Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 12:54, 13 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
No powiem ci że listę prac na nowy sezon masz już całkiem wbijającą innych w kompleksy. A znając życie, w trakcie prac pewnie jeszcze "spuchnie"
Ja też planuję wreszcie otrząsnąć się ze spraw "innych" i zacząć nowy sezon w weekend. Poprzedni tak mi się jakoś nagle i mocno gwałtownie zakończył, że odczuwam niemal ekscytację na to co mnie czeka
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 13:38, 13 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Iwonka napisał(a)
Iwonka witam po przerwie Plany ogrodowe zacne, punkt 8 jest mi szczególnie bliski
Ty się zastanawiasz a ja wiem, pozostaje pytanie czy ekipa przyjdzie.

Zazdroszczę wkręcenia w fotografię. Ja na razie bardzo lubię robić zdjęcia, potrafię przepaść na długo i nie czuję upływu czasu. Przeraża mnie techniczna strona tematu. O kosztach nawet nie wspominam, mam wkręconą koleżankę, wypasione auto mogłaby by mieć za ten sprzęt

Dużo czasu zajęło ci ogarnięcie tematu? Ale ty bardzo techniczna jesteś, więc też nie ma co porównywać.

Ciemierniki ślicznie sfociłaś. Uwielbiam gapić się na fotki...
Hej moja ulubiona Imienniczko
Pamiętam problemy z budowlańcami u ciebie, chyba już 2 rok temat próbujecie ogarnąć. U ciebie łatwo nie jest. Nie każdy chce się bawić. Z tymi ekipami i fachowcami to jest drakoński problem. I nigdy nie wiesz na kogo trafisz. U nas jeszcze jest inna bajka, w mazowieckim ceny razy dwa, za wszystko. Ja z tym tarasem to mam dylemat. Bo w takiej formie jak teraz jest się do niczego nie nadaje, no ew. tylko rano zasiąść z kawą w bujawce a wieczorem z lampką wina zalec na kanapie. Ale to jest pomysł dla 1 osoby a nie na rodzinne spotkania czy nawet obiad. Miejsce za domem jest świetne w południe bo jest tam przyjemnie chłodno ale wolę tam siedzieć w czymś wygodnym, rozłożyć się z książką czy zimną lemoniadą. Sama. Nie zliczę ile razy już wędrowały meble z tarasu na tył i odwrotnie. I zawsze jest coś nie końca tak jak trzeba. A jak już zmieniać to tak, aby było dobrze a nie troszkę lepiej. Dylematy zabudować czy zostawić otwarte lub zadaszyć bardziej wcale nie ułatwiają życia. No i koszty. To w sumie jest kupa kasy... cokolwiek bym nie ruszyła. Drugi problem z tym związany jest taki, że mój małżonek nie ruszy niczego do czasu aż stare się totalnie nie rozleci. A tu to jeszcze chwilę może potrwać

Fotografia mnie wciągnęła, bardzo, bardzo. Odstresowuje mnie i łączy 2 pasje - podróże i tworzenie czegoś nowego. Koszty - wszystko kosztuje, szczególnie teraz. Nigdy nie będę tego robiła na poziomie profesjonalnym więc nie rzucam się na drogi sprzęt. Zresztą żaden sprzęt nie pomoże jak nie znasz podstaw, technikaliów i nie wiesz co chcesz uzyskać. Przez 1,5 roku uczyłam się tych właśnie podstaw na body z obiektywem za niecałe 3 tys. Bardzo pomogły mi warsztaty fotograficzne i ćwiczenie konkretnych elementów, różnych sytuacji. I to, ze jest ktoś mądrzejszy obok kto podpowie. Mniej więcej rok czasu zajęło mi dojście do takiego etapu, że bez czytania/sprawdzania wiem jakie ustawienia zmienić, czym najpierw operować, czy czasem czy migawką, do jakiego poziomu zmieniać ISO, jak mi na zdjęciu coś nie wyjdzie. Robię tylko na manualu - to wymusza naukę. Potrafię jedną scenę robić na 5-6 różnych ustawieniach. I potem sprawdzam co zadziałało. Czasami o czymś zapomnę, przestawię i potem jest lipa. Sukcesem jest to, że wiem gdzie w aparacie tego szukać na początku bardzo długo to była dla mnie czarna magia, nie mogłam zrozumieć zależności. Teraz doszłam do etapu, że ze 100 zdjęć mniej więcej 50-70 jest technicznie OK, 5-10 jest niezłych/ciekawych bez większej postkorekty. Wiadomo, wraz z umiejętnościami rośnie apetyt na coś lepszego i od nowa trzeba się uczyć pewnych elementów ale jak podliczyłam któregoś roku wydatki ogrodowe to się za głowę złapałam. I potem przestałam już podliczać a to dawno było. Teraz ogród nie wymaga tylu nakładów.

Cieszę się, że portrety się podobają. Tym bardziej, że zrobione w bardzo słaby dzień i w sumie przez przypadek Testowałam nowe ustawienia i manualne ostrzenie. Nie jest idealnie technicznie ale w sumie ciekawie. I chyba o to chodzi
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:39, 13 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Anda napisał(a)
Piękne portrety
Ewuś lejesz miód na moje serce.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:46, 13 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
April napisał(a)
No powiem ci że listę prac na nowy sezon masz już całkiem wbijającą innych w kompleksy. A znając życie, w trakcie prac pewnie jeszcze "spuchnie"
Ja też planuję wreszcie otrząsnąć się ze spraw "innych" i zacząć nowy sezon w weekend. Poprzedni tak mi się jakoś nagle i mocno gwałtownie zakończył, że odczuwam niemal ekscytację na to co mnie czeka
Ale ty wiesz, że duża część z tego to praca totalnie koncepcyjna i że część to tematy z ubiegłego roku Nie wiem co się w tym wydarzy ale przynajmniej kierunek jest wytyczony. No ja chyba nieśmiało w sobotę wyjdę coś porobić. Jeszcze zobaczymy jak z pogodą będzie bo jakieś deszcze pokazują. Jakoś tak nie mogłam się ruszyć ostatnio. Marazm i stagnacja mnie ogarnęły po świętach.
Jak tam zdrówko? Ile doniczek czeka zadołowanych?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
DariaB 14:17, 13 sty 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Pięknie uchwyciłaś ciemierniki na zdjęciach, mój faworyt to ten z kroplami!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Magleska 18:52, 13 sty 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18112
Iwonka
poczytałam o planach trzymam kciuki za realizacje -w szczególności za te tarasowe . Moim marzeniem jest zaszklić taras ,ale też jest to na tą chwilę zbyt duży wydatek dla mnie ... marzenia trzeba mieć -może kiedyś się spełnią

podziwiam też naukę foto-widać po fotkach ,ża nauka nie poszła w las -ja wszystko robię w automacie -te manualne ustawienia ,to dla mnie czarna magia

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
April 08:31, 14 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
inka74 napisał(a)
Ale ty wiesz, że duża część z tego to praca totalnie koncepcyjna i że część to tematy z ubiegłego roku Nie wiem co się w tym wydarzy ale przynajmniej kierunek jest wytyczony. No ja chyba nieśmiało w sobotę wyjdę coś porobić. Jeszcze zobaczymy jak z pogodą będzie bo jakieś deszcze pokazują. Jakoś tak nie mogłam się ruszyć ostatnio. Marazm i stagnacja mnie ogarnęły po świętach.
Jak tam zdrówko? Ile doniczek czeka zadołowanych?


Oj tam, oj tam, wielu doniczek nawet nie zdążyłam zadołować. Zima mnie wspiera. Postanowiłam sobie że nic już nie kupuję a zamówiłam kilkanaście dalii. Ja w ogóle nie powinnam wchodzić na forum, bo próbuję się odstresować zakupami. A forum podpowiada łatwe ale głupie pomysły
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 10:52, 15 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
DariaB napisał(a)
Pięknie uchwyciłaś ciemierniki na zdjęciach, mój faworyt to ten z kroplami!
piękny jest jak się rozwinie. zdjęcie też całkiem udane
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:06, 15 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Magleska napisał(a)
Iwonka
poczytałam o planach trzymam kciuki za realizacje -w szczególności za te tarasowe . Moim marzeniem jest zaszklić taras ,ale też jest to na tą chwilę zbyt duży wydatek dla mnie ... marzenia trzeba mieć -może kiedyś się spełnią

podziwiam też naukę foto-widać po fotkach ,ża nauka nie poszła w las -ja wszystko robię w automacie -te manualne ustawienia ,to dla mnie czarna magia

Buziaki
Hej Madzia. Plany planami a życie sobie, wiesz jak to jest. Te tarasowe dylematy - ja będę szczęśliwa jak w końcu podejmę decyzję, jaki ma być jego kształt i funkcje. Tu tylko jednego elementu jestem pewna - chcę go przedłużyć i zadaszyć/osłonić, na większej powierzchni niż jest to teraz.

Cieszę się, że zdjęcia się podobają. Znaczy się widać progres )) co mnie raduje. Zawsze mnie drażniło, że nie potrafię pokazać ogrodu na zdjęciach tak, jak ja go widzę. To trudna przestrzeń fotograficznie ale może mi się w końcu uda... Ponad rok czasu zajęło mi samo opanowanie technikaliów na zasadzie co za co odpowiada, zrozumienie zasad i zależności oraz gdzie poszczególne elementy w aparacie ustawić. Teraz szlifuję poszczególne tematy. Długo to trwa bo nie mogę poświęcić na naukę tyle czasu ile jest na to potrzebne. No i wchodzi drugi aspekt - finansowy. Niektórych rzeczy nie zrobisz bez odpowiedniego sprzętu. A ten jest kosztowny, nie mówię tu o wersjach profesjonalnych ale takich trochę lepszych. Więc krok po kroku... powolutku
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:07, 15 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
April napisał(a)
Oj tam, oj tam, wielu doniczek nawet nie zdążyłam zadołować. Zima mnie wspiera. Postanowiłam sobie że nic już nie kupuję a zamówiłam kilkanaście dalii. Ja w ogóle nie powinnam wchodzić na forum, bo próbuję się odstresować zakupami. A forum podpowiada łatwe ale głupie pomysły
dobrze, że ta zima łagodna. Dalie zamówiłaś??? no nie poznaję koleżanki. Toż to dodatkowa robota na zimę i na wiosnę ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies