Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 22:19, 17 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:26, 17 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
inka74 napisał(a)
Dziękuję Aga, będę was jeszcze nimi zanudzać bo muszę dużo ćwiczyć.


To najpiękniejsza forma zanudzania. Nauka nie poszła w las. Piękne zdjęcia robisz.
A dlaczego fotografowanie ludzi jest trudniejsze niż roślin?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 00:48, 18 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Haniu, pracując z człowiekiem, aby zrobić dobry portret, trzeba wejść z nim w odpowiednią interakcję, poznać daną osobę, sprawić by się rozluźniła, umieć zagrać światłem, pozą, przestrzenią i pokazać ją zgodnie z zadanym tematem. Są ludzie bardzo "plastyczni". Tacy, którzy w naturalny sposób współpracują z obiektywem. A są i tacy (jak ja), których obiektyw paraliżuje. Od razu się usztywniam i zdjęcia są nienaturalne. Fotograf jest w takich sytuacjach bardzo często trochę psychologiem, taki barman za obiektywem. A biorąc pod uwagę, że jestem empatykiem i introwertykiem to to wszystko za dużo mnie kosztuje wewnętrznie. Potrzebuję fotografii i ogrodu do wewnętrznego wyciszenia a nie pobudzenia
Ja od klasycznego portretu wolę fotografię uliczną, niepozowaną, reportażową. Nie lubię przekombinowanej fotografii modowej. Nie przepadam za sztywnymi ramami portretów formalnych czy fotografii biznesowej. A już praca z dziećmi to kompletnie nie moja bajka.
Jak masz ochotę na dobry portret to polecam zdjęcia Alberta Watsona - uwielbiam jego Hitchcocka z gęsią https://www.albertwatson.net/by-decade czy fotografię uliczną Vivian Maier https://www.facebook.com/photographervivianmaier/ (o niej warto poczytać, niezwykła historia). Fenomenalne zdjęcia są też autorstwa Henri Cartier-Bressona. To klasycy fotografii.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Alija 19:01, 18 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8683
Piękne zdjęcia z Łazienek, portrety również. Szczególnie spodobał mi się ten pierwszy, bardzo naturalne ujęcie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Margerytka40 20:02, 18 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zazdroszczę umiejętności fotograficznych bo dla mnie to czarna magia. Brak mi samozaparcia by zgłębić tajniki, to po pierwsze a po drugie czasu brak niestety.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
maksimini 17:14, 19 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Piękne zdjęcia, Łazienki widziane okiem Twojego aparatu - cudowne.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Gruszka_na_w... 20:23, 19 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
inka74 napisał(a)

Jak masz ochotę na dobry portret to polecam zdjęcia Alberta Watsona - uwielbiam jego Hitchcocka z gęsią https://www.albertwatson.net/by-decade czy fotografię uliczną Vivian Maier https://www.facebook.com/photographervivianmaier/ (o niej warto poczytać, niezwykła historia). Fenomenalne zdjęcia są też autorstwa Henri Cartier-Bressona. To klasycy fotografii.


Dziękuję za linki. Zajrzałam z przyjemnością. Można sobie nawet online zamówić kurs fotografii z udziałem pana Alberta. Zdjęcia Vivian Maier bardzo w moim guście.
Mnie też aparat nie lubi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 10:20, 20 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Alija napisał(a)
Piękne zdjęcia z Łazienek, portrety również. Szczególnie spodobał mi się ten pierwszy, bardzo naturalne ujęcie.
Żałuję, że te ostatnie kadry już takie ciemne ale za późno przyszłyśmy. Tego chłopaka złapałam przez totalny przypadek. Podoba mi się kontrast. Żałuję, ze kadrowanie schrzanione ale zdjęcie było dosłownie w biegu robione, z ukrycia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:25, 20 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Margerytka40 napisał(a)
Zazdroszczę umiejętności fotograficznych bo dla mnie to czarna magia. Brak mi samozaparcia by zgłębić tajniki, to po pierwsze a po drugie czasu brak niestety.
Umiejętności jeszcze brak, ja się dopiero uczę ale już cokolwiek wychodzi i to cieszy. Ja muszę mieć coś co pozwala mi zresetować głowę, odpocząć, włączyć inne myślenie niż praca czy dom. Śmiałam się, że trzeba na siłownię trochę pochodzić bo 3-6 godzin z aparatem o wadze prawie 2 kg na wysokości oczu jednak robi swoje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:27, 20 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
maksimini napisał(a)
Piękne zdjęcia, Łazienki widziane okiem Twojego aparatu - cudowne.
Dziękuję Lubię tam spacerować. Wrzucę może wieczorem zdjęcia z lata dla porównania.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies