Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

TAR 11:26, 15 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7556
mrokasia napisał(a)


A ona nie kłuje???
nie, trzmielina nie ma kolcow
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 12:39, 15 paź 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10256
inka74 napisał(a)
ooo, piękny jest. W jedno miejsce taki mniejszy bordowy krzew by mi się przydał - DZIĘKI Gosiu!!


Niezła jesteś Wywala perukowca....kupuje perukowca. hi hi hi

Ja je lubię, mam dwa wyprowadzone na patyku, inne muszę przyciąć na wiosnę i to dość gruntownie

Jakie astry zamówiłaś?
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 13:17, 15 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Fajny ten perukowiec . Mogłabym go sobie posadzić zamiast bordowej pęcherznicy.
ja zamiast pseudo złotej pęcherznicy Amber cośtam - na razie czekam co pokaże. W ubiegłym roku ją kupiłam, pięknie się przebarwiła na jesieni właśnie na taki bursztynowy kolor a teraz nic. Na wiosnę kiepsko z kolorem też było. Przez cały rok zielona była, taka bezbarwna a kupiona jest specjalnie jako akcent kolorystyczny. Nie wiem czy ją chcę mieć na widoku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:22, 15 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tulucy napisał(a)
Ja dziś zobaczyłam po drodze trzmielinę oskrzydloną. Muszę znaleźć dla niej miejsce...

Gosiek33 napisał(a)


Ale wiesz, że ona płonie tylko teraz, potem to zwykły krzaczek. Raczej na nową działkę...

ja się zastanawiam, czy się jej nie pozbyć. Mam tę odmianę najbardziej płonącą - Compactus. Owszem, jest efektowna przez kilka dni w roku bo jak delikatny mrozek jest to tak jak z Marikenem - wszystko nagle opada. W pozostałą część roku - zielony wypełniacz. A i dodatkowo uwielbiają ją jeść opuchlaki - w ubiegłym roku całą podziurawiły. Na mój mały ogród - no nie wiem czy chcę się męczyć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:23, 15 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)
mnie sie trzmielina podoba caly rok, ma ladny pokroj, ladna kore na galazkach i robi doskonale tlo w sezonie dla innych gwiazd. jesienia sama staje sie gwiazda i jest taka bezproblemowa
u mnie uwielbiają ją opuchlaki - pod koniec sezonu zamiast liści ma koronkę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:29, 15 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)
Niezła jesteś Wywala perukowca....kupuje perukowca. hi hi hi
Ja je lubię, mam dwa wyprowadzone na patyku, inne muszę przyciąć na wiosnę i to dość gruntownie

Jakie astry zamówiłaś?
Miałam jednego wyprowadzonego ale nie przeżył ;( no jeszcze nie kupuję ale wpisałam go na listę potencjalnych krzaczków, na które warto zwrócić uwagę

Astry krzaczaste jesienne, takie 30-50 cm wysokości. Zobaczymy co przyjdzie i jak się będzie zachowywało.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:24, 16 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pierwsze oznaki jesieni


Jest mokro, zimno i ponuro a na mnie czeka ponad 1000 cebulek
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 08:36, 16 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja moje cebulki muszę z paczkomatu odebrać... Ale specjalnie nie będę szła, tylko jak z psią na spacer...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 08:46, 16 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No krokusy ciężkie nie są

Troszkę mnie przeraża, że muszę zrobić porządki na rabatach żeby wkopać cebulki. A tu wszystko mokre, jeszcze zielone i co niektóre do kwitnienia się zbierają. Jak mam wykopać w pełni kwitnące begonie? Szkoda po prostu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anpi 08:49, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
A moja trzmielina jeszcze ciemnozielona
A listki na trawniku...kiedyś powiedziałabym: ale naśmieciły w ogrodzie!...a teraz: jak pięknie ozłociły trawnik, taki piękny jesienny klimacik!...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies