyso wszędzie od jakiegoś czasu. Tam gdzie się uparcie pojedyncze liście trzymały to im pomogłam
Wróbelku! Powiem Ci, że tak sobie w sobotę sprzątając w ogrodzie pomyślałam, że pomimo już późnej jesieni wcale nie jest w nim przygnębiająco, pusto i szaro. A to głównie za przyczyną tak często krytykowanych iglaków oraz sporej różnorodności w ogrodzie (nazywam to moim miszmaszem ). Iglaki wypełniają przestrzeń, gdy wszystko inne się ogołaca, staje się szare i smutne. Ich zieleń nie jest jednolita. Jedne są ciemnozielone inne zdecydowanie jaśniejsze, inne nabierają odcieni żółci a jeszcze inne srebrnej szarości. Jeżeli do nich dojdą swoimi kolorami brązów trawy i byliny to tworzy się całkiem znośny jak na tę porę roku widok
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margerytka40 08:46, 28 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Małgosiu śliczny ten Twój perukowiec,sama go tak fajnie wyprowadziłaś na drzewko? Hmm...jałowiec,one wszystkie tak mają. Ja bym wyciepała,ale to ja...wiesz . Studzienkę zabudowałabym jakoś i zrobiła z niej atut
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
m_gocha 09:41, 28 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Margerytka40 napisał(a)
Małgosiu śliczny ten Twój perukowiec,sama go tak fajnie wyprowadziłaś na drzewko? Hmm...jałowiec,one wszystkie tak mają. Ja bym wyciepała,ale to ja...wiesz . Studzienkę zabudowałabym jakoś i zrobiła z niej atut
Asia! Perukowiec dziękuje Początkowo to był z niego taki krzaczor i dość sporo miejsca zaczął zajmować, więc zaczęłam go ciachać od dołu ale też co roku na wiosnę mocno tnę gałęzie. I powstało drzewko - na wiosnę wyłamuję wszystkie odrosty jakie pojawiają się na pniu
Co do jałowca to chyba do wycięcia na wiosnę - ale co tam wsadzić? Asia ja to bym Cię chętnie wpuściła tak na dzień do mojego ogrodu (absolutnie nie dłużej ) - wycięłabyś wszystko co szpetne

Co do studni to raczej wolałabym zamaskować niż uwydatniać jej "walory". Myślałam o może jakby takim małym podeście na niej w stronę oczka (można byłoby przysiąść nad oczkiem wodnym)
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Kawa 10:14, 28 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gosia
jak ładnie na tej fotce sprzed dwóch tygodni!!
u mnie już od dawna szaro buro i ponuro!!!!

Jałowca wytnij nie ma co go żałować ja czekam aż mój zdechnie
mogłabyś sobie wtedy posadzić jakieś drzewko

u mnie studnia była i jest a twoją to moze zrównaj z ziemią jak ja moją?
specjalny kołnierz kupiliśmy zabezpieczaliśmy gumą wodoszczelną
mnie osobiście bardzo moja studnia drażniła dlatego tak zrobiliśmy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
wrobelki 10:30, 28 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Zamiast jałowca możesz posadzić wiśnie 'Amanogawe' ślicznie wiosna zakwitnie a latem zasłoni od sąsiadów Chyba że coś zimozielonego chcesz tam dać. A na studni jakby zrobić jakieś siedzisko? a od tyłu obsadzić czymś zimozielonym żeby przysłoniło? No chyba że da się zlikwidować do poziomu ziemi to byłoby łatwiej zasłonić. Choć wydaje mi się że fajnie by tam siedzisko wyglądało można by tam jeszcze do siedziska jakieś oświetlenie wykombinować

U mnie w gwizdku jest pokrywa szamba zamaskowana podestem z lampą. Zawsze narzekałam że nie ma jak się tego pozbyć i szpeci teraz zadowolona jestem z efektu wcale już o pokrywie nie pamiętam
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Margerytka40 10:38, 28 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Taaak,amanogawa to świetny pomysł . Małgoś ,no na Twoim miejscu nie ryzykowałabym zapraszania mnie w takich celach. Powinnam prócz awatarka zmienić jeszcze nica na Totalna Demolka .
Też miałam na myśli właśnie jakiś podest na tej studni.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
m_gocha 20:57, 28 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kawa napisał(a)
Gosia
jak ładnie na tej fotce sprzed dwóch tygodni!!
u mnie już od dawna szaro buro i ponuro!!!!

Jałowca wytnij nie ma co go żałować ja czekam aż mój zdechnie
mogłabyś sobie wtedy posadzić jakieś drzewko

u mnie studnia była i jest a twoją to moze zrównaj z ziemią jak ja moją?
specjalny kołnierz kupiliśmy zabezpieczaliśmy gumą wodoszczelną
mnie osobiście bardzo moja studnia drażniła dlatego tak zrobiliśmy
Kamila! Jałowiec raczej do wycięcia - poczekam na wiosnę aby miejsce po nim szybko czymś zapełnić
Mnie moja studnia też wkurza i najchętniej bym ją zasypała, ale fakt, że jak uzupełniamy wodę w oczku (lub wymieniamy) to lepiej taką ze studni niż chlorowaną z wodociągu. Gdybyś miała chwilkę czasu to daj namiar na ten kołnierz i gumę. Domyślam się, że po założeniu kołnierza i tej gumy, studni już nie można otworzyć (a jeżeli to się zrobi to trzeba ponownie uszczelnić tą gumą?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 21:11, 28 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
wrobelki napisał(a)
Zamiast jałowca możesz posadzić wiśnie 'Amanogawe' ślicznie wiosna zakwitnie a latem zasłoni od sąsiadów Chyba że coś zimozielonego chcesz tam dać. A na studni jakby zrobić jakieś siedzisko? a od tyłu obsadzić czymś zimozielonym żeby przysłoniło? No chyba że da się zlikwidować do poziomu ziemi to byłoby łatwiej zasłonić. Choć wydaje mi się że fajnie by tam siedzisko wyglądało można by tam jeszcze do siedziska jakieś oświetlenie wykombinować

U mnie w gwizdku jest pokrywa szamba zamaskowana podestem z lampą. Zawsze narzekałam że nie ma jak się tego pozbyć i szpeci teraz zadowolona jestem z efektu wcale już o pokrywie nie pamiętam
Wróbelki zastanawiając się co tam wsadzić myślałam m.in. o 'Amanogawie' albo o wiązie holenderskim 'Wredei'(ale czytałam że bywa kłopotliwy) albo o śliwie wiśniowej Pisardi....
A może przesadzić w to miejsce cisa (zaznaczony i podpisany na fotce), który dość jest już spory i jego obecne miejsce nie jest zbyt idealne.

Chociaż tam chyba pasowałoby by mi coś wyższego...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 21:12, 28 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Margerytka40 napisał(a)
Taaak,amanogawa to świetny pomysł . Małgoś ,no na Twoim miejscu nie ryzykowałabym zapraszania mnie w takich celach. Powinnam prócz awatarka zmienić jeszcze nica na Totalna Demolka .
Też miałam na myśli właśnie jakiś podest na tej studni.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
abiko 09:00, 29 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gosia jak znajde zdjecia to wgram Ci w weekend tej skarpy ok?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies