Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 17:38, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
sarenka napisał(a)
Iwona, jakby co to zapraszam do siebie, może na żywo jak zobaczysz to coś doradzisz a tymczasem zbieram się na zakupy, kto wie,może jakiego klona przytargam
jak młody mój zakończy wyciąganie ocen to z chęcią wpadnę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 22:24, 23 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
w tej największej mam właśnie Sleyt. A w drugiej takiej jak ta mniejsza mam na razie mały Obelisk.


Dzieki. To dobrze wrozy
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 08:16, 24 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ten tydzień taki trochę mało ogrodowy był. Jakoś weny brakowało. Tylko kostkę pomalowałam na razie tak na próbę tylko żółtą na tyle. Zobaczę jak będzie się zachowywać przy użytkowaniu.
Najpierw pomalowałam na kolor szary ale okazał się być w całości zbyt niebieski.


Zapadła decyzja, że maluje na grafitowy i ten już był lepszy, nawet na mokro choć też w niebieski wpadał. Niestety trzeba było 2 razy pomalować bo przebijało i nierówno kolor łapał. Zdjęcie po prawej jest po pierwszym malowaniu i przeschnięciu.


Obecnie czekam na efekt użytkowania, czy się będzie ścierać, ślady zostawiać jak wejdę z błotem itp. i zastanawiam się nad obramowaniem, które na razie zostało w tym takim buraczkowym bordo-brązie. Czy je pomalować na grafitowy czy na brązowy. No musi się odleżeć i opatrzyć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:20, 24 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Oooo, jak fajnie to wyszło . Ten ciemniejszy super wygląda. Ciekawe jak się będzie sprawował.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 08:23, 24 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Podziwiam tez sama ścieżkę
Kolor mi się podoba ale musi się tez zgrać z całym domem kolorystycznie
Tego dokładnie nie pamietam
I spóźniony kwiatek dla ciebie pachnacy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 08:24, 24 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Tak wygląda teraz po nocnym deszczu. Dobrze że 24 godziny minęły od malowania.


Z takich uwag praktycznych - wałek niestety się nie sprawdził. Lepiej do brzegów pędzlem. Łatwiej też odświeżyć kolor a nie nadać nowy. Ta zmiana z żółtego trudna była. Trzeba bardzo dobrze umyć kostkę. I malować rano aby do wieczora dobrze wyschło bo w nocy jednak skrapla się wilgoć z powietrza i są jeszcze chłodne. Lepiej to więc robić gdy temperatury są powyżej 10 zarówno w dzień, jak i w nocy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:37, 24 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
mrokasia napisał(a)
Oooo, jak fajnie to wyszło . Ten ciemniejszy super wygląda. Ciekawe jak się będzie sprawował.
ten ciemny jest niezły. Problem jest tylko taki, że teraz cała reszta wygląda jak wyblakła ale wstrzymuje dalszą robotę aż nie sprawdzę użytkowania. I z tym impregnatem trzeba uważać. On bardzo mocno łapie na betonie. Także jak coś po boku maznęłam to się nie dało nawet od razu zmyć
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:42, 24 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasya napisał(a)
Podziwiam tez sama ścieżkę
Kolor mi się podoba ale musi się tez zgrać z całym domem kolorystycznie
Tego dokładnie nie pamietam
I spóźniony kwiatek dla ciebie pachnacy
Kasiu, dziękuję!! Cudna ona. Marzy mi się biała drzewiasta.

Dom jest żółty z właśnie z takimi buraczkowo-brązowym.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 08:48, 24 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwonka, wybacz spóźnione buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasya 08:51, 24 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
inka74 napisał(a)
Kasiu, dziękuję!! Cudna ona. Marzy mi się biała drzewiasta.

Dom jest żółty z właśnie z takimi buraczkowo-brązowym.

No to właśnie trzeba popatrzyć jak całość gra
Jak całość zrobisz na szaro to sciezka zejdzie bardziej w tło, jak zostawisz lamowki to będzie sama w sobie jakkms elementem ozdobnym ...zależy o jaki efekt chodzi, musisz poprzymierzac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies