Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gruszka_na_w... 20:09, 14 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Bardzo dobra decyzja.
Te jałowce były w kiepskiej kondycji i w tak wymuskanym ogrodzie trudno to było zamaskować. Masz niewielki ogród, duszę kolekcjonera ciekawych okazów roślinnych. Szkoda miejsca na rośliny, które kiepsko rokują.
Sentymenty to można mieć na kilkudziesięciu arach, a nie na kilku (sobie też zaczynam to coraz częściej powtarzać ).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:18, 14 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Monia81 napisał(a)
Myślę, że jakbym robiła jeszcze raz ogród to mam listę roślin i drzew, które z pewnością bym kupiła, a niektóre bym sobie po prostu odpuściła... buziaczki


Bo teoria zawsze będzie tylko teorią, a najwięcej się uczymy poprzez bezpośrednie doświadczenie. Jak wiele rabat zaplanowano pod wpływem jednego Printerestowego zdjęcia. A potem się okazywało, że rabata w rzeczywistości wygląda tak atrakcyjnie tylko tydzień, dwa. Są rośliny, które się brzydko starzeją. Pewnych rzeczy się na początku po prostu nie wie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 21:14, 14 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dobrze prawicie drogie Panie

Ja jednego perukowca już niestety uśmierciłam - gdybym miała większy ogród pewnie by został i dużo innych roślin też ale muszę się ograniczyć.

Jałowce, Haniu trochę mnie zmobilizowałaś do podjęcia decyzji
Pinterestowe kadry to temat rzeka. Asia na blogu opisała, jak w jednym z angielskich bardzo znanych ogrodów uzyskują efekt stale kwitnącej rabaty. Polecam. Szybko się człowiek leczy z takich marzeń. Kiedyś próbowałam skopiować takie połączenia ale okazało się że na mojej glinie inaczej rośliny się zachowują. Nie wyszło to dobrze. Teraz po prostu wypracowuję własne połączenia, metodą prób i błędów. I już tak bardzo mi nie przeszkadza, że w ciągu roku są gorsze momenty dla danej rabaty. Raczej nie sądzę, abym kiedyś powiedziała, że mam skończony ogród
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 07:17, 15 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przypomniało mi się, że widziałam gdzieś na zdjęciach miniaturowego perukowca - znalazłam teraz - karłowy Lilla

Choć dla mnie najładniejszy jest gdy może spory rosnąć i będą go podświetlać promienie słońca. Wtedy i peruki płoną w świetle. Przestrzeni potrzebuje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:33, 15 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
ooo, piękny jest. W jedno miejsce taki mniejszy bordowy krzew by mi się przydał - DZIĘKI Gosiu!!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:18, 15 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18099
Fajny ten perukowiec . Mogłabym go sobie posadzić zamiast bordowej pęcherznicy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 10:00, 15 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja dziś zobaczyłam po drodze trzmielinę oskrzydloną. Muszę znaleźć dla niej miejsce...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 10:27, 15 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tulucy napisał(a)
Ja dziś zobaczyłam po drodze trzmielinę oskrzydloną. Muszę znaleźć dla niej miejsce...


Ale wiesz, że ona płonie tylko teraz, potem to zwykły krzaczek. Raczej na nową działkę...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 10:50, 15 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7561
mnie sie trzmielina podoba caly rok, ma ladny pokroj, ladna kore na galazkach i robi doskonale tlo w sezonie dla innych gwiazd. jesienia sama staje sie gwiazda i jest taka bezproblemowa
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:23, 15 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18099
TAR napisał(a)
mnie sie trzmielina podoba caly rok, ma ladny pokroj, ladna kore na galazkach i robi doskonale tlo w sezonie dla innych gwiazd. jesienia sama staje sie gwiazda i jest taka bezproblemowa


A ona nie kłuje???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies