Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

mrokasia 09:11, 16 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18033
A ja siedzę zaziębiona w domu . A w weekend mam tyle do zrobienia... Nie w ogrodzie co prawda, ale powinnam być w formie a tu klops... EM to samo, no dramat .

Fajnie, że cokolwiek się u Ciebie przebarwia. U mnie poza kaliną Spring Red to niewiele. Nawet żywopłot z irgi błyszczącej jeszcze zielony. A na froncie mam tonę liści, cały ganek zasypany, nie ma jak szybko uprzątnąć bo mokro.
Dobra, już nie marudzę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 09:25, 16 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Współczuję przeziębienia, trzymajcie się
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 10:33, 16 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
anpi napisał(a)
A moja trzmielina jeszcze ciemnozielona
A listki na trawniku...kiedyś powiedziałabym: ale naśmieciły w ogrodzie!...a teraz: jak pięknie ozłociły trawnik, taki piękny jesienny klimacik!...


Moja trzmielina i fotergilla też zieloniutkie jeszcze. Zero koloru. Mariken zielony a rok temu to dawno już był żółty i o tej porze bez liści.


Tylko Nandina w doniczce się wybarwiła ładnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 12:06, 16 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Lubię takie rośliny jak Nandina. Co z nią zrobisz zimą?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 12:37, 16 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
A ja siedzę zaziębiona w domu . A w weekend mam tyle do zrobienia... Nie w ogrodzie co prawda, ale powinnam być w formie a tu klops... EM to samo, no dramat .

Fajnie, że cokolwiek się u Ciebie przebarwia. U mnie poza kaliną Spring Red to niewiele. Nawet żywopłot z irgi błyszczącej jeszcze zielony. A na froncie mam tonę liści, cały ganek zasypany, nie ma jak szybko uprzątnąć bo mokro.
Dobra, już nie marudzę .
Kurujcie się coby w coś większego nie przeszło. Pogoda jest teraz paskudna.

Ten rok ogólnie jest jakiś taki przesunięty z zachowaniem roślin. Wszystko jest opóźnione. Jestem ciekawa jak z zimą będzie...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:44, 16 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Lubię takie rośliny jak Nandina. Co z nią zrobisz zimą?
Zabieram ją do domu tak, jak i kordylinę. Zastanawiam się czy do donic kupić tęgosza. U Danusi tak ładnie wyglądały a u mnie te donicowe rośliny na tarasie średnio się trzymają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:45, 16 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A Nandina poza sezonem jest zielona i nieciekawa. Taka kupka liści.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 12:56, 16 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
inka74 napisał(a)
No krokusy ciężkie nie są

Troszkę mnie przeraża, że muszę zrobić porządki na rabatach żeby wkopać cebulki. A tu wszystko mokre, jeszcze zielone i co niektóre do kwitnienia się zbierają. Jak mam wykopać w pełni kwitnące begonie? Szkoda po prostu


Mam tak samo...dlatego czekam. Z reguły wkopuję cebule dopiero na przełomie listopada/grudnia, jak rośliny już brzydko wyglądają. Tylko wtedy zimno...
Zajrzyj do OBi, wczoraj za grosze nakupiłam tyyyle cebul
Edit. Miałam ocxywiście nic nie kupowac
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 13:58, 16 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
widziałam zdobycze, ja już i tak mam dużo kupione, nie wiem czy wszystko zmieszczę bo z ubiegłego sezonu też czekają cebulki. Na szczęście do Obi mam stosunkowo daleko aby kusiły cebulki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 14:09, 16 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
inka74 napisał(a)
A Nandina poza sezonem jest zielona i nieciekawa. Taka kupka liści.


No coś Ty? U nas w szkółce cały rok lekko podbarwiona i na dodatek ma takie ładnie koraliki po kwitnieniu...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies