Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 10:35, 08 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Przebiśniegi super, choć tanio nie było.
Sadź od razu, podziel jeszcze. Świetnie to znoszą i szybko przyrastają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 14:22, 08 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Bardzo ładne te zakupione przebiśniegi. Spokojnie można je wsadzić do gruntu. Powodzenia!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 16:12, 08 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Rojodziejowa napisał(a)
A ile ich tam jest?
4 kępy, w sumie nieco ponad 100 sztuk. Kupowałam 2 paczki po 50 sztuk, 44 zł za paczkę. Za przesyłkę nie płaciłam bo była opcja Smart. Wersja All Lokalne. Wsadziłam je do ziemi ale sama ziemia zmarznięta, nie wiem czy dobrze zrobiłam....
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:23, 08 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Agatorek napisał(a)
Noooo, bardzo ładne kępy przebiśniegów ,
Ja swoją przesyłkę opóźniłam, w przyszłym tygodniu ma być lepsza temperatura na kopanie .
trzymam kciuki za dorodność twoich sztuk. Ja teraz ledwo szpadel wbiłam. Ziemia zmrożona Na szybko cyknięte telefonem. Tę pierwszą kępę będę dzieliła jeszcze ale tam gdzie chciałam nie dało się wkopać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:37, 08 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Makao napisał(a)
Ładne te kępy przysłali. Pewnie można podzielić choć na pół jeszcze żeby był fajny efekt.
Ciemierniki bardzo mi się podobają, bardzo ale ta cena to chyba z kosmosu. Nie rozumiem jej bo sadzi się je i kwitną tak samo szybko jak inne. Ten mój jeden który u siebie mam to z kłącza i kupiłam za grosze. Teraz klaczy nie mogę dostać bo bym sobie znowu wychodowała.
Głupia byłam że tylko jednego wzięłam wrr
W sumie to 4 kępki przyszły. Tę pierwszą ze zdjęcia będę jeszcze na pół dzieliła ale jak ziemia rozmarznie. Teraz tylko wsadzone, aby nie padły w kartonie. Urocze są.

Z ciemiernikami i ich ceną jest kilka elementów składowych.
1. z siewu nie wiesz co ci wyrośnie i na jakikolwiek efekt kwitnienia czekasz 4 lata,nie mówiąc o rozrastaniu. U mnie siewki sprzed 2 lat nadal są w formie wystającej ledwo z ziemi. Najchętniej z siewu rozmnażają się nigry i orientalne więc te są tańsze - od 10 zł mała sadzonka do ok. 30 zł całkiem spora i kwitnąca.
2. nie wszystkie się sieją, część trzeba z podziału a ten nie zawsze się udaje, one mają dosyć wrażliwe korzenie. No trzeba to umieć zrobić. Tu też powyższe dwie królują.
3. Często mają fanaberie. Trzeba im utrafić z miejscówką, aby dobrze się rozrastały.
4. W związku z tym, że ich uprawa jest obarczona sporym znakiem zapytania niewielu ogrodników chce się w to bawić. Mniejsza podaż = wyższa cena bo brak większej konkurencji.
5. Odmianowe są na licencji za którą się płaci a w naturze są one chronione więc tak nie pozyskasz w żaden sposób
6. Obecnie najczęściej są rozmnażane in vitro w Niemczech i chyba Holandii - masz zgodność odmianową i min. rok produkcji do przodu ale za to trzeba zapłacić.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:38, 08 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
April napisał(a)
Przebiśniegi super, choć tanio nie było.
Sadź od razu, podziel jeszcze. Świetnie to znoszą i szybko przyrastają.
tak też zrobiłam. Piękne sa białasy. Ten zielony środeczek mnie rozwala
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:42, 08 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo ładne te zakupione przebiśniegi. Spokojnie można je wsadzić do gruntu. Powodzenia!
Haniu, mam nadzieję, że tym razem się uda. W ubiegłym roku kupiłam cebulki ale nic z nich nie kwitnie a liście są podejrzanie szerokie. Mam wrażenie, że dostałam coś innego. Albo tak jak sugerowała Karola - cebulki były przesuszone. Lub za późno je sadziłam. No nic. Dobrze, że teraz doczytałam o kopanych z gruntu. Nie wiedziałam wcześniej, ze tak się da i że teraz. Podejmuję wyzwanie, zobaczymy co z tego wyniknie. One miały całkiem sporą bryłę ziemi. Mam nadzieję, że się uda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:12, 08 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
inka74 napisał(a)
Haniu, mam nadzieję, że tym razem się uda. W ubiegłym roku kupiłam cebulki ale nic z nich nie kwitnie a liście są podejrzanie szerokie. Mam wrażenie, że dostałam coś innego. Albo tak jak sugerowała Karola - cebulki były przesuszone. Lub za późno je sadziłam. No nic. Dobrze, że teraz doczytałam o kopanych z gruntu. Nie wiedziałam wcześniej, ze tak się da i że teraz. Podejmuję wyzwanie, zobaczymy co z tego wyniknie. One miały całkiem sporą bryłę ziemi. Mam nadzieję, że się uda.


Te szerokie liście mają przebiśniegi Woronowii. Mam je od 8 lat i jeszcze nigdy nie kwitły. Rok temu zmieniłam im miejscówkę, ale oczekiwanego kwitnienia w dalszym ciągu brak.
Te zwykłe przebiśniegi rosną u mnie bez problemu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 17:25, 08 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Hania - zobacz proszę po prawo -takie?? Tam jeszcze te wąskie to iryski są. Dla porównania po lewo te, co przyszły. Inny kolor liscia, szerokość połowę mniejsza
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
antracyt 18:10, 08 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Ja nie Hania ale odpowiem To są na 100% przebiśniegi Woronowii. Nie wiem czemu u Ciebie i Hani nie kwitną, u mnie pokazują kwiaty co roku od pierwszego sezonu po wsadzeniu cebulek.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies