Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 09:49, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asia- napisałam.

Magda - ja z planowaniem to większość robię na żywo. Na kartce owszem ale na żywo koryguję. I poprawki są. A ty bardzo chcesz posadzić i nic już nie zmieniać. No ja tak nie potrafię bo i rośliny różnie się zachowują i gusta się zmieniają. Dziś 10 cm w bok szałwię przesadzałam bo mi nie pasowało.
Gumballa kupiłam w AF. Szczepiony bardzo wysoko ze 2,2 m za 210 zl. Były szczepione na 1,9-2 m za chyba 180 zł ale nie jestem pewna ani ceny ani wysokości. Dwie wysokości w każdym razie były.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:10, 21 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki.
Niebo to chodzi,że chce posadzic i już nigdy nie przesadzić. Przeciwnie,zdaje sobie sprawę,że nie ma czegoś takiego jak skończony ogród,że zawsze coś jest w nim do zrobienia no i nie mam nic przeciwko przesadzaniu. Za to nie potrafię przewidzieć jak taka roślina będzie wygląda bo nie mam takiej wyobraźni jak to drzewo będzie wyglądało ( najczęściej z tego pwoowdu,że te drzewa widzę albo na zdjęciach albo jak są bardzo młode w ogrodniczych)za kilka lat i czy nadal będzie się mieściły,a dla mnie to nie to samo co brak chęci przesadzania
Miałam już do Af nie jechać, ale może jeszcze raz pojadę
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 10:20, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Madzia, z tym to my wszyscy mamy problemy. Teraz wsadzamy a być może z problemem wielkości drzew będą się mierzyć nasze dzieci. Przy drzewach dobrze jest mieć jakiś punkt odniesienia. Dla mnie jest mój dom i szerokość miejsca za nim. Dom ma ok. 8 metrów w kalenicy. Jeżeli biorę drzewo rosnące do 5 metrów to wiem, że dojdzie do poziomu okien na piętrze. Jeżeli 8 metrów to to wysokości domu. 10 m powyżej. Wyższe drzewa u mnie w ogóle nie wchodzą w rachubę. A z szerokością - z tyłu całej przestrzeni mam 5 metrów do płota. Jak drzewo ma koronę do 3 m to tak jakby środkowa przestrzeń mi została zabrana. 5 metrów - cała. Bez punktu odniesienia jest ciężko cokolwiek sobie zwizualizować.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Basia_KRK 13:43, 21 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Ślicznie wyglądają czosnki na tle ściany. Już pare razy widziałam takie realizacje, świetny efekt. Dziękuję za zdjęcia.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 13:45, 21 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
inka74 napisał(a)

Tu bardzo ładny tulipan o miodowo-pomarańczowym kolorze. Z zielonym i kremowym refleksem. Delikatny i subtelny ale super nadaje się do wazonu. Odmiana Dordogne.


Aaaa i jeszcze pytanie o tulipany Dordogne. Faktycznie cudne! Idealnie wkpomonują się też w mój ogródek. Kiedy zaczynają i jak długo kwitną?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 14:36, 21 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
inka74 napisał(a)
Z czosnków polecam Gladiatory, Mont Blanc, Atropurpureum, Niger, Krzysztofa i Giganteum, fajny jest też karatawski tylko niski na fronty.

Inka, mój czosnek, to same liście.. wywalam go, jak uraczy mnie swoim kwitnięciem w tym roku (widać maleńką główkę i niewiele większa zakwitnie). Czy z tych polecanych czosnków, masz sprawdzony ten, który ma najmniej liści?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
sarenka 15:16, 21 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona, jakby co to zapraszam do siebie, może na żywo jak zobaczysz to coś doradzisz a tymczasem zbieram się na zakupy, kto wie,może jakiego klona przytargam
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 17:31, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basia_KRK napisał(a)
Ślicznie wyglądają czosnki na tle ściany. Już pare razy widziałam takie realizacje, świetny efekt. Dziękuję za zdjęcia.
proszę bardzo
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:34, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basia_KRK napisał(a)


Aaaa i jeszcze pytanie o tulipany Dordogne. Faktycznie cudne! Idealnie wkpomonują się też w mój ogródek. Kiedy zaczynają i jak długo kwitną?
u mnie późno wystartowały, jakiś tydzień temu ale są w cieniu. Podejrzewam że normalnie to tulipany początku maja. Na razie ładnie się trzymają. W domu wytrzymały ponad tydzień.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:37, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basia_KRK napisał(a)

Inka, mój czosnek, to same liście.. wywalam go, jak uraczy mnie swoim kwitnięciem w tym roku (widać maleńką główkę i niewiele większa zakwitnie). Czy z tych polecanych czosnków, masz sprawdzony ten, który ma najmniej liści?
takie też miała i wykopałam, zero kwiatu liści mnóstwo. Chyba zakup z L. Te większe czosnki mają mniej liści ale są duże.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies