Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

AnnaCh 11:20, 04 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Piękne zdjęcia. Aż dwa razy czytałam, czy to aktualne, u mnie zero śladów tulipanów, zero kłosków na seslerii, a przecież daleko do siebie nie mamy.
Plany super, ja właśnie będę modernizować swój warzywnik, jo już mi się trumienki rozleciały, plus M obiecał kupić mi małą szklarnię. Ja się w sumie zgodziłam na nowy samochód, chyba jednak wyszłam na tym jak Zabłocki...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
inka74 11:35, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Wiolka5_7 napisał(a)


No tak zapomniałam dodać wypożyczenie wertykultora.
No jeśli w zamian za trawnik chcesz warzywka,to super zmiana z korzyścią dla zdrowia,same plusy
Wiola, myślałam o warzywach i ziołach takich, które potrzebuję jako dodatki - rzodkiewki, rukola, szpinak, jarmuż, kalarepki, młoda sałata, może papryki, pomidorki koktajlowe w donicach, dynie ozdobne na płocie. Za mało jest miejsca na wszystko ale fajny, ozdobny podręczny składzik własny by się przydał. Do tego mogę zagospodarować u teścia na działce kawałek na foliak i na inne warzywa. Są tam też maliny, wiśnie. w ubiegłym roku je odmładzałam. Coś będziemy kombinować na wiosnę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:47, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
AnnaCh napisał(a)
Piękne zdjęcia. Aż dwa razy czytałam, czy to aktualne, u mnie zero śladów tulipanów, zero kłosków na seslerii, a przecież daleko do siebie nie mamy.
Plany super, ja właśnie będę modernizować swój warzywnik, jo już mi się trumienki rozleciały, plus M obiecał kupić mi małą szklarnię. Ja się w sumie zgodziłam na nowy samochód, chyba jednak wyszłam na tym jak Zabłocki...
zdjęcia z przymrozkiem z wczoraj. Tulipany mam już na wierzchu. Mysie uszy. Bez zawiązków kwiatów niestety. Mocno się rozmnożyły ale kwitnienie nie będzie spektakularne. Sesleria tylko jedna w kłosach (jak jej teraz wyciąć stare liście??). Reszta śpi jeszcze. Twoje skrzynie i tak długo wytrzymały. Ja może foliak kupię. Na szklarnię mnie nie stać. Mała 2x3 m ale ładna, duńska zaczyna się od 8 tys. A kończy na 15. Takie za 3-4 tys. to przy próbie dotknięcia się ruszają. Samochód to tak ze 30-40 tys. min. o ile ma jeździć. Jestem przerażona galopującymi cenami wszystkiego. Tylko pensje stoją.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AnnaCh 11:55, 04 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Właśnie ja chcę małą 1,85 na 2,5 metra z poliwęglanu, bez szaleństwa,na kilka sezonów wystarczy,a później się zobacz.
Mój M oszalał zupełnie, bo sprzedaje swój samochód, który ma 4 lata i jest jeszcze na gwarancji, ale jak zobaczył ten nowy, to aż mu się oczy świecą To nie jest kupowanie rozumem, tylko sercem i spełnianie jakiegoś tam marzenia... niech ma radochę...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Napia 12:23, 04 mar 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Piękne oczary i śliczny ogród

Od 2020 r. mam małą szklarnię z poliwęglanu i muszę przyznać, że sprawdza się całkiem dobrze. Została osadzona na betonowych kanoldach i solidnie umocowana. Wydaje się delikatna i krucha, ale jak na razie (i oby tak dalej) nie sprawia żadnych kłopotów, a dzięki niej miałam własne pomidory dużo wcześniej niż te rosnące w gruncie.

PS Zdjęcia ambrowców umieściłam u siebie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
AnnaCh 12:33, 04 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agnieszka, super wieści. Właśnie mamy zrobić z krawężników taki mini fundament i do niego przytwierdzić szklarenkę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
inka74 12:48, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
AnnaCh napisał(a)
Właśnie ja chcę małą 1,85 na 2,5 metra z poliwęglanu, bez szaleństwa,na kilka sezonów wystarczy,a później się zobacz.
Mój M oszalał zupełnie, bo sprzedaje swój samochód, który ma 4 lata i jest jeszcze na gwarancji, ale jak zobaczył ten nowy, to aż mu się oczy świecą To nie jest kupowanie rozumem, tylko sercem i spełnianie jakiegoś tam marzenia... niech ma radochę...
hehe, samochodowe szaleństwo. Ale może jest to metoda. Mój 13-letni samochód jest teraz więcej wart niż za niego dałam. A kupowany 5 lat temu. I musi jeszcze z 5 lat pojeździć
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:02, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Napia napisał(a)
Piękne oczary i śliczny ogród

Od 2020 r. mam małą szklarnię z poliwęglanu i muszę przyznać, że sprawdza się całkiem dobrze. Została osadzona na betonowych kanoldach i solidnie umocowana. Wydaje się delikatna i krucha, ale jak na razie (i oby tak dalej) nie sprawia żadnych kłopotów, a dzięki niej miałam własne pomidory dużo wcześniej niż te rosnące w gruncie.

PS Zdjęcia ambrowców umieściłam u siebie
zdjęcia widziałam - bardzo ci dziękuję dobrze że akurat to drzewo u mnie ma zostawione trochę więcej miejsca niż inne.

U mnie, hmmm... mam mało miejsca. Każdy kąt działki widzę z okien domu. Jeżeli więc szklarnia to taka, która będzie ozdobą. Dlaczego odpadła wersja z poliwęglanu. Natomiast do teścia na działkę nie chcę inwestować jeżeli nie wiem czy mi to się spodoba. Stąd pomysł z foliakiem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 13:36, 04 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
inka74 napisał(a)
Wiola, myślałam o warzywach i ziołach takich, które potrzebuję jako dodatki - rzodkiewki, rukola, szpinak, jarmuż, kalarepki, młoda sałata, może papryki, pomidorki koktajlowe w donicach, dynie ozdobne na płocie. Za mało jest miejsca na wszystko ale fajny, ozdobny podręczny składzik własny by się przydał. Do tego mogę zagospodarować u teścia na działce kawałek na foliak i na inne warzywa. Są tam też maliny, wiśnie. w ubiegłym roku je odmładzałam. Coś będziemy kombinować na wiosnę.


Fajny plan, trzymam kciuki! no i fajnie, że u teścia masz miejsce
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 16:01, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Wrzucam jeszcze ku pamięci lutowe ciemierniki, jak coś już było to przepraszam.
Przepraszam was ale kombinuję z ustawieniami w aparacie i nie wszystkie zdjęcia są ostre tam gdzie powinny być.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies