Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 17:07, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Asia, to będę zanudzać raz na jakiś czas bo już powoli w plener się wybieram.

Ewcia, a ja właśnie u ciebie byłam . Ciemierniki coraz ładniejsze i sporo rozwija się takich z podwójną czy nawet potrójną koroną płatków a nie tylko te wielkokwiatowe. Wszystkie są piękne. Z portretami jeszcze nadal walczę ale widzę postęp w szybkości zabawy z ustawieniami i w efekcie finalnym. Trochę nad obróbką muszę jeszcze posiedzieć i kilkoma innymi rzeczami ale krok po kroku...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Alija 17:17, 04 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Ale fajnie, że tak sobie ćwiczysz to fotografowanie, dzięki temu mamy co podziwiać. Przepiękne ciemierniki,
zdjęcia ogrodu też piękne i oczary, można podziwiać i podziwiać.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 17:19, 04 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Zdjęcia ogląda się z przyjemnością. Ciemierniki to bardzo wdzięczne modele. Udał Ci się Twój oczar. Świeci z daleka.
Opinię o foliaku pisała u siebie ostatnio Magara( Dramaty z rabaty).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 18:15, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Alija napisał(a)
Ale fajnie, że tak sobie ćwiczysz to fotografowanie, dzięki temu mamy co podziwiać. Przepiękne ciemierniki,
zdjęcia ogrodu też piękne i oczary, można podziwiać i podziwiać.
Na lepsze zdjęcia ogrodowe brakuje pogody, choć odrobiny słońca. Jest ogólnie buro i ponuro. Ale będę polowała na pierwsze promienie i ciepełko
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao 18:29, 04 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4028
Przepiękne te ciemierniki. Zwłaszcza te bordowe.
Ale cena w ogrodniczym okropna. Białe 26zł a bordowe 38zł za doniczkę 10cm.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
inka74 18:40, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zdjęcia ogląda się z przyjemnością. Ciemierniki to bardzo wdzięczne modele. Udał Ci się Twój oczar. Świeci z daleka.
Opinię o foliaku pisała u siebie ostatnio Magara( Dramaty z rabaty).
Haniu, dziękuję

Magary zmagania poczytałam. Zgadzam się z jej wnioskiem. Jeżeli ktoś ma na to czas i lubi - powinien zainwestować w coś lepszego od razu. Bo nie ukrywajmy, jakość foliaczków u nas jest taka sobie. Jednorazowa inwestycja.
Tylko problemem jest to, że ja nie wiem czy ja to lubię i czy znajdę na to czas. Czas to kluczowy element w tym wszystkim. Jak nie - nie będzie mi szkoda tych paru złotych. Jak tak - pomyślę o czymś estetycznym bliżej domu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:51, 04 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Makao napisał(a)
Przepiękne te ciemierniki. Zwłaszcza te bordowe.
Ale cena w ogrodniczym okropna. Białe 26zł a bordowe 38zł za doniczkę 10cm.
Niestety ceny są z kosmosu pocieszam się, że mam już spore poletko ciemiernikowych maluchów w dwóch miejscach. Jestem ciekawa co z nich wyrośnie bo niestety te z wysiewów z hybryd nie zawsze są zgodne z rośliną mateczną i kwitną dopiero po 3-4 latach. Dlatego ciemierniki są takie drogie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 19:52, 04 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Ciemierniki pięknie

U mnie póki co, to sieją się tylko „cuchnące”. Bo już ładnych kilka lat je mam.

Iwonka, u mnie z kolei eM marudzi o warzywkach . To mu powiedziałam, ze jak chce, to niech sobie sądzi/sieje . Mogę ewentualnie mu podlewać, jak go nie będzie. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 19:56, 04 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Portrety ciemierników piękne! Dziś widziałam ładne okazy w zaporowych cenach, po 128 zł! Ale nic mnie już nie dziwi, w styczniu widziałam przecenione z 220 pro-celebryckie wybryki sklepu, który kiedyś miał miły wybór roślinności innej niż reszta, a teraz ma ceny
Szklarenkę na próbę - jeśli nie wiem, czy lubię siedzieć w warzywach - chyba wzięłabym też foliową, to nie jest wielki jednorazowy wydatek, zawsze masz czas na pokombinowanie, jeśli okaże się, że na poważnie.


Ewik 20:56, 04 mar 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
inka74 napisał(a)
Ambrowiec kolumnowy Slender Silhouette to wysokie drzewo do 8 metrów i maks. 2 metrów szerokości. Kocham mojego Slendera bardzo. Z kolei kruszyna Fine Line to taki przerośnięty krzak - do 2 metrów wysokości i około metra szerokości.
Ja też lubię ten żółty w oczarze i potem jeszcze w forsycji.


Masz jakies fotki tego ambrowca ? szybko rośnie? zastanawiam sie miedzy nim a dębem błotnym green pillar .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies