Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 20:31, 19 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)
Pergola z huśtawką pierwsza klasa. Trudno pracować w tak ekskluzywnych warunkach, też nie mogłabym się skupić.
Emuś pewnie odpracował wszystko z nawiązką, tym swoim dziełemMożesz być dumna
oj jestem dumna i bardzo zadowolona na razie z efektu. Mam nadzieję że i on teraz inaczej z ogrodu będzie korzystał. Już o budkach lęgowych coś przebąkiwał, że zrobi... A ja się z tego to akurat bardzo cieszę. Ptactwa u nas ostatnio dużo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:35, 19 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola_M napisał(a)


takich tulipanów szukałam do mojego ogrodu, niestety pomarańczowe okazały się być czerwonymi itp... zapisuję odmianę - zakupię jesienią, są piękne
Jola - tę odmianę polecam. Ten kolor nie jest taki intensywny a ciepły. Pomyłki u mnie też są. Najbardziej mi szkoda, że zamiast Salmon Parrot mam czerwone parroty. Kilka innych też niewypałem jest ale na 27 odmian powiedzmy przeżyję te 4-5 nie takich jak trzeba.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:39, 19 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)


ja tez tak mam, z kazdej strony domu a to ławka, a to sofka, lezaczek, fotelik, hustawka. co kto lubi i potrzebuje. przysiasc mozna w kazdym miejscu. w ogole to robi taki klimat swojskosci, nie tylko pokazanie na sztywno w sensie ozdobnym ale rowniez uzytkowe. wtedy czuc, ze ogrod zyje i sie z niego korzysta z przyjemnoscia a nie tylko katalogowe foty


hustawka świetna, dobry sprzęt na popoludniowe zagniwajki jakis baldaszek materialowy przeciwsloneczny bedzie?
czyli nie tylko u mnie tyle tych siedzisk jest pocieszające.
Tarcia, zastanawiamy się nad daszkiem. Miały być listewki ale być może będzie zmiana planów. Kilka opcji jest na tapecie rozważana. Ale finansowo do czerwca muszą poczekać bo za dużo na raz inwestycji zrobiłam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:41, 19 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Za duże zaległości mam by komentować i jestem zupełnie oszołomiona zmianami. Rewelacyjne

Pomarańczowy tulipan mógłby i u mnie rosnąć... Spunsation też
Gosiu po prostu musisz przyjechać i obejrzeć po prostu może do ZP się wybierasz któregoś dnia...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 21:15, 19 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18094
inka74 napisał(a)
czyli nie tylko u mnie tyle tych siedzisk jest pocieszające.
Tarcia, zastanawiamy się nad daszkiem. Miały być listewki ale być może będzie zmiana planów. Kilka opcji jest na tapecie rozważana. Ale finansowo do czerwca muszą poczekać bo za dużo na raz inwestycji zrobiłam.


Do czerwca 10 dni .

Świetna ta sofo-huśtawka!!! Nie wiem czy mi czasu starczy na posiedzenie jak przyjadę bo i ławeczka na cuenistej i huśtawka i jajo .

Bardzo się cieszę, że powoli spełniają się Twoje dążenia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 22:13, 19 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Spokojnie, damy radę przetestujesz wszystko do woli

Krok po kroku, ziarnko do ziarnka i będzie Ok. Tak jak i u ciebie. Ważne, że plan jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Basia_KRK 12:30, 20 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Witaj inka, przyszłam do Ciebie z wątku Gruszki

inka74 napisał(a)
Ogród po deszczach aż bije po oczach intensywnością zieleni i nowych kolorów. U mnie czosnki sprawdziły się posadzone w różach. Na tym etapie już ich liście są zasłonięte przez kolczaste potwory a kwiat wystaje.


Pokaż, pokaż U mnie jakieś beznadziejne czosnki... główki mikroskopijne, a liści naprodukowały tyle, że głowa boli!!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gosiek33 15:00, 20 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Gosiu po prostu musisz przyjechać i obejrzeć po prostu może do ZP się wybierasz któregoś dnia...



Nawet nie wiesz jak bym chciała... ech
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 15:19, 20 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basia_KRK napisał(a)
Witaj inka, przyszłam do Ciebie z wątku Gruszki
Pokaż, pokaż U mnie jakieś beznadziejne czosnki... główki mikroskopijne, a liści naprodukowały tyle, że głowa boli!!

Basiu - witaj! Na ostatnich dwóch zdjęciach na tej stronie są Gladiatory za różami.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=1040
Na pozostałych rabatach jeszcze w pąkach. Ja mam na wszystkich rabatach czosnki posadzone dużo z tyłu i wśród roślin, których liście przynajmniej częściowo je zakrywają od dołu. Czosnki jak kwiaty rozwijają to liście tak zasuszają na końcach, kiepsko to wygląda. Można to obciąć, jak nie pasuje. Może u ciebie jest problem z odmianami? Mi kilka się nie sprawdziło i wyrzuciłam bo ani nie kwitły ładnie ani nie powtarzały.
Z czosnków polecam Gladiatory, Mont Blanc, Atropurpureum, Niger, Krzysztofa i Giganteum, fajny jest też karatawski tylko niski na fronty.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:25, 20 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)

Nawet nie wiesz jak bym chciała... ech
Gosia, ja cię nie namawiam bo wiem, że każdy ma swoje możliwości ale z dziewczynami spotykałyśmy się po prostu na odległość, nie było uścisków, odległość zachowana, maski. Płyn do dezynfekcji mam. Spotkania większego nie może być niestety czego żałuję bo bardzo mi was brakuje po prostu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies