Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 14:27, 16 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
U mnie nowe, pojedyncze listki na górze mają na początku sezonu lekko czerwony rumieniec ;( potem jest długo zielona. Może to kwestia ziemi czy nasłonecznienia choć stoi w pełnym słońcu. Po zimie opadła ogólnie spora ilość liści, nawet się denerwowałam, że nandina nie przeżyła ale potem jak się zwiększa podlewanie to szybko odbiła.

Edit - i nie kwitła u mnie ;( czy są różne odmiany?

Kiścień też jest u mnie przez cały sezon praktycznie zielony. Teraz dopiero lekko zaczął zmieniać kolor.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 14:33, 16 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ten kiścień cały rok ma końcówki liści bordowe, ale na jesieni zaczyna świecić na
czerwono
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 14:45, 16 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosia - ja podejrzewam, że u mnie jest za bardzo zasadowo na takie przebarwianie się przez cały rok roślin. I kiścień i nandina wymaga lekko kwaśnej gleby - u mnie przy glinie jest to szybko wypłukiwane i musiałabym stale pamiętać o zakwaszaniu. Nie mam na to czasu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
gosika67 18:36, 16 paź 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Piękne oznaki jesieni, liści coraz więcej, trzeba brać się niedługo za grabienie.
Też mam trzmelinę oskrzydloną,po tym jak napatrzyłam się na nią u Sylwi.Teraz zaczyna się przebarwiać, czekam na ten ogień.Pozdrawiam Iwonko .
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Anda 19:53, 16 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Posadź Nandine w ziemi dla rodków. Przecież masz ją w donicy. Po trzech latach i tak będziesz musiała przesadzić lub podzielić. Nandina lubi półcień
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 20:04, 16 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
u mnie kiscien przez wiekszosc sezonu byl zielony ale od sierpnia zaczal sie wybarwiac, teraz plonie czerwienia. jest cudowny, bo te czerwien zachowuje cala zime az do wiosny. u mnie ziemia lekko kwasnawa a kiscien siedzi w miejscu po rododendronie wiec ma nasypane dobroci i siary po tygodniu od wsadzenia sie zregenerowal. od wiosny wegetowal w donicy.
i po obchodzie widze ze skimie maja zawiazki wielu kwiatow. przesadzone ze slonca na lezakownie do polcienia i rodkow przepieknie odbily, liscie blyszczace i ciemnozielone a jak je wsadzalam wiosna to wegetowaly, myslalam ze nic z nich nie bedzie. jedno co mi sie ostatnio udalo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 10:53, 17 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Posadź Nandine w ziemi dla rodków. Przecież masz ją w donicy. Po trzech latach i tak będziesz musiała przesadzić lub podzielić. Nandina lubi półcień
przesadzę z tym półcieniem to ciężko będzie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:01, 17 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)
u mnie kiscien przez wiekszosc sezonu byl zielony ale od sierpnia zaczal sie wybarwiac, teraz plonie czerwienia. jest cudowny, bo te czerwien zachowuje cala zime az do wiosny. u mnie ziemia lekko kwasnawa a kiscien siedzi w miejscu po rododendronie wiec ma nasypane dobroci i siary po tygodniu od wsadzenia sie zregenerowal. od wiosny wegetowal w donicy.
i po obchodzie widze ze skimie maja zawiazki wielu kwiatow. przesadzone ze slonca na lezakownie do polcienia i rodkow przepieknie odbily, liscie blyszczace i ciemnozielone a jak je wsadzalam wiosna to wegetowaly, myslalam ze nic z nich nie bedzie. jedno co mi sie ostatnio udalo
dobre masz dla niego warunki. U mnie kwasoluby się nie utrzymują zbyt długo. Za zasadowo i za mokro. Jakbym mocno się uparła to bym stworzyła dla nich dobre warunki ale... Po co mam się męczyć i na siłę zmieniać naturalne warunki? Wyleczyłam się już z tego. Pracy na tym małym kawałku jest wystarczająco
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:31, 22 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jedno z ostatnich zamówień - jutro sadzenie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 13:47, 22 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
masz powera dziewczyno, mnie juz nic sie nie chce robic a cebulki zostaly do wsadzenia i kwicza
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies