Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 07:22, 26 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
inka74 napisał(a)




Ale super. No i to jest właśnie przewaga aparatu nad telefonem. Można uchwycić nieuchwytne
____________________
April April podbija las Mazowsze
DariaB 13:33, 26 sty 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Piękne zdjęcia, wszystkie! I łazienek i ciemierników, a sikorki wymiatają
Mnie też zasypało, prawie nic spod śniegu nie wystawało w przeciwieństwie do Ciebie u mnie śnieg jeszcze leży i nie zamierza się topić.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Gruszka_na_w... 14:11, 26 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Podczas śnieżnej i bezśnieżnej aury bardzo zgrabnie prezentują się nasadzenia na rabatach. Nie ma "artystycznego" nieładu, są miłe dla oka widoki. Uwielbiam tę rabatę z buczkiem. Wypiękniał bardzo.
A ta nowa rabata to gdzie ma być? Mężaty zgodził się na zabór trawnika?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 20:11, 26 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
April napisał(a)


Ale super. No i to jest właśnie przewaga aparatu nad telefonem. Można uchwycić nieuchwytne
czasami się coś uda
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:15, 26 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
DariaB napisał(a)
Piękne zdjęcia, wszystkie! I łazienek i ciemierników, a sikorki wymiatają
Mnie też zasypało, prawie nic spod śniegu nie wystawało w przeciwieństwie do Ciebie u mnie śnieg jeszcze leży i nie zamierza się topić.
dziękuję zima się w końcu objawiła. W sumie lepiej jak jest gdy temperatury są minusowe. Przynajmniej kołderka jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:32, 26 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Podczas śnieżnej i bezśnieżnej aury bardzo zgrabnie prezentują się nasadzenia na rabatach. Nie ma "artystycznego" nieładu, są miłe dla oka widoki. Uwielbiam tę rabatę z buczkiem. Wypiękniał bardzo.
A ta nowa rabata to gdzie ma być? Mężaty zgodził się na zabór trawnika?
a ja już tylko bałagan widzę ))
Buczek ładnie się zaaklimatyzował i bez bicia przyznaję, że stracił 2 chmurki. Za dużo ich było jak dla mnie.

Mężaty jest powoli oswajany z tematem. Rabata ma być kosztem trawnika oczywiście, blisko przejścia na tyły. Utnę lewą stronę trawnika. Mniej więcej od ławki aż po przejście
Rabata będzie w kształcie półksiężyca. Tu na tyłach.


Patrząc z innej perspektywy

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:10, 26 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
W sumie jak na moje standardy wychodzi kawał rabaty 6 metrów długości na 2,4 metra głębokości.

Na razie jedyne czego jestem pewna to kształt. Patrząc z różnych stron będzie optymalny do komunikacji i do dalszej rozbudowy.


Bo kiedyś coś takiego mi chodziło po głowie.


Więc tak jakby byłby to pierwszy etap

Na razie utkwiłam z nasadzeniami. Oczywiście za dużo chcę. Bo ma być i trochę miejsca na koperek, pietruszkę, zioła ogółem i warzywa typu rzodkiewka, rukola, kalarepka, szpinak, jarmuż, może papryka, bakłażan, dynie białe ozdobne. Ale nie wiem jak to poukładać aby nie było pod linijkę i jednak jakieś kwitnące i zimozielone elementy wcisnąć. Nie planuję warzyw w ilości hurtowej ale tyle by nie trzeba było w sezonie po te drobiazgi chodzić. Nie będzie ani pomidorów ani ogórków ani marchewki. Za mały mam ogród. Chciałbym warzywa tylko sezonowe, takie które można jeszcze raz wysiać jak się skończą. bo na wiosnę byłyby tam tulipany. Wyszła bym z nimi z części rabat bo jest coraz trudniej sadzić. Myślałam o wkomponowaniu 3 kulek cisowych, które mam. Może o dodaniu lustra wodnego/drugiej misy kortenowej, kontynuacji nasadzenia hakonkami. Nie wiem czy rabatę połączyć z bokiem czy zostawić ścieżkę trawiastą taką na 1 koszenie. A może położyć płyty chodnikowe i obsadzić przerwy macierzanką. Na razie mam zaczątek lewej strony i tyle. Nie jestem do niego przywiązana. Nasadzenia muszą być niewysokie. Przerobię odrobinę rabaty pod płotem, aby robiły za zielone tło.


Odzwyczaiłam się od pisania na telefonie za literówki przepraszam. Wszelkie sugestie mile widziane. Trochę utkwiłam a nie zacznę kopać dopóki nie będę pewna nasadzeń
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 01:07, 27 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Fajny kształt tej rabaty
Chyba położyłabym tam płyty i obsadziła przerwy, tak jak piszesz.
Rozmieszczenie warzyw i roślin kwitnących, zimozielonych i ewentualnie przedmiotów ozdobnych na jednej rabacie, to jeszcze nie mój poziom
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 01:09, 27 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ps. Ciemiernikowe portrety przepiękne ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 10:41, 27 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Aga, kształt jest jedynym elementem, którego jestem pewna . Być może na żywo ten łuk zrobię trochę bardziej wygięty ale to wymaga rozciągnięcia węża i oswojenia się mojego i mężatego, że znowu zagrabię trawnik. Ale teraz dostanie zadanie bojowe, zakup wertykulatora bo stary marketowy po 10 latach padł był. Niech odczuje ile trawnik kosztuje
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies