Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Juzia 21:45, 22 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
WOW!
Fajny! Taki inny, ciekawy.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
alis 21:49, 22 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Super pomysł, super wianek
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Gosiek33 06:37, 23 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Piękny poczochraniec, szkoda że tyle lawendy nie mam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 06:56, 23 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
Basia ma okrągły, ja w kształcie serca
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5532-kosimkowo-ogrod-po-totalnej-rekonstrukcji?page=434

U mnie lawendy po kokardę. Leży na ścieżce i trochę zawadza przy chodzeniu. Bzyków przy niej jest zawsze bardzo dużo a to oznacza, że trzeba uważać no i nie ma jak pomalować tego fragmentu kostki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 07:38, 23 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
zmiany przed i po... szczęka opada!!!
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 07:38, 23 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
Tyle jeszcze lawendy u mnie leży


Za to inny problem mam. Wsadziłam o jedno drzewo za dużo - jarząba. I mimo iż jest wąski to mi w tym miejscu nie pasuje. Docelowo zrobi się tam jedna wielka bryła a chyba nie jest to to o co mi chodzi.
On jest tu - dla ułatwienia zaznaczyłam. Edki zaczynają przyrastać dosyć mocno po szerokości ale nie za bardzo po wysokości. Niby miał to być tulipanowiec o metrowej koronie po 10 latach a u mnie ten metr spokojnie osiągnie po 4-5 plus ze 2 w szkółce. Ale na szerokość. A na wysokość to tak z pół metra, takie jajo się naturalnie robi. Pewnie trzeba będzie ciąć. Już teraz jak korony mają więcej liści jest za gęsto. I może dlatego ciągle mam problem z obsadzeniem do końca tego narożnika, ciągle coś mi zgrzyta i nie wiem jak go skończyć.


Tylko problem jest teraz gdzie go wsadzić. Jedyne miejsce to podjazd zamiast Amanogawy, którą w tym momencie nie mam gdzie wsadzić. Bo ta też mi jakoś nie pasuje. Wrrrr... Ogród mi się skończył


I co ja mam teraz zrobić?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 07:52, 23 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kup kolejną działkę, posadź za płotem, amanogawę mam na liście mogę od Ciebie odkupić

nie martw się, coś wymyślisz
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 07:56, 23 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Lubię jak korony drzew się przenikają. Jeśli jedna roślina nie odchyla się od drugiej to im dobrze. Mają spokojne tło, same na jesieni będą zmieniać barwy - jarząb owoce, dąb liście innych nie rozpoznaję. Lubię taką różnorodność i zmienność w zgodzie z porami roku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:15, 23 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
popcorn napisał(a)
zmiany przed i po... szczęka opada!!!
niewiele zostało ze starego ogrodu oj bardzo niewiele. W sumie powinno mnie to cieszyć, ale zmęczenie zaczyna dopadać i może czas najwyższy odpocząć trochę od ogrodu i od O. Jakoś obecność na forum wpływa na intensywność prac w ogrodzie i ilość zmian. A może wystarczy się cieszyć tym co mam, przestać upatrywać na zdjęciach miejsc do zmiany. Ogród nie ucieknie przecież. Ostatnio tak z Kasią_CS na ten temat rozmawiałyśmy.
Oj brakuje mi bardzo teraz takiej swobody w wyjściu poza swoje cztery ściany i płotki. Pójścia do teatru, opery, kina czy pojechania gdzieś ot tak, bo mam taką ochotę. I przy Covidzie teraz jeszcze długo nigdzie w takie miejsca nie pójdę. Nawet nie ze względu na mnie samą ale bardziej ze względu na moich bliskich, którzy są w grupie ryzyka. I co to za frajda samemu takie rzeczy oglądać. A tyle miejsc jeszcze na mnie czeka, tyle chciałabym zobaczyć... Od półtora roku jestem z różnych względów osobistych uziemiona co przy moim normalnym trybie funkcjonowania nie jest normalne. Widzę sama, że zaczyna to być dla mnie bardzo trudne...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:17, 23 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
popcorn napisał(a)
Kup kolejną działkę, posadź za płotem, amanogawę mam na liście mogę od Ciebie odkupić

nie martw się, coś wymyślisz
mam, ale tam to mi szkoda cokolwiek wsadzać. Pewnie pójdzie za płot jak kilka innych zakupionych w szale roślinnym
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies